چگونه تکنولوژی بلاک چین می تواند بخش مالی را تغییر دهد

9

چگونه تکنولوژی بلاک چین می تواند بخش مالی را تغییر دهد؟

این سوال توسط هر آزمایشگاه تحقیقاتی آینده نگر در بسیاری از بزرگترین بانک ها، بانک های مرکزی، موسسات مالی، موسسات تحقیقاتی، شرکت های مشاوره وکمیسیون های دولتی در سراسر جهان مورد سوال قرار گرفته است.

R3CEV، یک تلاش کنسرسیومی که توسط برخی از بزرگترین بانک های دنیا صورت می گیرد، تلاش می کند تا به این سوال پاسخ دهد.Goldman Sachs، McKinsey Consulting و Consumers ‘Research همه گزارش های بسیار خوبی در این مورد ارائه کرده اند. دولت انگلیس، مجلس سنای ایالات متحده، کانادا، استرالیا و اتحادیه اروپا همه این پرسش ها را مطرح کرده اند.

بسیاری از استارتاپ ها که وایت پیپر مرتبط با یک نوآوری خاص یا تکنولوژی بلاک چین را منتشر می کنند، اغلب شامل سوالات اجتماعی بزرگتر می شوند . چگونه این تکنولوژی می تواند همه چیز را تغییر دهد؟

بخش عمده این تحقیق، چهار زمینه اصلی تغییر را برجسته می کند:

زیرساخت برای معاملات بین المللی

همانطور که همه ما می دانیم، انقلاب دیجیتال کاملا رسانه ای شده است. این نیز در صنعت مالی به خوبی تاثیر می گذارد. البته موسسات مالی از رایانه استفاده می کنند. آنها از رایانه ها برای پایگاه داده ها در دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ استفاده کردند، صفحات وب را در دهه ۱۹۹۰ ایجاد کردند و در هزاره جدید به برنامه های تلفن همراه مهاجرت کردند.

اما انقلاب دیجیتال هنوز مبادلات بین المللی را تغییر نداده است. از وسترن یونیون یک نام بزرگ باقی می ماند و در حال انجام کاری هستند که همیشه انجام می دهند. بانک ها همچنان از یک زیرساخت پیچیده برای انجام معاملات ساده استفاده می کنند مانند ارسال پول به خارج از کشور.

این معماری نتیجه ی صنعت مالی است که با استفاده از پایگاههای اطلاعاتی خصوصی بسیار امن شده است. دیجیتال سازی به این معناست که ما فقط اطلاعات را در پایگاه های داده خصوصی مرتب می کنیم که بسیار سریعتر است.

فن آوری بلاک چین اجازه می دهد تا موسسات مالی ایجاد ارتباط مستقیم بین یکدیگر برقرار کنند. محصول بین بانکی R3 سیستمی موسوم به Corda یک توافق بین بانکی است که ارتباطات سریعی برقرار می کند. در مورد Corda، این حلقه از بانک هایی تشکیل می شود که از مبانی مشترک برای معاملات، قراردادها و اسناد مهم استفاده می کنند.

براون برای کار بر روی محصولات بلاک چین آی بی ام کار می کرد، اما از آن زمان به R3CEV کار کرده است.

رقابت موسسات مالی می تواند از این پایگاه داده مشترک برای پیگیری و اجرا، پاکسازی و حل و فصل معاملات بدون نیاز به وارد کردن هر پایگاه داده مرکزی یا سیستم مدیریت استفاده کند. به طور خلاصه، بانک ها قادر خواهند بود که روابط دیجیتالی خود را به گونه ای تشکیل دهند که قبلا نمی توانستند.

در بالای سر نمایندگی ها، این به معنی موافقت نامه های مربوط به بانکداری متقاضی و RTGS می تواند هر دو کوتاه باشد.

معاملات می تواند به طور مستقیم بین دو طرف بر اساس P2P رخ دهد. بلاک چین ریپل برای حل بسیاری از این مشکلات ساخته شده است.

دارایی های دیجیتال به عنوان یک کلاس

بیت کوین چیزی منحصر به فرد ایجاد کرد: اموال دیجیتال.

قبل از بیت کوین، “دیجیتال” به معنای کمبود نبود. هر چیز دیجیتال را می توان با کلیک یا یک دکمه کپی کرد. نگاهی سریع به صنعت موسیقی و فروش آلبوم در مورد این قضیه قانع کننده است.

اما بیت کوین کاری جدید انجام داد: یک کد دیجیتال غیر قابل کپی را ایجاد کرد.

بنابراین، برای اولین بار از زمانی که بیت ها و بایت ها اختراع شدند، راهی برای مالکیت چیزی دیجیتالی بود که نمی توان آن را کپی کرد. این ارزش کد دیجیتالی را به ارمغان آورد. تا به امروز، ارزش بیتکوین براساس ظرفیت بلاک چین خود برای جلوگیری از هزینه های دوگانه و ایجاد سکه های تقلبی است.

با در نظر داشتن این موضوع، توسعه دهندگان بیتکوین سکه های رنگی را پیشگام می کنند که می تواند به عنوان سهام در یک شرکت عمل کند. رنگ «سکه» نشان دهنده اطلاعاتی است که حقوق مالکیت کلید خصوصی رمزنگاری را فراهم می کند.

پس از دریافت مجوز SEC غول آنلاین خرده فروشی Overstock اعلام کرد که سهام عمومی شرکت سهامی خود را بر روی پلت فرم tØ blockchain خود انتشار خواهد داد. ما همچنین ظهور آی سی او ها (ICOs) و “appcoins” (برنامه های بومی که به وسیله ارزهای دیجیتال گسترش میابند) را شاهد هستیم.

این نمونه ها تنها بخشی از داستان برای بلاکچین ها در دارایی های دیجیتال است. آنها می توانند نوعی دارایی باشند، اما بلاکچین ها نیز می توانند برای اجرای بازار خود استفاده شوند.

اساسا، این تلاش ها دارایی های دیجیتال را به عنوان یک ابزار که یک برنامه گسترده و کاربردی است، تبدیل می کند.

حکومت و بازار

این قابلیت، با این حال، فراتر از ذخیره معاملات است. برای مثال، Nasdaq یکی از اولین هایی بود که توانست پلتفرمی ارائه دهد که شرکتهای خصوصی را برای صدور و به اشتراک گذاشتن سهام با استفاده از یک بلاک چین مجاب کند.

توسعه دهندگان دیگر برنامه های ابزار مالی هستند که می توانند به صورت از پیش برنامه ریزی شده برای انجام اقدامات شرکت ها و منطق کسب و کار عمل کنند.

در سال ۲۰۱۶، یک پروژه بلاک چین به نام دائو (DAO)، که بر روی بلاک چین اتریوم اجرا شد،   با هدف تقلید از یک بازار پولی به دست آمده، راه اندازی شد. درصد سهم شما در صندوق نشان دهنده درصد رای دادن در مورد نحوه کل بودجه بود.

گزارشات نظارتی و انطباق

بلاک چین ها می توانند به عنوان یک سیستم کاملا شفاف و قابل دسترس برای رله ها و تنظیم کننده ها باشد. همچنین می تواند برای تأیید معاملات که مطابق گزارشات نظارتی باشد، کد گذاری شود.

به عنوان مثال، بانک ها دارای وظایف پاسخگویی شدید برای آژانس هایی مانند FinCEN می باشند. هر زمانی که آنها یک تراکنش بیش از ۱۰،۰۰۰ دلار را انجام می دهند، باید اطلاعات را به FinCEN گزارش دهند، که آن را برای پایگاه داده های ضد پولشویی ذخیره کنند.

پاکسازی و حل و فصل

با تجارت جهانی کاغذ، محدوده زمانی برای پاکسازی و حل و فصل یک معامله به طور کلی به عنوان “T + 3” شناخته می شود – یعنی سه روز پس از تجارت (T) معامله انجام می شود.

با استفاده از تکنولوژی بلاک چین، کل دوره عمر تجارت – اجرا، پاکسازی و حل و فصل – در مرحله تجارت رخ می دهد. با یک دارایی دیجیتال، تجارت حل و فصل می شود، و کلید های رمزنگاری و مالکیت دیجیتالی که آنها کنترل می کنند، می توانند زمان تأخیر پس از تجارت و خطر دیفرانسیل کاهش یابد.

حسابداری و حسابرسی

در حالی که اکثر پایگاه های داده یک لحظه در زمان هستند، پایگاه داده های بلاک چین از تاریخ معامله خودشان ساخته شده اند. آنها یک پایگاه داده با زمینه، تاریخچه خود و یک سیستم مستقل از ثبت هستند.

مفاهیم حسابرسی و حسابداری عمیق هستند.

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب