روبرو شدن کشورها با ارزهای دیجیتال ملی

11

روبرو شدن کشورها با ارزهای دیجیتال ملی

اگرچه بسیار هوشمندانه یا بسیار مخاطره آمیز است و احتمالا هر دو عبارت در کنار هم برای یک ارز دیجیتال ملی در نظر گرفته خواهد شد . برای دولت ها هوشمندانه است که به دنبال یک فضا برای استفاده بالقوه از “بلاک چین” باشند و به دلیل نوسانات کلی در بازار و پیچیدگی بازیکنان کلیدی برای دستکاری آن، بسیار خطرناک است. با این حال، مسائل دیگر وجود دارد که بر ارزش و امکان سنجی برای پیاده سازی کریپتو به عنوان یک مبلغ قانونی معادل و منصفانه معادل فیات (اسکناس و سکه) تاثیر می گذارد.

ارز دیجیتال ملی چیست ؟

ارزهای دیجیتال ملی خطوط فرضیه را با “جغرافیا” بلاک چین جلب می کنند. به عبارت دیگر، ارز دیجیتال رمزنگاری به یک کشور نسبت داده می شود و نه به یک پیوند جهانی به عنوان سکه (به عنوان مثال، ارز رمزنگاری شده پترو متعلق به ونزوئلا در مقابل بیت کوین که با هیچ کشوری، شرکت، صنعت یا علتی مرتبط نیست)

به عنوان یک توسعه منطقی برای روش های پرداخت، بسیاری از دولت ها اجرای یک ارز رمزنگاری دیجیتال را در نظر گرفته اند و چگونگی استفاده از فن آوری های بلاکچین (ذخیره سازی امن اطلاعات حساس و غیره) را در نظر می گیرند. ارزهای دیجیتال ملی در حال حاضر تنها جایگزین پول های فیزیکی و سکه ها (فیات) را هدف قرار داده اند . با این حال، تصویب یک اسکناس معادل ممکن است مقاومت افراد و کسب و کار و عدم اعتماد به یک معیار ارز دیجیتال را کاهش دهد .

هیچ ملتی ارز فیات کافی برای نمایندگی ارزش کل بانک ها را ندارد تا بتواند خود را از سیستم بانکی مجزا کند .در واقع بانک داری آنلاین یک راه پیچیده است برای پذیرفته شدن در حالی که امکان لمس اسکناس وجود ندارد . در حال حاضر بسیاری از کارتها بدون تماس و برنامه های دستگاه هوشمند (تلفن، تصویر یا سایر دستگاههای سیم کارت) حتی کوچکترین مبالغ را پرداخت میکنند. با این حال، تنها بخش کوچکی از سازمانها استفاده از محبوب ترین ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده را به عنوان یک روش پرداخت قبول کرده اند .

گزینه ارز دیجیتال ملی بهترین گام پیش رو برای بسیاری از کشورها هست ، و یک فرمت منطقی از ارزهای دیجیتال برای فعال کردن عملیات بدون چاپ پول، کاهش هزینه های سربار مرتبط با عرضه و مدیریت فیات (از جمله چاپ، مدیریت تقلب و حذف) است.

با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که در حالی که بسیاری از مناطق جهان مرزهای پایداری را برای سال های بسیار برای کشورهایشان داشته اند ، هنوز تنش هایی وجود دارند که عمیق تر می شوند. در زمان بحران، بازار سهام و درب های بانکی می تواند بسته شود، اما در خصوص ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده این امر آسان نیست که براحتی بتوان آن ها را مسدود نمود . بورس اوراق بهادار ملی نیز ممکن است از مبادلات برای فروش سکه های کوچک تر نظیر لایت کوین , ریپل , اتریوم و بیت کوین بهره ببرد .

حداقل در یک محیط نامحدود از فضای ارزهای دیجیتالی توانایی یک ملت و عوامل آنها و یا حتی چند “نهنگ” برای دستکاری و یا “پامپ و دامپ” در فضای تجاری ارز دیجیتال ملی خطری است که باید مورد توجه قرار گیرد .

آیا سال ۲۰۱۸ میلادی سال ارزهای دیجیتال ملی است ؟

اگر چه بسیاری از کشورها در این خصوص اقدام نموده اند ، اما در ونزوئلا یک بار و در زمان بحران ملی اجرا شده است. رئیس جمهور ونزوئلا مادورو در ماه فوریه سال ۲۰۱۸ پترو را به منظور اجتناب از تحریم های آمریکا و دسترسی به تامین مالی بین المللی راه انداخت. پترو با پشتوانه به ذخایر نفت، بنزین، طلا و الماس ونزوئلا ایجاد شده است .

بیشتر بخوانید

کشورهای دیگر که برای ایجاد ارز دیجیتال ملی برنامه ریزی کرده اند , شامل گزارش چین می شود که یک ارز دیجیتال ملی را در سال ۲۰۱۷ مورد آزمایش قرار داده است ، اما هنوز آن را اجرا نکرده است. پوتین رئیس جمهور روسیه از ایجاد کریپتوروبل (CryptoRuble) سخن گفته است . کشورهای دیگر مانند کانادا، ترکیه، ایران و لیبری نیز از ایجاد ارزهای دیجیتال ملی سخن گفته اند .

استونی، پیاده سازی ارز دیجیتالی ملی خود را (estcoin) را متوقف کرد , ارز دیجیتالی که برای کمک به غیر ساکنان و انجام معاملات امن، انجام کسب و کار آنلاین و ارتباط برقرار کردن با خدمات استونی در نظر گرفته شده بود .

به طور خلاصه، ۲۰۱۸ همچنان شاهد افزایش تقاضا در تحقیق در مورد کریپتوکارنسی های ملی است که ممکن است به ایجاد یک چارچوب بهتر برای اطمینان از راه اندازی موفقیت آمیز کمک کند، اما این نقطه نهایی برای تصویب نیست. عوامل زیادی برای در نظر گرفتن وجود دارد . تنش های سیاسی در حال افزایش است. نقاط ضعف شکست پترو ونزوئلا و رها شدن پروژه جاه طلبانه استونی باید مد نظر قرار گیرد .

چگونه ارزهای دیجیتال ملی عمل می کنند و مبنای ارزش آنها چیست ؟

در حال حاضر، در روند انتشار آزمایشی، تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال ملی وجود دارد تا مشخص شود که آنها چگونه کار می کنند یا خیر. با این حال، باید چندین نکته را برای راه اندازی یک ارز دیجیتال استاندارد و پذیرش آن توسط جامعه رعایت نمود . از جمله:
– نظارت بانک مرکزی
– صدور مجوز برای تجارت
– پشتوانه کالا یا اقلام با ارزش ذاتی
– مورد استفاده به عنوان یک ابزار قانونی و مدیریت کل عرضه اوراق قرضه ملی و فیات قرار گیرد
– ارزش گذاری در برابر سایر ارزهای دیجیتال و فیات (به عنوان مثال، USD، EUR، JPY)
– تکنولوژی، الگوریتم ها، مدیریت دایرکتوری دیجیتال
– مدیریت تراکنش از جمله ناشناس بودن (یا عدم آن)

در مورد ارزش گذاری یک ارز دیجیتال ملی این نکته مطرح است که ارزش گذاری ها به صورت ذهنی صورت خواهد گرفت . با این حال ، احتمال دارد که پول ملی دیجیتالی بایستی توسط ذخایر فیات یا با منابع طبیعی حمایت شود، که هر دو مورد باید به گونه ای مشابه گزارش تتر در مورد ذخایر خود در ایالات متحده مورد حسابرسی قرار گیرد.

چشم اندازهای ارزهای دیجیتال ملی

با توجه به چشم انداز کنونی که ارزش هر نوع کریپتوکارنسی صرفا یک دیدگاه ذهنی است، تعجب برانگیز نیست که دولت ها و صنعت مالی در دیدگاه ها و تمرکز خود متمایز هستند.

بسیاری از دولتها بر روی نظارت بر مقابله با پول نقد و کاهش هزینه ها در مورد چگونگی پیاده سازی یک ارز دیجیتالی ملی متمرکز شده اند که مکمل تجارت بین المللی و سرعت بخشیدن به آن است .

نهادهای مالی در حال بررسی نحوه بهره برداری از فین تک ها برای حرکت به سمت رشد بیشتر در ارائه خدمات ارزهای دیجیتال ملی و مدیریت دفاتر کل توزیع شده دیجیتالی برای به وجود آوردن فرصت های بزرگ در این زمینه هستند .

علاوه بر این، بورس های اوراق بهادار ملی احتمالا تجارت تمام سکه های بلاکچین را برای مبادلات به کار گیرند . بانک ها همچنین نیاز به ارائه خدمات برای نگهداری حساب ها دارند که ترکیبی ازقوانین فیات و قوانین کریپتوکارنسی می باشد.

همانطور که برای جامعه بلاک چین (تکنسین، علاقه مندان، و تیم های مدیریت) ثابت شده است که ارزهای دیجیتال با گسترش و توسعه برای جامعه سازگار است , تصویب ارز دیجیتالی ملی ممکن است بسیاری از سکه ها را بدون هیچ گونه اجماعی از بین ببرد و به همان میزان ممکن است مبادلات پول ملی از سوی کاربران حذف گردد .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب