ارزهای دیجیتال

100

امروزه ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده به یک پدیده جهانی شناخته شده برای اکثر مردم تبدیل گردیده است و با وجود آن که اکثر مردم و دولت ها و بانک ها و بسیاری از شرکت ها از اهمیت آن آگاهی دارند اما هنوز به نوعی با ترس به این قضیه نگاه می کنند . در سال ۲۰۱۶ باید وقت زیادی صرف پیدا کردن یک مقاله در خصوص ارزهای دیجیتال می شد و یا اینکه بتوان مقاله ای در خصوص بلاک چین پیدا کرد اما اکنون فارغ از سر و صدای مطبوعات و اخبار مختلف و نظرات گوناگون بسیاری از افراد حداقل اطلاعاتی در خصوص ارزهای دیجیتال دارند و مقالات بسیاری نیز در این خصوص منتشر گردیده است . مشکل اصلی اینجاست که درک مفهوم بلاک چین و ارزهای دیجیتال قدری سخت است .

بیشتر بخوانید

ساتوشی ناکاموتو مخترع ناشناس بیت کوین به توسعه پروژه ای دست یافت که قبل از آن هیچ کس توانایی ایجاد ارزهای دیجیتال را پیدا نکرده بود و بسیاری از پروژه ها شکست خورده بودند . ساتوشی در اطلاعیه ای اعلام کرد که یک سیستم پول نقد دیجیتالی را توسعه داده است چیزی که تا قبل از آن هیچ کس به آن دست نیافته بود .

بیت کوین یک پول نقد الکترونیکی جدید است که با همکاری یک شبکه غیر متمرکز بدون نیاز به یک سرور مرکزی فعال است . مهمترین اختراع ساتوشی این بود که او توانست راهی برای ایجاد یک پول نقد غیر متمرکز پیدا کند تا از کنترل عده ای خاص خارج باشد .
برای داشتن یک ارز دیجیتال و انجام معاملات و تراکنش های آن نیاز به یک نهاد نظارتی برای تایید تراکنش ها و جلوگیری از تقلب دارید . اما در یک شبکه غیر متمرکز این نهاد نظارتی و سرور مرکزی وجود ندارد از این رو تاییدیه تراکنش ها توسط همکاران شبکه یا به اصطلاح تخصصی تر ماینرها و استخراج کنندگان بیت کوین صورت می گیرد .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب