بررسی پنج فورک مهم در سقوط ۲۰۱۸

8

بررسی پنج فورک مهم در سقوط ۲۰۱۸

سال ۲۰۱۸ یک سال پر جنب و جوش برای چنگال ها و هاردفورک ها بوده است . همیشه هیجان را از گوشه و کنار بازار ارز دیجیتال مشاهده کردیم و راه خود را از گوشه ای پیدا کرده ایم . ظرف چند ماه فقط در مونرو پنج هاردفورک داشتیم و اکنون منتظر فصل پاییز هستیم .

بیت کوین ناشناس – ANON

در بالای لیست در ابتدا یک هاردفورک از بیت کوین را داریم که بر گمنامی و پرایوسی تمرکز دارد و بسیار شبیه چند سکه دیگر می باشد و حریم خصوصی را اولویت خود می داند . آنن (ANON) یک هاردفورک بیت کوین و زد کلاسیک (ZClassic) است که با تغییراتی نظیر استیکینگ و بهره مندی از مسترنودس اندازه بلوک ها را افزایش داده و یک روند شفاف را ایجاد کرده است . دارندگان بیت کوین و زدکلاسیک پس از چنگال با سکه جدید آنن (ANON) به نسبت ۱: ۱ و ۲: ۱ به ترتیب پاداش خواهند گرفت. این هارد فورک بر روی الگوریتم اثبات کار Equihash اجرا خواهد شد و از پروتکل ZK-Snarks استفاده می کند .

بیت کوین گلد

با این که بیت کوین گلد فورک نیست این موضوع مهم است که بدانیم در ۱۴ سپتامبر از پلتفرم اکسچنج بیترکس حذف خواهدشد . اگر در حال حاضر بیت کوین گلد را در این پلتفرم نگه داری می کنید لازم است برای جابه جایی آن اقدام نمایید و یا به سکه ی دیگری تبدیل نمایید .

بیشتر بخوانید

اتر چیست

بیت کوین زیرو ایکس BitcoinZeroX

سکه بعدی یک هاردفورک از دو سکه به یک سکه است . BitcoinZeroX برمبنای تراکنش های ناشناس شکل گرفته است. یک سکه تجاری جدید که در ۳۰ سپتامبر با افزودن ناشناسی و آنونیموس بودن به Hexxcoin ایجاد گردیده است و با هدف افزایش قابلیت های بیت کوین ایجاد می شود . این سکه که بر پایه زیروکوین قرار گرفته است از پروتکل ناشناسی زیروکوین استفاده می کند اما بسیاری معتقد هستند که زیروکوین از آن بهتر هست . همچنین این کوین مسترنود خواهد داشته که به زودی جزئیات آن به همراه وایت پیپر آن منتشر خواهد شد . BZX از الگوریتم lyra2z330 استفاده می کند و دارای ۹٫۹۹۹٫۹۹۹ کوین می باشد . مالکان بیت کوین و Hexxcoin به نسبت یک به یک BitcoinZeroX دریافت می کنند .

اتریوم

۲ ماه پیش اعلام گردید در ۲۷ ژوئیه یک بروزرسانی و ارتقا در شبکه اتریوم صورت خواهد گرفت و مرحله نهایی پروژه قسطنطنیه خواهد بود . Metropolis دومین مورد در یک ارتقاء برنامه ریزی شده برای شبکه اتریوم است و سطح نهایی که Serenity  نامیده می شود در آینده ای نه چندان دور اجرا خواهد شد . چرخه سخت افزاری “قسطنطنیه” نهایی شده است و فرآیند تغییر الگوریتم اثبات کار اتریوم با اثبات سهام جایگزین می شود . قسطنطنیه برای افزایش بهره وری و کاهش هزینه های معامله طراحی شده است، اما ممکن است در سطح بالاتری از مقیاس پذیری در بلوک زنجیره ای اتریوم ایجاد شود. همچنین از پروتکل امنیتی ZK-Snarks و انتزاع حساب، و DAPPS و قراردادهای هوشمند قابل دسترس و کاربر پسند تر از همیشه خواهد بود. در حالی که هیچ سکه جدیدی در نتیجه این فورک به وجود نخواهد آمد . لازم به ذکر است که آخرین بار که شبکه اتریوم ارتقا یافته و از Frontier به Homestead ارتقا پیدا کرد ارزش اتریوم ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرد .بنابراین ممکن است زمانی که قیمت رو به افزایش هست تقاضاها برای ماینینگ اتریوم افزایش پیدا کند.

بیت کوین کش

بیت کوین کش که خود یک فورک می باشد و یکی از فورک های موفق مارکت نامیده می شود . پیشرفت های جدید در حال رسیدن به ما هستند حریم خصوصی و ناشناسی آیتم جدیدی هست که از سوی مارکت کریپتوکارنسی بر روی کوین ها در نظر گرفته می شود و دائما این سکه ها بررسی می شوند و امنیت آن ها بهبود می بابد . هاردفورک هایی که در حال حاضر هستند بسیار امیدوارکننده می باشند و ممکن است در حال ورود به یک عصر طلایی در بازار ارزهای دیجیتال باشیم .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب