دره ارزهای دیجیتال

99

دره ارزهای دیجیتال – دره کریپتو – کریپتو ولی (crypto valley)

این اسم که الگو برداری شده از سیلیکون ولی یا دره سیلیکون در ایالات متحده می باشد از شهر زوگ در سوییس گرفته شده و از آن موقع بسیاری از مناطق اطراف آن را در بر گرفته است به گونه ای که اکنون دو کشور سوییس و لیختن اشتاین درگیر آن شده اند . این منطقه به طور انحصاری با در نظر گرفتن امکانات و قوانین و پارامترهایی به فعالیت  شرکت های درگیر در پروژه های بلاک چین و رمزنگاری ارزها اختصاص داده شد و از سال گذشته تاکنون بر اساس آمار  این شرکت ها به دو برابر افزایش پیدا کرده اند

اکنون در سوییس و لیختن اشتاین بیش از ۶۰۰ شرکت مرتبط با صنعت بلاک چین وجود دارد که بیش از ۳۰۰۰ نفر در آن ها مشغول بکار هستند . ارزش ۵۰ شرکت برتر در این زمینه مجموعا ۴۴ میلیارد دلار تخمین زده می شود که ۵ استارتاپ یک میلیارد دلاری در میان آن ها به چشم می خورد .

سه قانون مهم این منطقه برای فعالیت در این زمینه اول اینکه حتما فعالیت شرکت باید مرتبط با بلاک چین باشد و دوم این که یک نفر را در این منطقه استخدام کند و سوم اینکه به گسترش و توسعه دره کریپتو کمک کند.

همچنین شرکت ها باید به یک سری استانداردهایی دست پیدا کنند … اول اینکه یک بودجه ۱۰ میلیون دلاری داشته باشند و دوم اینکه به ارزشی بیش از ۱۰ میلیون دلار دست پیدا کنند و سوم اینکه در کل منطقه سوییس و لیختن اشتاین ۱۰ موقعیت کاری ایجاد کنند .

هم چنین یک کارگزار بر روی فعالیت این شرکت ها نظارت دارد تا در زمینه های کلاهبرداری فعالیت نکنند . سوییس و لیختن اشتاین خود را به عنوان کشورهای دوستدار صنعت بلاک چین و ارزهای دیجیتال مطرح نموده اند . هر چند که کشورهایی نظیر مالت نیز با وضع قوانین آزاد سعی در جذب این صنعت به داخل خود هستند . در ایالات متحده در این خصوص قوانینی وجود دارد و گاها دادگاه با صدور رای تصمیماتی را در این خصوص می گیرد .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب