هوش مصنوعی

96

هوش مصنوعی (AI)

از سال ۱۹۵۶ که برای اولین بار واژه هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) توسط جان مکارتی به کار برده شد تا به امروز شاهد گسترش این تکنولوژی و تکامل آن بودیم . به گونه ای که از ساده ترین قابلیت های تنظیماتی و کنترلی یک ماشین نظیر کم و زیاد شدن خودکار روشنایی تلوزیون تا چندی پیش که اولین ماشین یا روباتی که با ویژگی های شبه انسانی به استخدام شبکه ی خبری تلوزیون چین درآمد می توان اشاره نمود .

بیشتر بخوانید

سهام داری

هوش مصنوعی یا هوش ماشینی به توانمندی یک ماشین برای مواجه شدن با شرایط مختلف اطلاق می شود . این که برای انجام کارهای گوناگون سیستمی را طراحی نمود و برنامه ای برای آن نوشت که آن سیستم بتواند به صورت خودکار برای عملیات مد نظر تصمیم گیری کند که چه اتفاقی بیافتد همواره دغدغه مهندسین و طراحان بوده است که آن ها را بر آن داشته است تا همواره برنامه های تحقیقاتی در این زمینه داشته باشند .

این که بتوانیم تعریف مطلقی برای هوش مصنوعی ارائه کنیم امکان پذیر نیست اما اکثریت تعریف ها بر پایه ی منطقی فکر کردن یا منطقی عمل کردن و مانند انسان فکر کردن یا مانند انسان عمل کردن قرار دارد .

نکته جالب تر که این روزها خود مکمل مبحث هوش مصنوعی شده است تکنولوژی بلاک چین و ارزهای دیجیتال است . فعالان مارکت کریپتوکارنسی بر این عقیده اند که هوش مصنوعی ماشین ها موجبات گسترش و کاربردی شدن ارزهای دیجیتال را فراهم می کنند و بیراه نیست این موضوع وقتی شاهد ظهور نسل های بعدی ارزهای دیجیتالی هستیم که توانمندی های جدیدی را ارئه می کنند . قرارداد هوشمند اتریوم که نسل دوم بود و نسل سوم کوین ها نظیر آیوتا و کاردانو که مبادلات و معاملات و نقل و انتقالات مالی بین ماشین ها را پشتیبانی می کنند خود از عوامل گسترش ارزهای رمزنگاری خواهند بود و همان طور که می بینیم نسل چهارم این ارزها نیز پا به عرصه گذاشته اند .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب