اسیک

135

اسیک (ASIC)

با بالا رفتن سختی شبکه ارزهای دیجیتال دیگر سیستم های معمولی توانایی حل محاسبات بلاک ها را ندارند . از این رو دستگاههای کامپیوتری مجزایی صرفا برای انجام عملیات ماینینگ ساخته شده است که اسیک (asic) نامیده می شوند . اسیک ها تراشه های کامپیوتری خاصی هستند که صرفا برای انجام محاسبات بلاک ها و عملیات استخراج ساخته شده اند و قابلیت دیگری ارائه نمی دهند . همچنین اسیک ها انرژی مصرفی و قدرت پردازش برای عملیات استخراج و ماینینگ را کاهش می دهند که این عمل را اقتصادی می کند . اسیک که در واقع برگرفته از application specific integrated circuit است یعنی برای انجام یک عملیات خاص تکراری یک مدار مجتمع یا چیپست ساخته می شود که فقط برای انجام همان کار بهینه شده است که موجب سرعت بالاتر و مصرف پایین تر انرژی می شود .

بیشتر بخوانید

تولید اسیک بسیار هزینه بر هست . از این رو انحصار آن در دست عده ای خاص قرار می گیرد و این نیز موجب می گردد که سکه های ماین شده دست یک عده زیاد شود و آن ها تبدیل به نهنگ شوند و توانایی دستکاری قیمتی را در بازار پیدا کنند که در موضوع بحث های مالی نکته منفی محسوب می شود .

دستگا های آنتماینر (antminer) از سیستم اسیک استفاده می کنند .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب