تاریخچه و داستان بایت کوین

27

تاریخچه و داستان بایت کوین

ارز دیجیتالی بایت کوین برای اولین بار پروتکل کریپتونوت را اجرایی کرد . بایت کوین تاثیر قابل ملاحظه ای در صنعت ارزهای دیجیتال گذاشت و همواره به عنوان یکی از محبوب ترین ارزهای مارکت بوده است . هاردفورک و چنگال های بسیاری از این کوین به وجود آمده فانتوم کوین , مونرو , AEON برخی از آن ها هستند .

بایت کوین بیشتر ویژگی های ذاتی بیت کوین را در خود دارد که آن ها را با ایده های خود و تکنولوژی مختص به خود ترکیب کرده و آن را سریع تر و امن تر کرده است و بر حریم خصوصی و پرایوسی افراد تاکید می کند . مانند بیت کوین غیرمتمرکز است و قدرت مرکزی آن را رهبری نمی کند . توسعه آن جامعه محور هست و توسط معدنچیان سکه رهبری می شود .

چرا ایجاد چنین سکه ای نیاز بود ؟

بایت کوین در واقع به عنوان یک جایگزین برای بیت کوین با الگوریتم اثبات کار مبتنی بر SHA-256 ایجاد شد تا مشکل درخواست های زیاد را حل کند که شبکه های مبتنی بر اثبات کار نمی توانستند آن را انجام دهند . در سال ۲۰۱۴ و زمانی که بایت کوین به صورت عمومی معرفی گردید بیت کوین با تجهیزات معمولی به سختی قابل استخراج بود و معدنیچیان و ماینرها از اسیک ها بهره می بردند اما بایت کوین با پروتکل کریپتونوت الگوریتم اثبات کار کریپتونایت را به وجود آورد که در مقابل اسیک مقاوم بود و به معدنچیان اجازه می داد تا با تجهیزات معمولی به استخراج بپردازند .

الگوریتم کریپتونایت علاوه بر مزایای زیادی از جمله استخراج یک ارز دیجیتالی با پرداخت های غیرقابل رهگیری و معاملات غیرقابل پی گیری , مقاومت و تجزیه و تحلیل بلاک چین و چندین ویژگی دیگر در خصوص حفظ حریم خصوصی که در بیت کوین از دست رفته بود را دوباره بازیابی کرد .

این الگوریتم توسط چه کسی ایجاد شد ؟

بیشتر بخوانید

پروتکل کریپتونوت که پایه و اساس بایت کوین هست توسط نیکلاس ون سابر هاگن توسعه داده شده است . تیم توسعه دهنده بایت کوین همواره ناشناس باقی مانده است و تحت نام های مستعاری نظیر  PACIFIC_SKYLINE و AMJUAREZ فعالیت می کند .

محبوبیت بایت کوین

این سکه همواره در رده های محبوب بازار و بین ۵۰ ارز برتر بازار قرار داشته است . در اکثر مبادلات ارزهای دیجیتالی همواره وجود داشته است و برای معاملاتی که به حفظ حریم خصوصی بیشتر نیازمند است مورد استفاده قرار می گیرد . با وجود محبوبیت قابل توجه در جامعه اما در ارتباط با شرکت ها و نهادهای سنتی بسیار موفق نیست و این ممکن است به لحاظ شهرت این کوین در خصوص معاملات غیرقانونی و تیم توسعه دهنده ناشناس آن باشد .

رقبای بایت کوین

بایت کوین یک ارز رمزنگاری شده با تمرکز بر حریم خصوصی معاملات و پرایوسی است که رقابتی وسیع با دیگر کوین های مارکت نظیر مونرو , کومودو , زی کش می باشد . مونرو و زی کش هر دو از محبوب ترین کوین های الگوریتم کریپتونوت هستند که با حجم بسیاری از سرمایه گذاری مواجه گردیده اند و حجم قابل توجهی بالاتر نسبت به بایت کوین دارند . با این حال بایت کوین یک جامعه وفادار و منحصر به فرد دارد که پیوسته در توسعه سکه شرکت می کنند . هاردفورک (چنگال) و بروزرسانی بایت کوین همواره نظرات جامعه ارزهای دیجیتال و رمزنگاری را به خود جلب می کند و تیم توسعه دهنده آن یکی از بزرگترین مشارکت کنندگان الگوریتم کریپتونوت است که اجاد کننده راه حل های مهم فناوری می باشد که آن را در صنعت بلاک چین برجسته می کند .

آینده

بخش مهم از صنعت رمزنگاری را بایت کوین تشکیل خواهد داد و با ایجاد یک مسیر از حریم خصوصی , دسترسی و مقاومت در مقابل اسیک در میان پروژه های ایجاد شده در بلاک چین همواره مورد تحسین جامعه رمزنگاری قرار گرفته است . با این حال مدت زمان زیادی است که بیت کوین تکنولوژی جدیدی برای ارائه نداشته است و برای باقی ماندن به پیشرفت قابل ملاحظه ای نیاز دارد تا باقی بماند . جامعه فنی و تیم توسعه دهنده بایت کوین به لحاظ زمینه فنی قوی , رویکرد خلاقانه و نگرانی های جدی در مود حریم خصوصی و پرایوسی مشهور است . در قیاس با بیت کوین هنوز بایت کوین را می توان استخراج نمود و قابلیت ماین آن در دسترس است و آن را به یک گزینه ی خوب برای تازه واردان به جامعه رمزنگاری و یک انتخاب خوب برای صرف بخشی از قدرت محاسباتی و هودل آن برای آینده تبدیل کرده است .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب