داستان بیت کوین گلد

9

داستان بیت کوین گلد

امروز بیت کوین گلد یکی از ساده ترین سکه ها برای استخراج است . با توجه به الگوریتم جدید اثبات کار، هر فردی که یک CPU یا GPU دارد می تواند آن را استخراج کند. این چنگال بیت کوین برای ایجاد مجدد بیتکوین غیرمتمرکز ایجاد شده است .

بیت کوین گلد چیست ؟

استخراج بیت کوین این روزها تقریبا به طور کامل توسط معدنچیان صنعتی و تولیدکنندگان صورت می گیرد که تولیداتشان را به فروش می رسانند کنترل می شود. معدنچیان انفرادی وقتی نمی توانند با شرکت های بزرگ رقابت کنند از کامپیوترهای مخصوص خود که با مدارهای مجتمع مخصوص اسیک مخصوص استخراج بیت کوین هست استفاده می کنند .

فورک جدید بیت کوین، به نام بیت کوین گلد ، برای تغییر این وضعیت ایجاد شد. هدف اصلی بیت کوین گلد این نیست که با بیت کوین رقابت کند ، بلکه برای کمک به فضای رمزنگاری از گرایش انحصار معدن اسیک دوری شود تا انرژی معدن را به سخت افزار های معمولی بازگردانده شود و در نهایت “بیت کوین مجددا متمرکز نگردد . برای رسیدن به اهداف خود، توسعه دهندگان بیت کوین گلد از یک الگوریتم جدید اثبات کار Equihash استفاده می کنند که به افراد با رایانه های لپ تاپ استاندارد اجازه می دهد تا با سیستم های حرفه ای رقابت کنند.

بیت کوین گلد چه زمانی و چگونه ظاهر شد ؟

بیت کوین گلد ۲۴ اکتبر ۲۰۱۷ ایجاد شد . بنیانگذار آن جک لیائو است که همچنین مالک Lightning ASIC می باشد (شرکتی که GPU اسیک به معدنچیان می فروشد) . پنج بنیانگذار دیگر، از جمله یک توسعه دهنده ناشناس , نیز وجود دارد .

بیت کوین گلد در بسیاری از جنبه ها شبیه بیت کوین است , اما الگوریتم معدن آن کاملا متفاوت است: نمی توان آن را توسط تجهیزات معدن اختصاصی استخراج کرد . این موجب می شود تا استخراج بیت کوین گلد را در بین بسیاری از افراد گسترش دهد. در آوریل ۲۰۱۸ , بیت کوین گلد در حال حاضر دارای ۲۴۶ گره قابل دسترسی با بیشترین تمرکز در آلمان و ایالات متحده آمریکا است.

با توجه به وب سایت رسمی این ارز دیجیتال در ۴۰ اکسچنج در حال مبادله هست و از طریق خدمات کیف پول زیر در دسترس است: Trezor Wallet، Ledger Wallet، Coldlar، Exodus، Coinomi، Bitpie، Guarda، Freewallet، Kasse، Cobo.
طبق گفته کوین بیس ، این پلتفرم در نهایت به کاربران امکان می دهد تا پروکسی بیت کوین را برداشت کنند و بیت کوین گلد برای کوین بیس (Coinbase) اولین انتخاب است.
بیت کوین گلد در سه ماهه دوم ۲۰۱۸ در حال توسعه یکپارچگی سیستم های پرداخت با یک برنامه کارت پرداخت است.
سرمایه گذاری در بازار بیت کوین گلد به وضوح در حال افزایش است. در حال حاضر ارزش آن در رتبه ۲۳ ارزهای دیجیتال می باشد .

ویژگی ها و مسائل مهم

الگوریتم اثبات کار

تغییر اصلی در بیت کوین گلد یک الگوریتم جدید هش کردن است. با استفاده از الگوریتم بیت کوین اصلی ، استفاده از سخت افزار پیچیده (CPU، GPU) از بین بردن منابع بود؛ برای ایجاد سخت افزار خاص برای استخراج , اسیک بسیار موثر بود. اما بیت کوین گلد از الگوریتم اثبات کار به نام Equihash استفاده می کند . استخراج بیت کوین گلد بستگی  به RAM کامپیوتر دارد و این که چگونه بسیاری از اجزای آن می تواند برای تکمیل یک کار انجام دهد. اسیک ها با قدرت پردازش خالص آنها در اینجا ناکارآمد است، اما رایانه های رومیزی با هسته های پردازش چندگانه به آسانی می توانند وظایف خود را انجام دهند. Equihash از زیربنای معادن منصفانه پشتیبانی می کند و منجر به یک فرصت برای رقابت می شود .

تنظیم سختی الگوریتم جدید

تنظیم الگوریتم جدید معادله پیاده سازی شد: بدون آن، معدنچیان بزرگتر می توانند بر سختی معدن تاثیر بگذارند تا سود بیشتری به دست آورند.

حفاظت بازپخش

تا زمانی که فورک رخ می دهد، بیت کوین گلد یک نسخه از بلاک چین بیت کوین است: از فرمت های آدرس تقریبا یکسان و پروتکل های شبکه استفاده می کند. برای جلوگیری از از دست دادن وجوه زمانی که همان معامله به دو شبکه مختلف پخش می شود، توسعه دهندگان بیت کوین گلد  “حفاظت بازپخش” ۲ طرفه را اضافه کرده اند. یک الگوریتم , هش یک معامله را برای شناسایی آن محاسبه می کند و به همین دلیل معاملات در یک زنجیره دیگر نامعتبر است.

حمله ۵۱ درصدی اخیر

چند روز پیش بیت کوین گلد با حمله ۵۱٪ مواجه گردید . هکرها بیش از نیمی از قدرت هش کردن شبکه را بدست آوردند ، که به آنها اجازه داد تا ۱۸ میلیون دلار از اکسچنج های آنلاین سرقت کنند. با ۵۱ درصد قدرت، مهاجمان می توانند معاملات را انجام دهند، سکه های مشابه را بیش از یک بار خرج می کنند: آنها این کوین های به سرقت رفته را برای خرید بیت کوین و دیگر سکه ها به کار گرفتند ، و آن پول ها را ذخیره کردند و سپس این سکه ها را به کیف پول خود بازگرداندند. در یک وضعیت عادی بلاک چین فقط اولین تراکنش در بلاک را شامل می شود، اما اکنون با کنترل اکثریت توسط مهاجمان ، دوبار خرج شدن امکان پذیر می شود .

جزئیات به روز رسانی شبکه

در پاسخ به حمله، توسعه دهندگان قصد دارند دوباره الگوریتم اثبات کار خود را تغییر دهند. اگر چندین معدنچی انفرادی به جای کنگلومراهای عظیم معادن به شبکه بپیوندند، برای مهاجمان به دست آوردن کنترل شبکه بسیار سخت تر خواهد بود . اگر در حال حاضر Equihash بیت کوین گلد با سکه های دیگر (به طوری که پایداری قدرت خود را بسیار بزرگتر از network hashpower BTG ، پس از ارتقا وجود داشته باشد از الگوریتم های دیگر بسیار قوی تر خواهد بود . این باعث می شود بیت کوین گلد در برابر حمله های ۵۱ درصدی محافظت شود .

یکی از اهداف اصلی ارتقاء در آینده این است که Equihash را حتی بیشتر از اسیک مقاوم سازد تا بتوان بیت کوین گلد را در سخت افزار جدید اسیک استخراج کرد. بر اساس گزارش بیت کوین گلد ، بروزرسانی می تواند معدنچیان فعلی را برای استخراج بیت کوین گلد آماده کند، اما این امر از آنها (یا دیگران) جلوگیری نمی کند. بنیاد بیت کوین گلد متعهد به تکرار این روند در صورت لزوم است. در طول زمان، هر کسی که دستگاه خاصی برای استخراج بیت کوین گلد را خریداری می کند، متوجه خواهد شد که سرمایه گذاری اش برای همیشه از بین رفته است و تولید کنندگان این سخت افزار می بینند که هزینه های هنگفت برای توسعه سخت افزار های سفارشی، منجر به سودی نمی شود .

نقشه راه ۲۰۱۸ بیت کوین گلد اعلام کرد که در اواخر امسال، آنها برای تکمیل شبکۀ لایتنینگ به طور کامل از یکپارچگی استفاده خواهند کرد (این امر تقریبا برای پرداخت های فوری با هزینه های پایین تر امکان پذیر است). آنها همچنین از P2Pool ، یک رویکرد غیرمتمرکز برای استخر های استخراج حمایت می کنند، که با ایجاد یک شبکه همکار به گره های استخراج کار می کند.

مشخصات شبکه

در حال حاضر مجموع بیت کوین گلد بیش از ۱۷ میلیون، با سرمایه بازار نزدیک به ۷۳۶۰۰۰۰۰۰ دلار و معاملات در قیمت ۴۳٫۱۷ $ دلار است. مقدار معامله متوسط آن ۵۵٫۴۰ دلار است. زمان بلاک کنونی (زمان متوسط بین بلوک ها) ۹ دقیقه و ۱۷ ثانیه به وسیله اندازه بلوک ۵٫۴۱۷ کیلوبایت است. پاداش بلوک ۱۲٫۵بیت کوین گلد معادل ۵۲۱٫۳۶ دلار آمریکاست .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب