آی پی او

204

آی پی او (IPO)

بیشتر بخوانید

ترید

حباب قیمت

آی پی او به فرآیند عرضه سهام یک شرکت در بورس می گویند . آی پی او مختص به شرکت هایی هست که به بهره برداری رسیده اند و ثبات مالی و درآمدی دارند و اکنون برای توسعه و پیشرفت نیاز به جذب سرمایه دارند که بنابر مستندات قانونی سهامشان را در بورس عرضه می کنند . فرآیند عرضه شدن سهام یک شرکت در بورس اوراق بهادار قدری زمان بر هست زیرا باید بندهای قانونی را رعایت کنند .

اما بر خلاف آی پی او ها با ظهور ارزهای دیجیتال و نسل دوم آن ها یعنی اتریوم و قراردادهای هوشمند آی سی او ها مطرح گردیدند . آی سی او ها بیشتر مربوط به استارتاپ ها می باشد که قصد جذب سرمایه برای اجرای طرح خود را دارند . آی سی او ها در ابتدا یک وایت پیپر یا اساسنامه منتشر کرده و برنامه های خود را توضیح می دهند و سعی در متقاعد کردن سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در آن طرح را دارند . سپس هر کس با تهیه ی بیت کوین و اتریوم می تواند توکن های مربوط به آن پروژه را خریداری کنند و این امر با هدف رشد قیمتی توکن ها و بهره مندی از سود صورت می گیرد .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب