تکنولوژی بیت کوین

15

تکنولوژی بیت کوین

بیت کوین (Bitcoin) که در سال ۲۰۰۹ راه اندازی شد یک ارز دیجیتال تجربی و غیر متمرکز است که امکان پرداخت فوری را برای هر کسی در هر جای دنیا فراهم می کند. بیت کوین (Bitcoin) با استفاده از فن آوری همکار به یک همکار بدون هیچ مرجع مرکزی کار می کند: مدیریت معاملات و صدور پول به صورت جمعی توسط شبکه انجام می شود. بیت کوین (Bitcoin) با ایده استفاده از ارز رمزنگاری برای کنترل و ایجاد و انتقال پول طراحی شده است، بدون تکیه بر یک نهاد مرکزی .

امکانات:

پرداخت های موبایل آسان
امنیت و کنترل پول توسط شما
در همه جا و در هر زمان کار میکند
پرداخت های سریع بین المللی
هزینه انتقال صفر یا کم هزینه
محافظت از هویت شما

فن آوری

ایجاد سکه ها باید برای ارز به هر مقدار محدود شود. سکه های جدید به آرامی به وجود می آیند با پیروی از قوانین توافق شده متقابل. یک بیتکوین به وسیله استخراج توسط کاربر یک برنامه نرم افزاری را اجرا می کند که برای حل یک معادله بسیار دشوار ریاضی فعالیت می کند که دشواری آن قابل محاسبه هست . این مشکل به صورت خودکار براساس یک برنامه پیش بینی شده تنظیم می شود، به طوری که تعداد راه حل های موجود در سطح جهانی برای یک واحد زمانی معین ثابت است و سیستم جهانی برای ۶ ساعت است. هنگامی که یک راه حل پیدا می شود، کاربران برای تایید تراکنش ها از حل این بلاک ها بهره می برند .

بلاک ها ۲۵ بیت کوین جدید را در حال حاضر ایجاد می کنند. این مقدار، به عنوان پاداش بلاک شناخته شده است، و این انگیزه ای برای مردم برای انجام کار محاسباتی مورد نیاز برای تولید بلاک است. تقریبا هر ۴ سال، تعداد بیتکوین هایی که می توانند در یک بلاک استخراج شوند، ۵۰٪ کاهش می یابد. در ابتدا پاداش هر بلاک ۵۰ بیت کوین بود که در نوامبر ۲۰۱۲ به نصف نرسید. هر بلاکی که توسط یک کاربر مخرب ایجاد شده است که از این قانون (یا هر قاعده دیگر) پیروی نمی کند، توسط همه افراد رد خواهد شد. در نهایت، بیش از ۲۱ میلیون بیت کوین تولید خواهد شد .

از آنجا که پاداش بلاک در بلند مدت کاهش می یابد، استخراج کنندگان به جای هزینه های سخت افزار و برق خود با جمع آوری هزینه های معامله پرداخت می کنند. فرستنده پول می تواند به صورت داوطلبانه یک هزینه معامله کوچک را پرداخت کند که توسط هر کسی که بلاک بعدی را پیدا می کند نگهداری می شود. با پرداخت این هزینه، معدنچیان را تشویق می کند که تراکنش را در یک بلاک سریع تر انجام دهند.

ارسال و پرداخت

بدون حضور و نظارت یک شخص ثالث افراد می توانند بیت کوین ها را برای یکدیگر ارسال کنند . بیت کوین با استفاده از رمزنگاری کلید عمومی را ایجاد می کند و یک امضای دیجیتال است. در این سیستم، هر شخص، مانند آلیس یا باب، یک یا چند آدرس دارد که هر کدام با یک جفت مرتبط از کلیدهای عمومی و خصوصی که ممکن است در یک کیف پول نگه داشته شوند. فقط کاربر با کلید خصوصی می تواند یک معامله را امضا کند تا بعضی از بیت کوین ها را به شخص دیگری بدهد، اما هر کسی می تواند امضای خود را با استفاده از کلید عمومی آن کاربر تأیید کند.

جلوگیری از هزینه های دوگانه

جزئیات مربوط به معامله ارسال می شود به تمام گره های موجود در شبکه ارسال می گردد .
یک زنجیره به طور مداوم در حال رشد از بلاک ها که حاوی یک رکورد از تمام معاملات است، به طور کلی توسط تمام کامپیوتر ها نگهداری می شود (هر یک دارای یک کپی کامل).
برای پذیرش در شبکه , زنجیره بلاک های معامله باید معتبر باشند و شامل اثبات کار (یک بلاک تولید شده توسط شبکه هر ۱۰ دقیقه).
بلاک ها در یک چارچوب به طوری زنجیر شده اند که اگر هر یک تغییر یابد، تمام بلاک های زیر باید مجددا مورد تجدید نظر قرار گیرد.
هنگامی که چندین پیروزی معتبر در این زنجیره ظاهر می شود، تنها طولانی ترین چنین شاخه پذیرفته می شود و پس از آن گسترش می یابد.
ناشناس
هیچ نشانی ایمیل یا هیچ حسابی در شبکه بیت کوین قابل ردیابی نیست . نام کاربر یا کلمه عبور مورد نیاز برای نگه داری یا مصرف بیت کوین وجود دارد . هر ارسال به سادگی با یک آدرس و دو کلید عمومی و خصوصی مرتبط می شود. پول متعلق است به هر کسی که دارای کلید خصوصی است و می تواند با آن معاملات را امضا کند. علاوه بر این، این کلید ها نباید در هر جایی به کار گرفته شوند ، زیرا فقط زمانی مورد نیاز هستند که برای یک معامله استفاده شوند. افراد معامله گر، نیازی به دانستن هویت یکدیگر ندارند، همانطور که صاحب مغازه نام مشتری پول نقد را نمی داند.

یک آدرس بیت کوین (Bitcoin) با یک کلید عمومی مطابقت دارد و به این شکل می باشد :

۱PHYrmdJ22MKbJevpb3MBNpVckjZHt89hz

هر فردی می تواند چنین آدرس هایی داشته باشد، هر کدام با  فرم خود ، که بسیار دشوار است بدانید که چه شخصی دارای چه مقدار است.

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب