استخراج ابری

275

استخراج ابری یا کلود ماینینگ چیست ؟

بیشتر بخوانید

استخراج ابری یا کلود ماینینگ (cloud mining) یک روش ماین (استخراج) ارزهای دیجیتال می باشد که توسط شرکت هایی خاص ارائه می گردد و در این روش استخراج ارزها از راه دور قابل کنترل می باشد . این شیوه به افرادی که قصد ماین یا استخراج دارند اجازه می دهد بدون ریسک نگه داری و مدیریت سخت افزارها به امر استخراج بپردازند . شرکت های ارائه دهنده ی این خدمات در قبال این امر یک کارمزد دریافت می کنند که بستگی به نوع سرویس شرکت ارائه دهنده این خدمات دارد .
استخراج ابری به دو گونه است : یک روش این که ماینر (استخراج کننده) به اجاره دستگاه های استخراج به صورت فیزیکی می پردازد و یا به صورت سرورهای مجازی خصوصی می باشد و با نصب نرم افزار بر روی سیستم صورت می گیرد . برخی شرکت ها به جای اجاره سرور به صورت اختصاصی , خود میزبانی سرورها را به عهده می گیرند و سرویس های خود را به صورت هش ریت می فروشند و ماینرها می توانند سرویس های مختلفی با هش ریت های متفاوت خریداری کنند .

 

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب