ترید

215

ترید چیست؟ (what is trade)

ترید به معامله کردن یک کالای فیزیکی و یا مجازی یا سهام در هر صنف و بازاری اطلاق می گردد . خرید و فروش یک کالا در بازار مسکن , خودرو , طلا , سکه , بورس و …. ترید نامیده می شود و به کسی که به معامله می پردازد تریدر می گویند . اما این واژه بیشتر به کسانی که در بازارهای مالی و بورس های اوراق بهادار یا بازار ارز دیجیتال فعال هستند اطلاق می گردد .

تریدرها هر یک با سیستم های معاملاتی مختص به خود و بررسی تکنیکالی و بنیادی سهام و …. به معامله آن ها می پردازند .

بیشتر بخوانید

در بورس های اوراق بهادار تریدرها از طریق بروکرها یا کارگزاران به سیستم مرکزی معاملاتی بورس دسترسی پیدا می کنند و در یک سیستم یکپارچه به مبادله سهام می پردازند .

در بازار ارزهای دیجیتال تریدرها با ثبت نام در اکسچنج ها و صرافی های آنلاین به پلتفرم آن صرافی جهت ترید دسترسی پیدا می کنند . پلتفرم اکسچنج های مختلف یکپارچه نیست و هیچ اتصالی به یکدیگر ندارند . از این رو ممکن است تفاوت های قیمتی در اکسچنج های مختلف پدید آید اما این امر در مدت زمانی بسیار کوتاه رخ می دهد و به سرعت اختلاف قیمت ها بین اکسچنج های مختلف از بین می رود و قیمت ها هماهنگ می گردد .

برخی از اکسچنج های مختص این بازار می توان به binance , bitfinex , bittrex , okex , houbi , hitbtc ,upbit , coinbase , poloniex . localbitcoins , kraken , io , bitstamp , cryptonex , bitmex ,  bithumb ,  coinsbank و …. اشاره نمود .

توصیه می شود برای ترید و معامله از اکسچنج های غربی و وابسته به ایالات متحده آمریکا استفاده نشود . زیرا به دلیل تحریم ها این اکسچنج ها با خطراتی نظیر مسدود کردن حساب , کاربران ایرانی را تهدید می کنند . همان طور که این امر از سوی اکسچنج بیترکس صورت گرفت و سرمایه کاربران ایران در این اکسچنج مسدود گردید .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب