میلیونرهای کریپتو – چه کسانی دارنده بیشترین بیت کوین و ارز دیجیتال هستند

34

میلیونرهای کریپتو – چه کسانی دارنده بیشترین بیت کوین و ارز دیجیتال هستند؟

با وجودی که تمرکززدایی، ناشناس بودن و غیر قابل تعویض، “آرمان” رمزنگاری را نشان می دهد و کد تنها “قانون” سرزمین است، ما دیده ایم که تعداد زیادی از افراد مشهور بالاتر از این اصول هستند و ثروت و نفوذ قابل توجهی را در برابر هر کس دیگری به دست می آورند .

برخی از این افراد فراتر از زمان، فضا، واقعیت و وجود ماجرا هستند، چرا که آنها عناصر متافیزیکی بازارها را نشان می دهند که همه ما را درگیر می کند. دیگران نیز به این دلیل هستند که در ابتدای روز به سراغ ارز دیجیتال می روند یا به طور واقعی به یک جنبه خاص از توسعه بازار ، جامعه و پروژه کمک می کنند.

به همین ترتیب، ما تصمیم گرفتیم که برخی از افراد قدرتمند و ثروتمند فضای رمزنگاری را بررسی کنیم و آن چه که آن ها به آن اهمیت می دهند را بشناسیم.

ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto)

مردی که بیانیه اصلی بیت کوین را ایجاد کرد و اصول بیت کوین را به منظور اهمیت آن در دنیای بلاک چینی توسعه داد.

ابتدا در بنیاد P2P نشان داده شد که هویت واقعی ناکاموتو هیچگاه مشخص نشده است. مشخص نیست که چه کسی هست ، یا چه کسانی هستند، هنوز معلوم نیست. از جمله چیزهای دیگر، Nakamoto محبوب انجمن Bitcointalk می باشد که مردم رمزنگاری گرا از تمام نقاط جهان قادر به همگرا و افکار خود در مورد موضوعات مورد علاقه رمزنگاری هستند.

ناکاموتو، مسئول اصلی پیاده سازی بیت کوین، همچنین معدنچی اصلی بیت کوین بود. از این رو او بیت کوین ها را از بلوک جنسیس دریافت کرده و برای مدت کوتاهی پس از آن حدود ۱ میلیون بیت کوین را در کیف پول خود جمع آوری کرده است.

هم اکنون بیت کوین های کیف پول ساتوشی با بیش از ۱۹ میلیارد دلار ارزش گذاشته شده و او را در میان ۵۰ ثروتمند جهان قرار داد. بیتکوین های او از اواسط ماه ژانویه سال ۲۰۰۹ دست نخورده باقی مانده است.

مکان و فعالیت فعلی ساتوشی هنوز معلوم نیست. بسیاری از آنها تلاش کرده اند تا در طول سال ها هویت واقعی خود را با نام هایی مانند Hal Finney، Nick Szabo، Dorian Nakamoto، Craig Wright و حتی Elon Musk مدیر عامل Tesla وارد بازار کنند. با این حال هیچ کدام از این افراد موفق به ارائه هیچ شواهدی مبنی بر اتصال به هویت ساتوشی یا حتی مستقیما به داشتن روابطی با آن منکر شدند.

کریس لارسن (Chris Larsen)

کریس لارسن یک سرمایه گذار آمریکایی است که نام خود را در دنیای فناوری های سیلیکون ولی ثبت کرده است. او مورد حمایت یک جامعه است، با ایجاد و توسعه راه اندازی های موفقیت آمیز مانند E-Loan و Prosper Marketplace .

در اواسط سال ۲۰۱۲، لارسن یک شرکت موسوم به OpenCoin را تاسیس کرد که در حال کار بر روی پروتکل پرداخت الکترونیکی به نام ریپل بود.

در سال ۲۰۱۳ OpenCoin به Ripple Labs تغییر نام داد، لارسن به عنوان مدیرعامل شرکت در آن شرکت کرد. پروتکل ریپل سریعا به یکی از محبوب ترین و پیشرفته ترین پروسه های مبتنی بر رمزگذاری بر روی بازار تبدیل شد و به عنوان دومین ارز رمزنگاری جهان در سال ۲۰۱۴ مطرح شد.

در حالی که برخی ممکن است سؤال کنند از ریپل و ارز دیجیتال و از وضعیت امنیتی آن را در ریپل بپرسند ، هیچ انکار نمیکنند که هر دو تاثیر قابل توجهی بر بازار کل کریپتوکارنسی (و ارزش کلی خالص Larsen) داشته باشند. فرض بر این است که Larsen دارای حدود ۵٫۱۹ میلیارد توکن ریپل (XRP) و ۱۷٪ سهام اولیه آن است؛ دارایی های خود را با قیمت ۵۹٫۹ میلیارد دلار خریده بود، در حال حاضر ریپل با قیمت ۳٫۸۴ دلار را تجربه کرده است. در این زمان، لارسن پیش بینی کرد که ثروتمندتر از افرادی مانند روپرت مرداک و مارک زاکربرگ باشد. اگر چه تمام دنیای کریپتوکارنسی بعد از این ریزش بازار افت کرده است، اما Larsen همچنان توانست یکی از ثروتمندترین مردم دنیا باشد.

لارسن کار خود را به عنوان “رادیکال طرفدار مصرف کننده” انجام می دهد (حتی اگر ربپل (Ripple) اغلب از عدم حفاظت از حریم خصوصی مورد انتقاد قرار می گیرد)، کار لارسن از زمان گذشته آغاز می شود، زیرا ائتلافی کالیفرنیایی را برای حفظ حریم خصوصی تاسیس کرد. او همچنین به عنوان عضو هیئت مدیره یا مشاور برای سازمان هایی نظیر Electronic Privacy Information Center (EPIC), Qifang, و Betable فعالیت کرده است.

جوزف لوبین (Joseph Lubin)

یکی دیگر از اعضای کریپتو (anglosphere) ، لووبین کارآفرین کانادایی است که بیشتر به خاطر کمک های سنگین او به پروژه اتریوم شناخته شده است. این فارغ التحصیل پرینستون روزهای ابتدایی خود را در زمینه رباتیک و مهندسی نرم افزار گذراند، قبل از اینکه تمرکز خود را بر سرمایه گذاری در گلدمن ساکس بگذارد.

او سه سال در آنجا به عنوان عضو بخش مدیریت ثروت گذراند و دانش را به دست آورد که در نهایت خدمت او را به ارمغان می آورد.

پس از خروج از گلدمن ساکس، لوبین دو سال قبل از اینکه به عنوان مدیر اجرایی EthSuisse، باشد پیش از اختراع اتریوم بین سالهای متمادی شروع به کار کرد. لوبین نقش مهمی در ایجاد بنیاد اتریوم، یک موسسه غیر انتفاعی در کانادا ایفا کرد تا اطمینان حاصل شود که زیرساخت های اتریوم “به نسبت و مستقل” کار می کند.

کمک نهایی خود را به اکوسیستم اتریوم در فرم ConsenSys در سال ۲۰۱۵ انجام داد. ConsenSys سازمانی است که نرم افزار برای سیستم بلاک چین اتریوم را توسعه می دهد و پشتیبانی و کمک به دیگر توسعه دهندگان، شرکت ها، دولت ها و کاربران نهایی که علاقه مند به فن آوری هستند را انجام میدهد.

ConsenSys توسط اتحادیه اروپا انتخاب شده است که یکی از مهمترین سخنرانان در سراسر اروپا است. لوبین در حال کار در ConsenSys و به طور مستقل لوبین در حال کار در ConsenSys و به طور مستقل برای اتریوم و بلاک چین به طور کلی کار زیادی کرده است. ثروت او حدود ۵ میلیارد دلار تخمین زده می شود.

چانگپنگ ژائو (Changpeng Zhao)

بیشتر بخوانید

اولین عضو ما از نخبگان بلاک چین آسیایی یک داستان جالبی راجع به سابقه اش ارائه می دهد. ظاهرا پدر ژائو از چین چندی پس از آنکه مقامات محلی اعلام کردند او “بورژوازی” بود، تبعید شدند. این به چانگ پنگ جوان فرصتی برای یادگیری راه های دست اول غرب، با رشد و آموزش خود در کانادا بود.

پس از تحصیل در رشته کامپیوتر در دانشگاه مک گیل در مونترال، ژائو، قبل از فعالیت CTO در اکسچنج OKCoin، برای نهادهایی نظیر بورس اوراق بهادار توکیو، Fusion Systems و Bloomberg Tredbook فعالیت می کرد.

در سال ۲۰۱۷  “شغل انفرادی” ژائو آغاز می شود. این سال او OKCoin را ترک کرد و اکنون در دومین اکسچنج ارز دیجیتال یعنی Binance فعال است .

دوقلوهای Winklevoss

کامرون و تایلر وینکلوف پس از موفقیت از شکایت مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس بوک، به مبلغ ۶۵ میلیون دلار، برجسته شدند. سرمایه گذاری ۱/۶ میلیون دلار از این مبلغ بر روی بیت کوین را در سال ۲۰۱۳ انجام دادند زمانی که قیمت بیت کوین حدود ۱۲۰ دلار بود . در زمانی که بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷ به اوج خود رسید، دارایی های آن ها ارزش بیش از ۱ میلیارد دلار ارزش داشت.

آن ها ادعا می کنند که حدود ۱ درصد مجموع بیت کوین ها را در اختیار دارند و اشاره می کنند که آنها از زمان خرید اولیه خود هیچ یک را نفروخته اند.

آنها بر روی ثروت خود نشسته اند، هرچند که بعضی از آن ها را برای ایجاد Gemini، یک اکسچنج کریپتوکارنسی که حتی دارای یک استیبل کوین بومی است، استفاده نمی کند.

کار آنها در توسعه اکوسیستم کریپتو است و به همین ختم نمی شود؛ برادران همچنین چندین درخواست را به SEC ارائه دادند تا یک صندوق اعتماد سرمایه گذاری بیت کوین را که قابل معامله است ایجاد کنند. تا کنون آنها موفق به کسب مجوز مورد نیاز برای شروع تجارت در این ابزار نشدند. در حال حاضر ارزش دارایی های آن ها بیش از ۸۰۰ میلیون دلار است.

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)

یک نام شبیه ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) و به دلایل مشابه قابل تشخیص است. ویتالیک زمانی که ۱۷ ساله بود، پدرش را به عنوان سرپرست معرفی کرد و پس از آن علاقه شدیدی به این فضا پیدا کرد.

در ابتدا روی بیت کوین متمرکز شد، مجله بیت کوین – یکی از نشریات رمزنگاری OG – در سال ۲۰۱۱، قبل از استفاده از استعدادهای ریاضی و رایانه خود برای ایجاد آنچه که امروزه به عنوان دومین ارز دیجیتال در جهان شناخته می شود، اتریوم را راه اندازی کرد.

بوترین مقاله سفید اتریم را در سال ۲۰۱۳ نوشته است، بعد از اینکه متوجه شد که ایده اش برای معرفی یک زبان برنامه نویسی به بیت کوین هرگز پشتیبانی نخواهد شد. به همین دلیل اتریوم را به عنوان یک پلت فرم بلاک چین طراحی کرد که اجازه استفاده از برنامه های غیر متمرکز را می دهد.

این پروژه به قدرت رسیده است و به عنوان یک بازیکن کلیدی در بازار تبدیل شده است.

ویتالیک تا حدودی به طور تصادفی میزان سرمایه های اتریوم خود را نشان داد؛ ویتالیک بعد از یک بحث در توییتر با نوریل روبینی، سرمایه گذار بیت کوین،اعلام کرد که هرگز بیش از ۰٫۹٪ از همه اتر ها را نداشته است. در حال حاضر این آدرس حدود ۳۵۰ هزار اتریوم را در اختیار دارد که به مقدار دلاری که فقط در حدود ۵۵ میلیون دلار ارزش دارد. ویتالیک همچنین تأیید کرد که مقادیر کوچکتری از سایر رمزنگاریهای معروف مانند BCH، DOGE، KNC، MKR، OMG و REP را دارد. بوترین در حال حاضر با پروژه اتریوم مشغول به کار هست اما بدون این که رهبری پروژه را بر عهده داشته باشد.

جیم بریر (Jim Breyer)

سرمایه گذار و سرمایه دار آمریکایی، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Breyer Capital. شرکت او در بیش از ۴۰ شرکت جهان سرمایه گذاری کرده است (فیس بوک، Wickr و Niantic بعضی از شرکت هایی هستند که در پروژۀ او به چشم می آیند) قبل از تعیین اهداف خود در پروژه های ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۷٫ احتمالا بهترین حرکت زندگی او سرمایه گذاری در فیس بوک و رسانه های اجتماعی آینده فیس بوک بود.

وی همایش های مختلفی ، از هالیوود تا دره سیلیکون برگزار کرده است. همچنین توانست نفوذ و سرمایه خود را به اروپا، آسیا و آمریکای جنوبی گسترش دهد. حرکت Breyer به ارز دیجیتال کمی دیر شروع شد ولی شرکتش به پروژه های بزرگ مانند اتریوم، سیرکل و وی چین کمک کرد. اگرچه او احتمالا به اندازه آنچه که در بالا ذکر شده بود کمکی نمی کرد، ارزش بریر ۳٫۹ میلیارد دلار برآورد شده و او را در فهرست ما قرار داده است.

تیم دراپر (Tim Draper)

آقای دراپر یک سرمایه داری ریسک پذیر دره سیلیکون است. تیم به عنوان یکی از اصلی ترین سرمایه گذاران در اسکایپ شناخته شده است. سابقه او می گوید که او ۱۵ سال پیش در مورد ارزهای دیجیتال شروع به فکر کردن کرد و با یک پسر در کره جنوبی دیدار کرد که شمشیر مجازی را برای پسرش با پول نقد خریداری کرد. لحظه ای که دراپر درباره بیت کوین شنید در آن حضور یافت.

دراپر از طرفداران قدیمی ارز دیجیتال (به خصوص بیت کوین) بوده است. او برای قیمت ۲۵۰،۰۰۰ دلار بیت کوین را خریداری کرد در حالی که قیمت در کمتر از ۶ دلار بود. با این حال، او تمام این را در هک Mt. Gox از دست داد. اما سال بعد او حدود ۳۰،۰۰۰ بیت کوین (۲۹،۶۵۶ دقیق) را از یک حراج FBI خریداری کرد. در اوایل امسال، Forbes تقریبا ۵۰۰ میلیون دلار ارزش خالص خزانه دراپر را منتشر کرد.

جمع بندی

علاوه بر نام های لیست بالا Charles Hoskinson، Charlie Lee، Andreas Antonopoulos، Brian Armstrong، Brad Garlinghouse، Justin Sun، Dan Larimer، Calvin Ayre، Craig Wright، Jihan Wu، Roger Ver، Arthur Hayes، Barry Silbert، Michael Novogratz و بسیاری دیگر نقش مهمی در ایجاد اکوسیستم فعلی بلاک چین که در دسترس ما است انجام داده اند و احتمالا همچنان در آینده این کار را ادامه خواهند داد.

بنابراین حتی اگر این قانون باشد و تمرکززدایی چیزی که باید آن را هدف قرار دهیم، افرادی که آن را به زندگی می اورند و با جامعه به اشتراک می گذارند، همواره به صورت مالی یا با نوشیدنی های رایگان در جلسات رمزنگاری پاداش خواهند گرفت.

 

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب