tall-600×160

دگ

116

دگ (DAG)

دگ (DAG) به عنوان یک تکنولوژی مستقل در سال ۲۰۱۵ به وجود آمد . پیش از آن تنها بلاک چین به صورت زنجیره ای از بلوک ها به صورت غیر متمرکز در حال فعالیت بود . دگ یک ساختار گراف داده است که برای مشکلات پردازش داده ها و برنامه ریزی و پیدا کردن بهترین مسیر در ناوبری و فشرده سازی داده ها مورد استفاده قرار می گیرد و توالی آن تنها از قبل به بعد می تواند ادامه پیدا کند .
پروژه هایی نظیر آیوتا , iot chain , byteball از پلتفرم دگ بهره می برند .

هر چه تعداد معاملات در شبکه دگ بیشتر باشد عرض شبکه برای انجام معاملات بعدی وسیع تر می گردد در حالی که در بلاک چین بیت کوین و اتریوم در هر زمان تنها یک بلاک وجود دارد که کلیه ی معاملات در آن قرار دارد و سرعت تشکیل بلاک ها محدود است و معدنچیان در حال حل بلاک ها هستند در حالی که در پلتفرم دگ هیچ معدنچی وجود ندارد .

پلتفرم دگ می تواند در هر ثانیه تا ده هزار تراکنش را انجام دهد و با هزینه کارمزدی نزدیک به صفر , در حالی که هزینه کارمزد در بیت کوین و اتریوم آن قدر بالاست که برای تراکنش های کوچک به صرف نیست .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب