تصمیم دبی برای استفاده از بلاک چین در سیستم قانونی خود

14

تصمیم دبی برای استفاده از بلاک چین در سیستم قانونی خود

دیوان بین المللی دادگاه در مورد اختلافات مدنی و تجاری در صنعت مالی در حال برنامه ریزی برای راه اندازی دادگاه مبتنی بر بلاک چین برای ساده سازی عملیات قانونی است.

دادگاه های بین المللی مالی (DIFC) اعلام کردند که با طرح ابتکاری دیم دبی با حمایت دولتی، یک نیروی کار تشکیل می دهد که بر توسعه پلت فرم حقوقی مبتنی بر بلاکچین تمرکز خواهد کرد.

DIFC اعلام کرد هدف این است که شبکه ای را بر اساس قراردادهای بلاک چین و هوشمند به کار گیرند تا دادگاه های مختلف بتوانند اطلاعات را به صورت غیر متمرکز به اشتراک بگذارند. با این سیستم، گفت: نیاز به انجام وظایف دستی مانند کپی سند حذف شده است، که باعث افزایش کارایی سیستم فعلی می شود.

به عنوان یک گام اولیه، دو شریک بیان کردند که نیروی کار بر روی یک تلاش تحقیق و توسعه تمرکز خواهد کرد تا داده های دادگاه را بر روی یک بلوک زنجیره قرار دهد تا نهادها بتوانند اطلاعات را در زمان واقعی برای بهبود اجرای قانون بین المللی بهبود بخشند و به اشتراک بگذارند.

براساس این انتشار، “پژوهش های آینده، تخصص و منابع را برای بررسی اختلافات ناشی از بلوک های خصوصی و عمومی، با مقررات قراردادی که در قرارداد هوشمند کدگذاری شده است، بررسی خواهند کرد.”

این تلاش به عنوان بخشی از فشار گسترده تر دبی برای به دست آوردن نوآوری های هوشمند برای عملیات دولتی است.

دبیر علمی دبی، دکتر ایاشا بنت بوتی بی بن، در اطلاعیه امروز اعلام کرد که استراتژی بلوک دبی “به دنبال ۱۰۰ درصد از معاملات دولتی قابل اجرا در بلاک چین تا سال ۲۰۲۰ است”.

مدیر کل افزود:

“اختراع این کانیبر و پتانسیل نیاز به مجموعه ای از قوانین و همچنین یک نهاد قدرتمند برای حمایت از آنها دارد. این جایی است که مشارکت ما با دادگاه های DIFC در می آید، به ما اجازه می دهد که با هم کار کنیم و اولین دادگاه اختلال در جهان را ایجاد کنیم تا بتوانیم واقعا قدرت تکنولوژی بلاک چین را باز کنیم. ”

به عنوان بخشی از پروژه ۲۰۲۰، سازمان های گوناگون دولتی قبلا اعلامیه های فردی را در اختیار دارند.

به عنوان مثال، در ماه مه، وزارت توسعه اقتصادی اعلام کرد برنامه خود را برای توسعه پلتفرم رجیستری تجاری با استفاده از فن آوری بلاکچین. و در سال گذشته، وزارت مهاجرت و ویزای دبی همچنین گفت که در حال کار بر روی گذرنامه های مبتنی بر بلاک چین است که می تواند به طور بالقوه چک های دستی در U.A.E را از بین ببرد.

 

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب