چنگال های مهم تابستان ۲۰۱۸

11

چنگال های مهم تابستان ۲۰۱۸

تابستان سال ۲۰۱۸ فورک های بسیاری داشت ، که محبوب ترین ارزهای رمزنگاری شده را در بر می گرفت . اطلاعاتی در مورد هاردفورک های آینده و از سکه های مختلف را در این جا تشریح می کنیم .

اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic)

اتریوم کلاسیک بر پایه الگوریتم اجماع اثبات کار است ، از جمله تکنولوژی هایی که به آن بمب تکنولوژی گفته می شد قرار بود اتریوم کلاسیک را برای استخراج تا پایان سال ۲۰۱۸ سودآور کند ، به منظور جلوگیری از فروپاشی شبکه، توسعه دهندگان اتریوم کلاسیک تصمیم به ایجاد یک بروز رسانی جدید ECIP-1041 گرفتند ، که این سختی را بدون تغییر تمام الگوریتم اجماع حذف خواهد کرد.

بمب های دشواری برای انگیزه دادن به توسعه دهندگان برای مهاجرت از اثبات کار از طریق توافق طرف مقابل , طراحی شده اند. با این حال، آنتونی لواسریتی، توسعه دهنده و مدیر تیم اتریوم کلاسیک ، اصرار داشت که در حال حاضر الگوریتم اثبات کار (Proof-of-Work) ، یک الگوریتم توافق ناکارآمد است، حتی اگر برخی از مردم میگویند که اثبات سهام (PoS) انرژی بیشتری را به کار میگیرد .

آئون کوین (AeonCoin)

به روز رسانی شبکه، به نام “سوفیا”، در شبکه آئون (Aeon) اجرا شد. هدف اصلی این بروز رسانی، جلوگیری از تاثیر اسیک در شبکه بود. الگوریتم CryptoNight-Lite v7 و پروتکل های جدید شبکه آئون به طور کامل برای اسیک مقاوم بوده است . پس از به روزرسانی شبکه , هش ریت از ۱۴۰ MH / s به ۸ MH / s افت کرد. برای جلوگیری از مشکلات بیشتر برای شبکه و معدنچیان ، سختی به ۲ میلیارد برگشت .

در طول این هاردفورک ، قوانین شبکه قدیمی مونرو از پایگاه داده آئون حذف شدند. نسخه اصلی این شبکه از مونرو۱ به مونرو۷ رسیده است تا از ناهماهنگی نسخه در نرم افزار شخص ثالث جلوگیری شود .

برای ادامه استفاده از آئون پس از هاردفورک ، فقط باید تمام نرم افزارهای خود را به آخرین نسخه ها ارتقا دهید. تمام فایل ها و راهنمایی های لازم را می توان در صفحه به روز شده در گیت هاب (GitHub) پیدا کرد .

دیجیتال نوت (DigitalNote)

شبکه دیجیتال نوت در تاریخ ۲۵ ژوئن ۲۰۱۸ به روز شد. هدف اصلی این بروزرسانی این است که در برابر اسیک مقاوم شود و امکان استخراج با جی پی یو یا پردازنده های گرافیکی را فراهم سازد. در طول به روز رسانی، دیجیتال نوت الگوریتم خود را به کریپتونایت وی یک (CryptoNightV1) تغییر داد. تنظیمات دشواری نیز برای حفاظت از شبکه از حملات هش و زمانه انجام شد.

برای جلوگیری از رکود در شبکه بر اساس کاهش قابل ملاحظه هش ریت ، تنظیم مجدد سختی سخت افزارها به سطح استخراج با GPU بود. این امر به کاربران اجازه می دهد تا به طور موثر به استخراج ادامه دهند. با این حال، حتی مشکل سخت افزاری مجددا برای استخراج مبتنی بر GPU خیلی بالا بود، به همین دلیل شبکه به صورت مختصر به روز شد . به منظور کاهش مشکل , شبکه در ۲۷ ژوئن، مجددا راه اندازی شد .

بیشتر بخوانید

زی کش (ZCash)

به روز رسانی ۰، یا “Overwinter،” در شبکه زی کش به صورت برنامه ریزی شده اجرا شد.

این هاردفورک برای آماده سازی شبکه و کاربران آن برای به روز رسانی بیشتر، مانند Sapling، که در اواخر اکتبر ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده بود، آماده شد. این هاردفورک شبکه را تقویت می کند، عملکرد و شفافیت معاملات را بهبود می بخشد و برخی از ویژگی های جدید را به آن اضافه می کند .

پس از فعال سازی Overwinter، تمام معاملات باید با فرمت post-fork مطابقت داشته باشند، به نام “v3”. فرمت های قدیمی تر دیگر کار نمی کنند. یکی دیگر از ویژگی های جدید امضای هش (SignatureHash) ، نوعی آنالوگ از سگویت (SegWit) است: امضاهای معامله ای که ورودی ها را شامل می شوند . علاوه بر این، به نظر می رسد این ویژگی با اضافه کردن هر تراکنش به یک شماره نسخه ۴ بیتی، محافظت پخش دو طرفه را فراهم می کند.

بیت کوین گلد (Bitcoin Gold)

پس از حمله ۵۱ درصدی اخیر در بیت کوین گلد ، توسعه دهندگان به سرعت تصمیم به به روز رسانی شبکه گرفتند . ویژگی اصلی این بروز رسانی یک تغییر در الگوریتم فعلی است. بیت کوین گلد قبلا از الگوریتم Equihash استفاده کرده بود، که به اسیک ها اجازه می داد که سکه را بفروشند و قابلیت هک شدن شبکه را بالا ببرند ، و همچنین آن را در برابر حمله ۵۱٪ آسیب پذیر کرده بودند .

پس از به روز رسانی شبکه، یک الگوریتم جدید با نام Equihash-BTG اجرا شد. این الگوریتم جدید تمام اسیک ها را قطع و امنیت شبکه را بهبود بخشید . با توجه به کاهش چشمگیر در هش ریت شبکه به علت حذف اسیک ها، مشکلات شبکه به یک صدم کاهش یافت.

یکی دیگر از ویژگی های مهم به روز رسانی شبکه بهبود الگوریتم تنظیمات سخت افزاری، به نام LWMA است. هدف اصلی آن این است که شبکه بیت کوین گلد را انعطاف پذیر تر و واکنش پذیرتر کند و نسبت به تغییرات هشدار دهد، بنابراین زمان بلاک در شبکه، پایدارتر خواهد بود.

بایت کوین (Bytecoin)

پیش از این، یک فورک بیت کوین برای ۱۲ ژوئن برنامه ریزی شده بود، اما پس از چند بحث، تیم dev تصمیم گرفت که استراتژی خود را برای بررسی عمیق تر تغییر دهد . دلیل اصلی این تغییر تمایل به جلوگیری از هر گونه نقص پس از هاردفورک بود . برای این منظور تیم TestNet عمومی را راه اندازی کرد تا هر عضو جامعه بتواند به روز رسانی های بعدی شبکه را آزمایش کند.

هدف اصلی از فورک BCN این است که به یک نسخه API جدیدتر به وجود آید که بسیار ساده و آسان است و شامل هزینه های پویا و برخی ویژگی های دیگر می شود . پایگاه داده جدید شبکه , کاربر پسند تر و قابل نگهداری شده است . کدهای قدیمی دیگر پشتیبانی نخواهند شد ، به همین دلیل است که تاکید زیادی روی آماده سازی جامعه برای حرکت در پایگاه جدید ایجاد شده است .

این تغییرات بر الگوریتم شبکه تأثیر نخواهند گذاشت و تغییرات در عرضه سکه های بایت کوین وجود نخواهد داشت. شبکه بایت کوین در حال حاضر در نسخه فعلی کریپتونایت با نوعی از اجماع اثبات شده از کار ادامه خواهد داد .

در مقالات بعدی به فورک های جدیدتر و تکنولوژی های آن ها اشاره خواهد شد .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب