تکنولوژی ریپل

9

تکنولوژی ریپل

ریپل زیرساختی پایه ای است که روند پرداخت را بهینه می کند. این یک پروتکل مبتنی بر اینترنت بی طرف برای اتصال بانک ها و سیستم های پرداخت است. بانک ها می توانند ریپل را به عنوان یک واحد ارزی مشترک برای پاک کردن و حل و فصل معاملات در زمان واقعی با کمترین هزینه ممکن استفاده کنند.

آغاز : ۲۰۱۱

امکانات: الگوریتم راه حل
شبکه معاملات را به صورت اتمی تایید می کند

فن آوری

ریپل یک پلتفرم منبع باز با پروتکل پرداخت توزیع شده است که پرداخت های فوری را با هزینه های پایین، عدم پرداخت هزینه و امکان انعطاف پذیری ارز (به عنوان مثال دلار، ین، یورو، بیت کوین و حتی امتیاز وفاداری) را فراهم می سازد. بنگاه ها به هر اندازه می توانند به آسانی راه حل های پرداختی مانند برنامه های بانکی یا پولی را ایجاد و سرعت حرکت پول را افزایش دهند. ریپل جهان را قادر می سازد ارز را به شیوه ای که اطلاعات در اینترنت انتقال پیدا می کند ، منتقل کند .

بیشتر بخوانید

ریپل چیست

ریپل با نهادهای مالی کار می کند: کسب و کارهای مستقل که سپرده های مشتری را در ارزهای مختلف مانند دلار آمریکا یا یورو در اختیار دارند، در عوض برای ارائه نسخه های امضا شده با رمزنگاری که کاربران می توانند در عرض چند ثانیه در شبکه ریپل ارسال و تجارت کنند . در این پروتکل، مبادلات بین ارزهای مختلف می تواند به صورت اتمی بدون هیچ گونه قدرت مرکزی برای نظارت بر آنها رخ دهد. بعدها، مشتریان می توانند معادل ریپل خود را از نهادهایی مالی که این فرآیند را به وجود آورده اند دریافت کنند .

پرداخت با ریپل چگونه انجام می گیرد ؟

فرستنده مقدار و ارز دریافت کننده را مشخص می کند و ریپل به طور خودکار ارزهای موجود فرستنده را با استفاده از دفتر کل توزیع شده در شبکه ریپل ، تبدیل می کند و مستقلا و بدون نیاز به شخص سوم ارزها را در این شبکه منتقل می کند .

ریپل از الگوریتم مسیریابی استفاده می کند که در هنگام تبدیل از منبع به مقصد ارز، جفت ارز را در نظر می گیرد. این الگوریتم برای یک سری مبادلات ارز فعالیت می کند که هزینه ها را برای استفاده کنندگان به شدت کاهش میابد . از آنجا که هر کسی می تواند به عنوان یک سازنده بازار شرکت کند، نیروهای بازار هزینه های خود را به پایین ترین سطح عملی هدایت می کنند.

چه کاری می توانید با ریپل انجام دهید؟

پروتکل به طور کامل منبع باز است و سرفصل مشترک شبکه، اطلاعات عمومی است، بنابراین هیچ مقام مرکزی مانع از حضور نمی شود. هر کس می تواند تبدیل به یک سازنده بازار شود و یک کیف پول ایجاد کند یا یک دروازه یا نظارت بر رفتار شبکه داشته باشد . رقابت موجب گسترش شبکه و کاهش هزینه می شود ، و شبکه را برای همه بهبود می بخشد .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب