رمز ارز پیمان با پشتوانه طلا

42

رمز ارز پیمان با پشتوانه طلا

پس از مدت ها تحقیق و فعالیت بنابر اعلام منابع خبری رمز ارز پیمان با پشتوانه طلا معرفی شد .

رمز ارز پیمان از دسته توکن های با پشتوانه محسوب می گردد و نوعی از استیبل کوین ها یا پایدارکوین ها می باشد که قیمت آن وابسته به قیمت دارایی پشتوانه آن هست . که در این جا طلا به عنوان پشتوانه این رمز ارز در نظر گرفته شده است و در آینده شاهد نوسانات قیمتی آن متناسب با قیمت روز طلا در بازار آزاد خواهیم بود .

این رمز ارز به نوعی یک دارایی دیجیتالی محسوب می گردد که به افراد اجازه نگه داری امن و راحت سرمایه شان نزد بانک های میزبان و همچنین همگام با تورم و رشدهای قیمتی بازار حفظ کنند .

شرکت های داده‌ ورزی سداد متعلق به بانک ملی، گروه داده‌پردازی پارسیان متعلق به بانک پارسیان ، گروه فناوران هوشمند بهسازان فردا متعلق به بانک ملت و فناپ متعلق به بانک پاسارگاد و شرکت تک‌وستا (هولدینگ توسن) از بنیان گذاران و سهام داران این توکن می باشند .

گفته شده که بزودی دیگر دارایی های بانکی و دولتی که به صورت فریز شده قرار دارند به صورت توکن عرضه می گردند تا سرمایه بلوکه شده در این دارایی ها به چرخه اقتصاد بازگردد .

هنوز ساز و کار دقیقی از نحوه ی عرضه و قیمت گذاری و پشتوانه های این توکن اعلام نشده است اما بنظر می رسد بخشی از پشتوانه های آن را پشتوانه های طلای بانک ها تشکیل می دهند و بخش دیگری را مردم می توانند با سپرده گذاری طلای خود نزد بانک ها این توکن را دریافت نمایند .

اطلاعات دقیقی نیز از پلتفرمی که این توکن دیجیتالی بر آن عرضه می گردد نیز در دسترس نیست و در آینده امیدواریم اطلاعات دقیق تری از شرکت ققنوس که ارائه دهنده این توکن دیجیتالی است منتشر گردد.

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب