معرفی الگوریتمهای دیگر بلاکچین poc,dbft,poa,pob

معرفی الگوریتمهای دیگر بلاکچین poc,dbft,poa,pob

بخش های قبلی بر روی سازوکار الگوریتم ها و نحوه استفاده از آنها در دنیای جدید بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده دیجیتالی متمرکز شده بود . این بخش به شما یک نگاه مختصر به دیگر الگوریتم های اجماع می دهد که برخی اخبار در این خصوص منتشر شده است اما هنوز به طور گسترده ای مورد قبول واقع نگردیده اند .

الگویتم اثبات ظرفیت (Proof of Capacity)

اثبات ظرفیت به معنای آن است که به جای خرید سخت افزار گران قیمت برای استخراج معادن ، شما فضای ذخیره سازی در اختیار می گذارید . این بدان معنی است که شما احتمال بیشتری برای اضافه کردن بلوک بعدی را در اختیار خواهید داشت و به دست آوردن پاداش با ظرفیت هارد دیسک فراهم می شود .

این الگوریتم مفهوم طرح هایی را که قبل از شروع یک استخراج در ذهن دارید را در فضای هارد دیسک شما فراهم می کند . این ها چیزی جز مجموعه داده ها نیستند، به عنوان مثال، گراف های سخت که متنوع اند به عنوان اثبات فضا استفاده می گردند . الگوریتم استخراج کاملا پیچیده است و بارگذاری بلاک آن قدر کوتاه است که راه حل ها باید بر روی هارددیسک از قبل ذخیره گردد . این مقاله دوباره الگوریتم اثبات کار و الگوریتم اثبات سهام را توضیح می دهد و این که چگونه الگوریتم اثبات ظرفیت (PoC) رقیب آن ها خواهد شد .

اثبات ظرفیت شامل دو بخش متمایز در ترسیم یا ایجاد پرونده در استخراج واقعی برای بلاک ها است. اندازه هارد دیسک شما فاکتور تعیین کننده ای است که چه قدر زمان برای توسعه فایل های شبکه دارید و این وضعیت از روزها تا هفته ها متیر است .

مزایا: به شدت دوستدار محیط زیست است
مضرات: مستعد مورد حمله قرار گرفتن است
سکه های محبوب: Burstcoin (Burst)، Chia، SpaceMint.

اثبات بیزانس تحمل خطا (Delegated Byzantine Fault Tolerance)

این الگوریتم در فرایند انتخاب نمایندگان برای شرکت کنندگان کار می کند. این نمایندگان مسئول رسیدگی موثر و اجرای خواسته های رای دهندگان خود هستند. یکی از نمایندگان به صورت تصادفی به عنوان یک بلندگو انتخاب شده است، و این بدان معنا است که DBFT با تصمیم گیری برخورد می کند. سخنران به تمام خواسته ها گوش می دهد و تصمیم گیری می کند که پس از آن تمام شرکت کنندگانی مورد تایید قرار می گیرند که هر کدام سکه های آن زنجیره خاص را دارند و این نیز به عنوان گره های معمول شناخته می شود.

برای تبدیل شدن به یک نماینده یا یک گره حسابداری، باید شرایط خاصی را با توجه به اتصال به اینترنت، تجهیزات ویژه و غیره برآورده کرد. خواسته ها جز عملیات های متفاوت توسط صاحبان توکن ها نیستند. تصمیم گیری می شود که کدام بلوک برای اضافه کردن به بلاک چین است و توافق نامه هش بلوک فعلی است.

این کار به روش بالا به پایین انجام می شود که سخنران محاسبات خود را به نمایندگان منتقل می کند و آن ها محاسبات خود را انجام می دهند و آن را بررسی می کنند و روند تکرار می شود .

مزایا: سازماندهی و کارآمدی
ملاحظات: اگر سخنرانان یا نمایندگان مخرب باشند، می تواند منجر به فراموشی شود
سکه های محبوب: نئو (NEO)

الگوریتم اثبات فعالیت (Proof of Activity)

اثبات فعالیت به منظور جلوگیری از گمانه زنی در مورد مسائل امنیتی بالقوه که در آن افراد ممکن است به صورت خودخواهانه عمل کنند و سیستم بلاک چین بیت کوین را خراب کنند معرفی شد. در حقیقت این اصل برای جلوگیری از سیل ارز در سیستم بیت کوین بود که تنها حدود ۲۱ میلیون بیت کوین منتشر می شود و پس از اینکه همه آنها استخراج شدند، معادن متوقف می شوند مگر اینکه در پروتکل تغییری وجود داشته باشد برای عرضه بزرگتر این بدان معنی است که معدنچیان بیت کوین مجبور خواهند شد سکه های دیگری را به دست بیاورند یا فقط به کارمزدهای معامله برای درآمدشان بسنده کنند که در بلندمدت امکان پذیر نیست.

اثبات فعالیت اساسا یک ساختار جایگزین برای بیت کوین است و ترکیبی از دو مکانیسم رایج اجماع است – اثبات کار و اثبات مشارکت . این مکانیزم با راه اندازی به روش اثبات کار عمل می کند که معدنچیان اساسا یک پازل رمزنگاری را حل می کنند و اگر موفق شوند پاداش خود را دریافت می کنند . تفاوت در این است که بلاک های معدن فقط شامل معاملات هدر ها و معادن هستند.

هنگامی که یک بلوک خالی استخراج شده است ، مکانیزم تغییر می کند تا پیروی از پروتکل مربوط به سهام انجام شود. سپس اطلاعاتی که در header قرار دارد، برای انتخاب طرفداران و کاربران تایید کننده , به صورت تصادفی برای امضای بلوک استفاده می شود. این احزاب طرفداران سکه یا ذینفعان واقعی هستند و همانطور که در مورد اثبات سکه مورد بحث قرار گرفته است، هرچقدر سهام بزرگتری برگزار شود، احتمال بیشتری خواهد داشت که آنها برای امضای بلوک جدید انتخاب شوند .

مزایا: امن تر از هر دو الگوریتمی که این مکانیزم را شکل می دهند .
معایب: استفاده از منابع بالا و اعتبارسنجی های مخرب که از اثبات سهام و اثبات کار به ارث می برد .
سکه های محبوب: دکرد (DCR) و اسپرز (ESP)

اثبات سوازندن (Proof of Burn)

الگوریتم اثبات سوزاندن موازی با این مفهوم است که برای هر کسی نمی تواند داده ها را از بلاک چین حذف کند. بنابراین مفهومی اختراع شده بود که سکه ها را بسوزانند . در حال حاضر، این یک رسانه الکترونیکی برای همه چیز است . این بدان معنی است که ارسال توکن ها یا اساسا سکه ها در یک ارز خاص متعلق به استخراج کننده به آدرسی که یک آدرس معتبر قابل بازیافت باشد که به فرستنده اجازه مادام العمر در سیستم می دهد. این کار به شکل مزارع مجازی معدنی انجام می شود که کاربر در هر فرصتی می تواند به استخراج معدن بپردازد .

گفته می شود فرایند انتخاب تصادفی است ، اما همزمان نیز گفته می شود که بیشتر سکه های کاربر سوزانده می شود ، بهتر است که شانس خود را برای انتخاب بلاک بعدی آزمایش کند. این تقریبا شبیه روند فرایند بیت کوین است که سرمایه گذاری در قدرت محاسباتی است که بایداز حریفان قوی تر شود . با این تفاوت که در اینجا سرمایه گذاری در ساخت سکوها می باشد . بنابراین سکه ها را با سوزاندن آنها برای خرید پیشرفته ترمینال های معدن مجازی خریداری می کنند .

با گذشت زمان و با مشارکت بیشتر و بیشتر سهامداران، سهام شما در سیستم شروع به کاهش می کند. به طوری که در نهایت منجر به سوزاندن سکه های بیشتر می شود تا از امتیازات بالاتری برخوردار شوید .

مزایا: مصرف انرژی کمتر، امنیت بهتر
منافع: منابع و سکه های بیش از حد زیادی برای سرمایه گذاری در فارم های مجازی هدر داده می شود .
سکه های محبوب: (Slimcoin (SLM

 

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب