بی ام دبلیو، فورد، جنرال موتورز ائتلاف بلاک چین را تشکیل می دهند

13

بی ام دبلیو، فورد، جنرال موتورز ائتلاف بلاک چین را تشکیل می دهند

چهار نفر از بزرگترین خودروسازان جهان به تکنسین ها پیوسته اند تا بزرگترین کنسرسیوم متمرکز در زمینه استفاده از تکنولوژی بلاک چین در بخش خودرو را تشکیل دهند.

سه شنبه اعلام شد، اعضای بنیانگذار از جمله بی ام و، فورد ، جنرال موتورز و رنو را اعلام کرده است. همچنین در میان صفوف، سازندگان قطعات خودرو بوش و ZF و همچنین شرکت های بزرگ (Accenture، آی بی ام) و گروه های صنعت بلاک چین حضور دارند.

به همین ترتیب، در حالی که تعدادی از اثبات مفهوم در اواخر (سال گذشته، آی بی ام و ZF تست کیف پول ارز دیجیتال)، ممکن است کنسرسیوم خود را از طریق نمایندگی گسترده خود، و همچنین مشارکت از گروه های پشتیبانی از سیستم های خصوصی و عمومی بلاک چین را ایجاد کنند.

MOBI به جای استفاده از یک نوع خاص از سربرگ توزیع شده، هدف MOBI برای ایجاد استانداردها و API های مشترک برای فعال کردن پرداخت ها و به اشتراک گذاری داده ها بین اتومبیل ها است – همه در خدمت رانندگی بر روی یک سیستم جدید انتقال دیجیتال ، از سواری به وسایل نقلیه خود رانندگی و همه چیز در میان است.

کریس بالنینگ، رئیس و مدیر عامل شرکت MOBI، گفت که در کار قبلی خود در موسسه تحقیقاتی تویوتا، پس از انجام چندین مدرک متقاعدکننده در مورد راه اندازی، متوجه نیاز یک کنسرسیوم شد.

او گفت، آنچه برای حرکت آنها به جلو لازم است، یک شبکه کسب و کار غیر متمرکز است.

بالینگر به coinextend گفت: “شما واقعا باید استانداردهای مشترک و روش های رایج برای ارتباطات خودرو را داشته باشید تا خودتان را شناسایی و پرداخت کنید.”

اما اگر هر شرکت خودروی سعی در توسعه کیف پول ماشین خود و یا راه خود را برای پرداخت عوارض و یا ارائه خدمات به اشتراک گذاری سواری، این موضوع امکان پذیر نیست.

و در حالی که او در طول زمان خود در تویوتا، یک کنسرسیوم نوپا را آغاز کرد، شرکت بالنینگ تنها سازنده خودرو با این ایده بود. با این حال، این یک مفهوم است که به نظر می رسد برخی از بخار را با MOBI خارج از دروازه با اعضایی که ۷۰ درصد از تولید ماشین های جهانی را تشکیل می دهند، همراه با ۳۰ همکار دیگر می باشد.

دن هارپل، مدیر عامل شرکت آزمایشگاه زمینه، که با نزدیک شدن با بالنینگر کار می کند گفت، اولین گام کنسرسیوم جدید، ایجاد یک اکوسیستم حداقل حیاتی برای به دست آوردن اثر شبکه است.

کار با جلسات عضو شخصی آغاز خواهد شد تا تیم های پروژه ای را برای زمینه هایی مانند هویت خودرو و ردیابی داده ها تشکیل دهند؛ سواری؛ تجارت اکوسیستم تحرک؛ و بازار اطلاعات برای رانندگی مستقل و انسان می باشد.

گناه اصلی اینترنت

همه گفته اند که کنسرسیوم MOBI شاید اولین پاسخ هماهنگ شده صنعت خودرو به این واقعیت است که داده های تولید شده در اطراف اتومبیل ها یک منبع با ارزش هستند و بلاک چین می تواند به صنعت خودرویی کمک کند تا این داده ها را کنترل و مدیریت کند.

در حال برگشتن به این واقعیت است که داده ها از حقوق مالکیت خوب برخوردار نیستند، به این معنی است که در اطلاعات ذخیره شده از شرکت های فناوری بزرگ که به طور شبه انحصاری تبدیل می شوند و سپس بزرگتر و بزرگتر می شوند، چیزی شبیه مایکل جی کیسی (MIT) گناه اصلی اینترنت. ”

اما در حالی که خودرو میدان جنگ بعدی است که اپل، گوگل و آمازون در برابر دندان ها و ناخن ها در حال مبارزه هستند، MOBI می بیند که بلوک ها ابزار قدرتمند برای تمرکززدایی را ارائه می دهند. علاوه بر این، داده ها، هنگامی که به اشتراک گذاشته می شوند، می توانند به طور قابل ملاحظهای به جامعه منتقل شوند، از قبیل بهبود ایمنی جاده و کاهش تصادفات.

بالزونگ به coinextend گفت: “اپل بازی ماشین خود را دارد، آمازون Alexa را در ماشین قرار می دهد، مایکروسافت Azure دارای سیستم ماشین خود است، گوگل خود را داشته است.”

“ماشین چهارمین صفحه نمایش و میدان نبرد اطلاعات بعدی است. این یک جایزه تریلیون دلاری است. ”

به همین ترتیب، بالنینگر پیش بینی می کند که بسیاری از داده ها به اطلاعات شود.

یکی از داده های تولید شده در داخل خودرو است: رفت و آمد ساکنان به طور متوسط دو ساعت در روز در ماشین خود صرف می کند و به طور فزاینده ای از آن استفاده می کنند در طول زمان – به عنوان مثال، از دستیاران مجازی برای راهنمایی درخواست می شود.

فرصت در اینجا این است که اگر بتوانید حقوق مالکیت ایجاد کنید، این داده ها در نهایت می توانند خود مستقل باشند و متعلق به هر کسی است که آن را تولید می کند – چه صاحب فردی، اپراتور ناوگان، گفت:

انفجار داده سنسور

نوع دیگری از داده هایی که MOBI امیدوار است بتواند با استفاده از تکنولوژی های توزیع شده، بسیار مناسب تر باشد.

این اطلاعاتی است که توسط دستگاه خود از طریق بسیاری از سنسورها در داخل و اطراف آن ایجاد شده است. امروزه خودروهای متصل حدود ۲۵ گیگابایت اطلاعات را در ساعت تولید می کنند و انتظار می رود که این رقم در آینده با وسایل نقلیه (دستی یا مستقل) که از روش سنجش از راه دور مانند تشخیص نور و محدوده (LIDAR) استفاده می کنند، افزایش یابد.

بالنینگ گفت: با استفاده از این نوع سنسورهای غنی، اتومبیل ها مقدار زیادی از اطلاعات تولید می کنند که احتمالا حتی شبکه های ۵G نیز نمی توانند کار کنند. تصور کنید زمان واقعی نقشه برداری در چنین جزئیاتی است که شما می توانید یک بسته با یک ربات به درب از آپارتمان یا خانه کسی ارائه کنید.

او اضافه کرد که می تواند سنسورهای هوا در زمان واقعی باشد، اتومبیل هایی که در مورد حقوق اتومبیل ها با اتومبیل های دیگر مذاکره می کنند، اتومبیل هایی که قیمت ها و آلودگی های کربن را در نظر می گیرند و انرژی مصرف می کنند و غیره.

همه این داده ها، اگر به درستی مدیریت و استفاده می شوند، می توانند در جاده نیز بسیار امن باشند.

بالنینگ معتقد است که همانند گوگل و تسلا در دستیابی به اطلاعات جمع آوری داده های خودرو خود در حال پیشروی است که هنوز هم برای نیمی از تریلیون ها مایل برای توسعه خودروهایی که واقعا ایمن هستند و می توانند همه شرایط رانندگی واقعی را کنترل کنند، مانند رانندگی از طریق شهرستانها در ترافیک سپر به-سپر و یا حرکت بزرگراه در باران های سیل آسا.

با این حال، سیستم های مبتنی بر بلاک چین نیز در اینجا کمک خواهد کرد.

در حالی که در تویوتا، بالینگر در یک اثبات مفهوم شروع BigChainDB شرکت کرد که با استفاده از یک بلاک چین برای ایجاد حقوق مالکیت برای داده ها، آن را می توان در بین ماشین سازان به اشتراک گذاشت، که می تواند از آن برای آموزش الگوریتم های یادگیری ماشین استفاده کند. با توجه به بالنینگر، به اشتراک گذاری این داده ها تنها راه افزایش سرعت فرایند ایمن کردن و رانندگی اتومبیل ها در جاده ها است.

بالینگر گفت: “هیچ شرکتی در هر جای نزدیک قادر به داشتن این مقدار داده ها نیست و به زودی هیچ وقت نخواهد بود.”

“این اطلاعات ممکن است خارج از آن باشد، اما هیچ کس آن را به اشتراک نگذاشته و بنابراین روزی که ما از خودروهای امن استفاده می کنیم احتمالا دورتر از آن است که در غیر این صورت می تواند باشد.”

شرکای Mobi که امروز اعلام کرده اند عبارتند از: Accenture، Aioi Nissay Dowa Insurance Services USA، BigChainDB، BMW، Dashride، Deon Digital AG، Dovu، Chronicles، ContextLabs، Crypto Valley Association، Foam، General Motors، Hyperlegger، IBM، IOTA، MotionWerk، NuCypher، نوآوری بلوط، پروتکل اقیانوس، رنو، ShareRing، تغییر، تجزیه و تحلیل کروی، اتحاد اینترنت اعتماد، واسیلی، Xain و ZF Friedrichshafen AG.

 

 

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب