داستان اتریوم کلاسیک

3

داستان اتریوم کلاسیک

امروز داستان یک سکه با اصول بسیار قوی را خواهیم گفت که اتریوم کلاسیک نامیده می شود . امروزه اتریوم کلاسیک بر اساس اصول و اعتقاد خود مبنی بر اینکه “قانون یک قانون است” از آتش اختلافات شبکه اتریوم و هک شدن دائو متولد شده است و یک سکه منحصر به فرد است .

اتریوم کلاسیک چگونه ظاهر شد؟

در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۶، در یکی از شبکه های اتریوم یکی از حملات گسترده تر هک ها رخ داد. این حمله از شرکت دائو – سازمان مستقل غیرمتمرکز آغاز شد – که قرارداد هوشمند پیچیده ای بود که قرار بود انقلابی در کل شبکه ایجاد کند. اطلاعات بیشتر در مورد دائو و هک آن را می توان در مقاله دائو مشاهده نمود .

برای خنثی کردن این هک، جامعه اتریوم برای هاردفورک شبکه تصمیم گرفت که تغییرات قابل توجهی در کد ایجاد کند و تمام معاملات مرتبط با دائو را از بین ببرد و بازپرداخت کسانی که به طور قانونی در این پروژه سرمایه گذاری کرده اند رد کند . این بحث به اختلافی عظیم در کل جامعه منجر شده است : بخش بزرگی از آن به هاردفورک و تبدیل کد اصلی به سرقت رفته و دریافت پول رای دادند. با این وجود، بخشی نیز وجود داشتند که بر فلسفه اولیه اتریوم تاکید داشتند که بیان می داشت که هر معامله غیر قابل تغییر و غیر قابل برگشت است. اما همانطور که برنامه ریزی شده بود، در ۲۰ ژوئیه ۲۰۱۶ ، در بلاک ۱،۹۲۰،۰۰۰، هاردفورک اتریوم اتفاق افتاد. بیش از ۸۰٪ از گره ها به پلتفرم جدید نقل مکان کردند و فورک با موفقیت انجام شد .

پس از آن شبکه قدیم پس از به دست آمدن بلاک ۱،۹۲۰،۰۰۰،پیش بینی می شد که از بین برود اما به طور شگفت انگیز بلاک ۱،۹۲۰،۰۰۱ ظاهر شد و اتریوم کلاسیک متولد شد.

بعدها، اعلامیه استقلال وب سایت اتریوم کلاسیک بر اساس صفحه گیت هاب (GitHub) خود آپلود شد. بر طبق این سند، اتریوم اصلی توسط بنیانگذاران و بنیاد اتریوم مورد سوء استفاده قرار گرفت و به همین دلیل جامعه را به دو دسته تقسیم کرد و تصمیم گرفت که اتریوم کلاسیک را اجرا کند و شبکه از تمام وابستگی های اتریوم اصلی آزاد شد.

بیشتر بخوانید

اصول اصلی مبانی رمزنگاری جدید عبارتند از:

صرفه جویی در بلاک اصلی در راه اولیه آن.
اعتقاد به دیدگاه های اتریوم کلاسیک به عنوان یک تراشه بدون سانسور برای همه کاربران.
“Code is law” اصل است، به این معنی که هیچ کس نمی تواند کد را به دلایلی تغییر دهد، به خصوص برای ایجاد راحتی بیشتر برای کسی که در نظر خود اتریوم و اتریوم کلاسیک را برابر می داند . تفاوت اساسا در سوالات فلسفی و ایدئولوژی است . شبکه اتریوم قبلا نشان داده است که می تواند قوانین خود را عوض کند و کدها را با تصمیم خود تغییر خود دهند .

آیا کالیستو (Callisto) فورک اتریوم کلاسیک است؟

بر خلاف نظر عوام ، کالیستو هاردفورک اتریوم کلاسیک نیست ، بلکه یک شبکه توسعه یافته توسط یکی از تیم های اتریوم کلاسیک به عنوان یک پروژه جانبی بود و این بر اساس برخی از تکنولوژی های اتریوم و اتریوم کلاسیک است. ویژگی های کالیستو می تواند در شبکه اتریوم کلاسیک اجرا شود. با وجود اینکه همه دارندگان اتریوم کلاسیک دارای ایردراپ کالیستو هستند ، اینها دو پروژه مختلف هستند و نادرست است که بگوییم کالیستو هاردفورک اتریوم کلاسیک است .

شبکه اتریوم کلاسیک

امروزه اتریوم کلاسیک گزینه خوبی برای تازه کارهای کریپتو است که برای شروع استخراج و کسب تجربه می توانند با آن آغاز کنند . سختی شبکه هنوز هم به اندازه کافی آن قدر پایین است که حتی بدون سخت افزار قوی قابلیت استخراج دارد ، اما این امکان فقط با پیوستن به استخرهای استخراج امکان پذیر است . بلوک های جدید هر ۲۴ ثانیه ظاهر می شود . تا آنجا که اتریوم کلاسیک مبتنی بر الگوریتم اجماع اثبات کار است و بر اساس بالا رفتن سختی شبکه بود که گمان می رفت اتریوم کلاسیک را در اواخر سال ۲۰۱۸ از بین برود  ، اما پس از هاردفورک در تاریخ ۳۰ مه ۲۰۱۸، این سختی حذف شد .

اتریوم کلاسیک به طور کامل توسط اکسچنج های اصلی پشتیبانی می شود ، بنابراین هیچ مشکلی برای برداشتن اتریوم کلاسیک های استخراج شده یا دیگر ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده یا پول های فیات وجود ندارد. میانگین نرخ ETC / USD تا ۲۵ ژوئن ۲۰۱۸ , ۱۵٫۷۴ دلار است .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب