تکنولوژی کریپتونوت

22

تکنولوژی کریپتونوت

آغاز شده: ۲۰۱۲

کریپتونوت (CryptoNote) یک فن آوری با پلتفرم منبع باز است که اجازه می دهد تا ارزهای دیجیتال کاملا ناشناس ایجاد شوند.

امکانات:
پرداخت های نامشخص
معاملات غیر قابل پیگیری
اثبات دو برابر هزینه
مقاومت تحلیل بلاکچین
کارآموزی انضباطی
پارامترهای سازگاری
فن آوری
پرداخت های نامشخص
کریپتونوت (CryptoNote) تکنولوژی امضای حلقه را , به صورت یک طرح پیچیده اجرا می کند که در واقع ممکن است چند کلید عمومی مختلف برای تایید درخواست کند. در مورد امضای حلقه، گروهی از افراد وجود دارند که هر کدام دارای کلید خصوصی و مخفی هستند. بیانیه با امضای حلقه ثابت می کند که امضاء یک پیام داده شده، عضو گروه است. تمایز اصلی با طرح های معمول امضای دیجیتال این است که امضا کننده نیاز به یک کلید مخفی دارد، اما یک تایید کننده نمی تواند هویت دقیق امضا کننده را ایجاد کند.

مفهوم امضای حلقه می تواند برای ایجاد تراکنش های دیجیتال ارسال شده به شبکه با استفاده از کلیدهای عمومی دیگر اعضا در حلقه امضا به معامله اعمال شود. این رویکرد ثابت می کند که خالق معامله واجد شرایط برای صرف مقدار مشخص شده در معامله است، اما هویت او از کاربران که از کلید های عمومی در امضای حلقه استفاده می کنند قابل تشخیص نیست .

لازم به ذکر است که معاملات خارجی شما را از صرف هزینه های خود محدود نمی کند. کلید عمومی شما ممکن است در چندین امضا حلقه های دیگر ظاهر شود، اما تنها به عنوان عامل فریبنده (حتی اگر شما قبلا از کلید مخفی مربوطه برای امضای معامله خود استفاده کرده اید). علاوه بر این، اگر دو کاربر امضای حلقه را با مجموعه ای از کلیدهای عمومی ایجاد کنند، امضاها متفاوت خواهند بود (مگر اینکه از یک کلید خصوصی استفاده کنند).

معاملات غیر قابل پیگیری

بیشتر بخوانید

بخش مهمی از پروتکل کریپتونوت (CryptoNote) استفاده از داده های تصادفی توسط فرستنده است . حتی اگر فرستنده و گیرنده همگی برای همه معاملات همگرا باشند (به همین دلیل کلید یک بار مصرف نامیده می شود). علاوه بر این، حتی اگر هر دوی آنها یکسان باشند، کلیدهای یکبار مصرف هم کاملا منحصر به فرد خواهند بود.

بنابراین، پرداخت های غیر قابل دستیابی و معاملات غیر قابل پیگیری، انعطاف پذیری تجزیه و تحلیل بلاکچین را به تکنولوژی کریپتونوت (CryptoNote) ارائه می دهند.

کارآموزی انضباطی

کریپتونوت (CryptoNote) از الگوریتم هش کردن کریپتونایت (CryptoNight) به عنوان اثبات کار استفاده می کند.

کریپتونایت (CryptoNight) بر پایه ی الگوریتم اثبات کار (proof-of-work) طراحی شده است تا استخراج پردازنده و GPU تقریبا به همان اندازه کارآمد باشد و معادن اسیک (ASIC) را محدود کند.

کریپتونوت (CryptoNote) نرخ برابری را با یک تابع قیمت گذاری اثبات شده در برابر مقررات به ارمغان می آورد که کاملا مناسب رایانه های معمولی است و از دستورالعمل های داخلی CPU استفاده می کند که بسیار سخت و گران است و برای اجرا در دستگاه های خاص و یا دستگاه های سریع زمان کمتری لازم دارد .

از سکه هایی که از این پروتکل بهره می برند می توان به بایت کوین , مونرو , فانتوم کوین و ….. اشاره نمود .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب