بررسی سریع استخراج کریپتونوت

13

بررسی سریع استخراج کریپتونوت

بی شک استخراج هر کوینی شیرازه اصلی هر ارز رمزنگاری شده هست . حال این که استخراج توسط تلفن همراه هوشمند صورت پذیرد یا توسط اسیک این کار انجام شود و یا سخت افزارهای ابری , و یا اینکه میزان استخراج کم یا زیاد باشد همه در کل به خود کاربران آن کوین مربوط می شود . اکنون یک بررسی مختصر از الگوریتم کریپتونوت را انجام می دهیم.

مونرو

یکی از معروف ترین و  مشهورترین هاردفورک ها و چنگال های الگوریتم کریپتونوت می باشد . این برنامه در سال ۲۰۱۴ منتشر شد و بر ویژگی های اصلی کریپتونوت تاکید دارد : تمرکز زدایی , امنیت , غیرقابل شناسایی بودن و تغییر ناپذیری . مونرو در سال های اخیر با یک تیم توسعه دهنده خوب به یک رقیب جدی برای بایت کوین تبدیل شده است . از مهمترین شاخصه های مونرو الگوریتم اثبات کار در برابر اسیک ها می باشد . با این حال بدون اسیک دارای سختی ۶۰۰ مگاهش می باشد که محبوبیت آن را در جامعه نشان می دهد .

مونرو با نرم افزار GUI MONERO و سخت افزارهای XMR-Stak ، XMRig , Claymore , MinerGate استخراج می گردد .

اگر استخرهای استخراج مونرو را با هم مقایسه کنیم می بینیم که اکثر آن ها با یکدیگر مشابه هستند اما استخر ماینرگیت یک نرم افزار اختصاصی برای استخراج را ارائه می دهد .

آئون (AEON)

آئون (Aeon) یک فورک مونرو است که به نوعی برادر کوچک مونرو است. اولین نسخه آن در تاریخ ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۴ باز می گردد. با پشتیبانی از پروتکل CryptoNote-Light POW و بلوک زنجیره ای آن سریع و جمع و جور است و می تواند بر روی دستگاه های تلفن همراه اجرا شود. بر خلاف برادر بزرگترش مونرو  اجازه می دهد تا انتقال ها قابل ردیابی شود و در نتیجه تراکنش سریع تر و با هزینه کمتر صورت پذیرد و می توان برای پرداخت های غیر حساس از آن استفاده نمود .

aeon.hashvault.pro یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین استخرها هست که تقریبا یک سوم از استخراج این ارز دیجیتالی را در بر می گیرد . استخرهای دیگر طرح مشابهی دارند و در مقیاس متفاوت هستند.

نرم افزار آئون (AEON) رسمی Sofia نامیده می شود مجموعه ای از ابزار CLI برای ویندوز، مک و لینوکس است.

بیشتر بخوانید

بایت کوین

بایت کوین اولین چنگ کریپتونوت است که از تاریخ ۴ ژوئیه ۲۰۱۲ به بازار عرضه می شود. این کوین یک نمایشگر خوب از ویژگی های کریپتونوت است : امن، غیر قابل کشف، ناشناس و سریع است. زمان تشکیل هر بلوک در این کوین ۱۲۰ ثانیه است.

علاوه بر برنامه دسکتاپ بایت کوین برای ویندوز، مک و لینوکس، تیم توسعه بایت کوین bytecoin.money را ایجاد کرده است، یک کیف پول مدرن و راحت تحت وب که آن را با اندروید نیز می توان مشاهده نمود .

یکی دیگر از ویژگی های جالب توجه Bytecoin Sendproof است. این ابزار به یک کاربر اجازه می دهد تا آدرس دیگری را ثبت کند . با توجه به این ویژگی است که بلاک چین بایت کوین کاملا ناشناس است ، این یک ویژگی بسیار مهم هست .

نرم افزار بایت کوین و استخراج آن با دسکتاپ، XMR-Stak، XMRig، و مونرو است.

bytecoin-pool.org بزرگترین استخر بایت کوین هست که سرورهای در ایالات متحده آمریکا، اروپا، روسیه و آسیا است.
bytecoin.uk یکی دیگر از استخر هزینه صفر در انگلستان است. این یکی از جوامع فعال و واجد شرایط و همچنین به عنوان هدیه ای معمولی است.
ماینرگیت دارای پشتیبانی قدیمی بایت کوین است. در واقع، با ماینرگیت پرو ، کاربران می توانند بایت کوین را با مونرو در اسیک خود ترکیب کنند. معادن ادغام شده به کاربران اجازه می دهد که یک بلوک داشته باشند اما آن را به دو ارز ارسال می کنند و تلاش های استخراج خود را دو برابر کنند .

الکترونیوم

الکترونیوم یک مفهوم جالب است: این اولین ارز کرپیتونوت است که در اصل برای ساخت دستگاههای موبایل طراحی شده است. هدف الکترونیوم این است که یک سیستم پرداخت تلفنی توزیع شده Instant ایجاد کند . با بیش از ۲ میلیون کاربر ثبت شده، الکترونیوم یک تکنولوژی پیچیده جالب را به نمایش می گذارد .

الکترونیوم به عنوان یک راه حل تنها برای تلفن همراه معرفی شده است و معادن اسیک با آخرین به روز رسانی ها را فعال کرده است. این ارز دیجیتال چندین استخر شناور دارد:

f2pool.com و poolin.com اصلی ترین استخرهای آن هستند .
etn.nanopool.org و  etn.spacepools.org نیز از دیگر استخرهای آن هستند .
آنچه که در الکترونیوم جالب توجه است، این است که با چندین استخر معدن و الگوریتم های کریپتونوت تنظیم شده آن، ادعا می کند ۳٫۵ گیگاهرتز / ثانیه تولید کند. و لازم به ذکر است که استخراج در دستگاه های تلفن همراه یک روند خودکار است. به عنوان مثال، minergate.com برنامه های اندروید را ارائه می دهد که به کاربران اجازه می دهد از دستگاه های اندرویدی خود استخراج کنند و آمار استخراجشان را ملاحظه نمایند .

این روزها معادن و استخرها فقط یک سرگرمی نیستند و به یک کسب و کار ثابت، منبع درآمد و سرگرمی هیجان انگیز تبدیل شده اند .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب