فین تک

113

فین تک (Financial technology)

فین تک (FIN TECH) اصطلاحا به شرکت ها و فعالیت هایی اطلاق می گردد که در زمینه فعالیت های مالی به هر نحوی یک فعالیت نوآورانه ای در جهت بهبود روش های پرداخت و تسهیل نمودن فعالیت های مالی ارائه می دهند .

بیشتر بخوانید

این فعالیت ها از پرداخت های بین اشخاص , پرداخت های بین بانکی , بیمه ها , پرداخت هزینه های خدمات , خرید و فروش , فعالیت های مربوط به بازار سرمایه و بورس , وام و اخیرا روش های پرداخت برای ارزهای دیجیتال و …… را شامل می گردد .

معمولا فین تک ها استارتاپ هایی هستند که با به کارگیری ایده ها و خلاقیت ها سعی در بهبود وضعیت کسب و کار دارند . حال ممکن است در این مسیر شکست بخورند یا موفق شوند . از فین تک های داخلی می توان به هفهشتاد و آپ …. اشاره نمود . فین تک های جهانی به پی پال , اپل پی و ….. اشاره نمود . و فین تک هایی که در زمینه ارزهای دیجیتال در حال مطرح شدن هستند بیت پی (روش پرداخت با بیت کوین) و لایت پی (روش پرداخت با لایت کوین) و …. را می توان نام برد .

 

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب