اسکم

143

اسکم (SCAM)

این روزها که بازار توکن ها و کوین ها و آی سی او ها داغ است دائما اخباری مبنی بر کلاه برداری , نابود شدن و هک شدن و … می شنویم . واقعیت این است که هنگامی که جو سازی می شود و بازاری داغ می شود و عده ای بدون مطالعه و تجربه پا به بازاری و به خصوص بازارهای مالی که تریدها به صورت لحظه ای صورت می گیرند و سرمایه ها فرار هستند عده ای میدان را برای کلاه برداری مناسب می بینند .

بیشتر بخوانید

آی سی او هایی برای جذب سرمایه ارائه می گردند اما برخی ایده های بیهوده ای دارند و طرح ها خیلی جالب نیستند و تیم معتبری ندارند و بعد از مدتی شاهد نابود شدن آی سی او و نابود شدن توکن هستیم . سایت های بسیاری هستند که در مقابل گرفتن سرمایه به کاربران سود می دهند و پس از مدتی شاهد کلاه برداری آن ها هستیم که معروف ترین آن ها بیتکانکت (bitconnect) است که سر و صدای زیادی به پا کرد .

برخی سایت ها و آپ ها را نیز شاهدیم که ماین رایگان و ماین ابری و امثال این ها را ارائه می دهند اما در واقع از ظرفیت سیستم های کاربران به نفع خود بهره می برند و یا بدافزارهایی را بر روی سیستم نصب می کنند که پسوردها و رمزهای حساب های بانکی و کیف پول های ارزهای دیجیتال کاربران را هک می کنند .

در واقع به مجموعه فعالیت ها و فرآیندهایی که در مارکت ارز دیجیتال صورت می گیرد و منجر به کلاه برداری و از دست رفتن سرمایه افراد می گردد اسکم می گویند .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب