توکن استاندارد اتریوم ERC-115

158

توکن استاندارد اتریوم ERC-115

یکی از بنیان گذاران شرکت enjin coin ملقب به CTO که توکن ERC-1155 را توسعه داده است اعلام کرده است که این توکن برای بهبود بازی های ویدیویی بر پایه بلاک چین اتریوم ایجاد گردیده است . یک سال پیش زمانی که توکن ERC-721 ب طور گسترده ای برای استاندارد بازی های مبتنی بر بلاک چین مطرح گردید چندین دی آپ به استفاده از این توکن روی آورده اند اما این توکن با محدودیت هایی روبرو شد . یکی از این ایرادات غیر قابل تعویض بودن توکن ها می باشد و جوابگوی گستردگی صنعت بازی سازی نمی باشد .

بیشتر بخوانید

اتر چیست

اما توکن ERC-1155 به هیچ وجه به صنعت بازی سازی محدود نمی گردد و می تواند مالکیت انواع اقلام فیزیکی و ارزهای دیجیتالی را پشتیبانی کند . در گذشته توکن های شخصی با قراردادهای تکی تعریف می شدند . علاوه بر این مبادله چند آیتم بین بازیکنان به چهار مرحاه جداگانه نیاز داشت زیرا بلاک چین اتریوم هر مبادله را به صورت جداگانه پردازش می کند . ERC-1155 با دسته بندی کردن آیتم ها می تواند زمان مبادله را کاهش دهد و چهار مرحله را به دو مرحله تبدیل کند و کارمزد تراکنش ها را در بلاک چین اتریوم نیز کاهش دهد .

قبل از توکن ERC-721 از توکن ERC20 در بازی ها استفاده می شود و هیچ گاه تصور نمی شد که این توکن ها روزی به عنوان یک ارز مورد استفاده قرار بگیرند . یکسان بودن توکن ها و نداشتن اطلاعات هویت و تاریخ و … مشکلاتی را رقم می زد . ERC-721 این امکان را فراهم آورد که هر کس توکن منحصر به فرد خود را ایجاد کند .

ERC-1155 با گرد هم آوری قابلیت های ERC20 و ERC-1155 امکانی را فراهم آورد که بازی سازها بتوانند توکن های منحصر به فردی ایجاد کنند که قابلیت تکرار را نخواهند داشت .
شرکت enjin که در سال ۲۰۰۹ تاسیس شده است دارای در محصول enjin coin و enjin network می باشد که برای بازی های مبتنی بر بلاکچین و ارز دیجیتال ارائه کرده است . شرکت enjin در حالی ک دومین شرکت در این زمینه می باشد توانسته است ۲۰ میلیون کاربر را در اختیار بگیرد .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب