تراکنش های بلاک چین بیت کوین چگونه کار می کنند

21

تراکنش های بلاک چین بیت کوین چگونه کار می کنند

نسخه ساده :

هنگامی که می خواهیم بیت کوین را برای کسی ارسال کنیم گره ها تمام شبکه بیت کوین را اسکن می کنند تا تایید کنند که ۱- من بیت کوین دارم و می خواهم آن را ارسال کنم ۲- آن را قبلا برای کس دیگری ارسال نکرده ام . هنگامی که این اطلاعات تایید می شود معامله من در یک بلوک قرار می گیرد به بلوک قبلی متصل می شود و زنجیره بلوک ها را تشکیل می دهند که بلاک چین نامیده می شود و بر اساس آن معاملات را نمی توان از بین برد و یا دست کاری کرد ، زیرا تمام بلوک ها بازبینی می شوند.

گرفتن بیت کوین به صورت کمی پیچیده تر :

کیف پول بیت کوین من در واقع بیت کوین من را نگه نمی دارد. چیزی که باعث می شود آدرس بیت کوین من را نگه دارد، که ذخیره تمام معاملات من و در نتیجه دارایی من را نگه می دارد. این آدرس – یک رشته طولانی از ۳۴ حرف و شماره – نیز به عنوان کلید عمومی من شناخته می شود که کل دنیا می تواند این دنباله را ببیند. هر آدرس / کلید عمومی دارای یک کلید خصوصی با ۶۴ حرف و شماره است. این کلید خصوصی است و بسیار مهم است که من آن را مخفی نگه دارم. دو کلید مرتبط هستند، اما هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید کلید خصوصی من را از کلید عمومی من جدا کنید.

این موضوع مهم است، زیرا هر معامله ای که از آدرس بیت کوین من صادر می شود باید با کلید خصوصی ام امضا شود. برای انجام این کار، من هر دو کلید خصوصی و جزئیات معامله (چند بیت کوین که می خواهم بفرستم و به آنها) را در نرم افزار بیت کوین روی رایانه یا گوشی هوشمند قرار می دهم.

با استفاده از این اطلاعات، این برنامه یک امضای دیجیتالی را که برای اعتبار سنجی فرستاده می شود، جدا می کند.

به این معامله می توان اعتبار داد – یعنی می توان تایید کرد که من بیت کوین را که به شما انتقال می دهم و آن را قبلا به شخص دیگری ارسال نکرده ام با وصل کردن امضا و کلید عمومی من (که همه می دانند ) به برنامه بیت کوین صحت آن را تایید نمود. این یکی از اجزای تکنولوژی بیت کوین است: اگر امضا با کلید خصوصی که مربوط به کلید عمومی است ساخته شده باشد، برنامه ، معامله را بدون در نظر گرفتن کلید خصوصی، اعتبار خواهد بخشید. بسیار هوشمندانه.

شبکه سپس تأیید می کند که قبلا بیت کوین از طریق تاریخچه آدرس خرج نشده است، زیرا آدرس من (= کلید عمومی من) را می داند و همه معاملات در دفتر کل بیت کوین عمومی هستند.

پیچیده تر :

هنگامی که معامله من تایید شد، آن را به “بلوک” همراه با تعدادی از معاملات دیگر اضافه می کند.

یک خلاصه کوتاه برای بحث در مورد آنچه که “هش” نامیده می شود، زیرا برای پاراگراف بعدی مهم است: یک هش با یک “تابع هش” تولید می شود که یک معادله ریاضی پیچیده است که هر مقدار متن یا داده را به رشته ۶۴ حرف کاهش می دهد . این تصادفی نیست – هربار که در آن اطلاعات خاصی که از طریق تابع هش قرار داده می شود، همان رشته ۶۴ حرف را دریافت خواهید کرد. اما اگر شما به عنوان مثال یک کاما تغییر دهید، یک رشته ۶۴ حرفی کاملا متفاوت خواهید گرفت. این مقاله را می توان به یک هش تقسیم کرد ، مگر اینکه من تغییر، حذف یا اضافه کردن چیزی به متن انجام دهم، همان هش را می توان دوباره و دوباره تولید کرد. این یک روش بسیار موثر برای تشخیص اینکه آیا چیزی تغییر کرده است و این نشان می دهد که چگونه بلاک چین میتواند تأیید کند که معامله با آن دستکاری نشده است.

بازگشت به بلوک های ما: هر بلوک به عنوان بخشی از داده های آن حاوی هش بلوک قبلی است. این چیزی است که آن را بخشی از یک زنجیره می کند، از این رو اصطلاح بلاک چین نامیده می شود. بنابراین اگر یک بخش کوچکی از بلوک قبلی با آن دستکاری شود، هش بلوک فعلی باید تغییر کند (به یاد داشته باشید که یک تغییر کوچک در ورودی هش تابع تغییر خروجی) بنابراین اگر می خواهید چیزی را در بلوک قبلی تغییر دهید، باید چیزی (= هش) را در بلوک فعلی تغییر دهید، زیرا یکی که در حال حاضر گنجانده شده دیگر درست نیست. این کار بسیار سخت است، به ویژه از آنجایی که تا زمانی که شما به نصف رسیدی، احتمالا یک بلوک دیگر در بالای آن به وجود آمده است. بعد باید آن را تغییر دهید و ….

این چیزی است که بیت کوین را عملا ضد جعل می کند. من می گویم تقریبا به این دلیل که غیرممکن نیست، فقط بسیار بسیار، بسیار، بسیار، بسیار دشوار است و بنابراین بسیار بعید است.

سرگرمی

اگر شما می خواهید در برخی از اوقات سرگرم شوید، می توانید در میز خود بنشینید و معاملات بیت کوین را از طریق Blockchain.info مشاهده کنید. اما اگر بخواهید یک نسخه هیپنوتیزم و سرگرم کننده داشته باشید، BitBonkers را امتحان کنید.

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب