داستان سکه لایت کوین

9

داستان سکه لایت کوین

لایت کوین یک ارز دیجیتال غیر متمرکز است که به آسانی استخراج می شود و سرعت رشد بالایی در بین سایر آلت کوین های مارکت در سال ۲۰۱۷ داشت . در دسامبر ۲۰۱۷، لایت کوین (Litecoin) تا به امروز بالاترین رشد قیمت را به خود اختصاص داده است که نسبت به سال قبل بیش از ۸۰۰۰ درصد رشد داشته است. در حال حاضر لایت کوین یکی از ۱۰ کریپتو برتر مارکت است .

افزایش سریع ارزش در کنار نشانه های حساس این کوین توجه معدنچیان و سرمایه گذاران را به آن جلب نمود . لایت کوین اساسا یک کپی از بیت کوین است که برخی ویژگی های آن بهبود یافته است . بر اساس گزارشات تهیه شده از سرعت تراکنش ها , لایت کوین چهار برابر سریع تر و ارزان تر از بیت کوین برای کاربران است و این یک سکه جذاب برای استفاده در آینده اقتصاد جهانی خواهد بود و رشد آن بسیار بیشتر از سایر آلت کوین ها در سال ۲۰۱۷ بود .

در حالی که بسیاری از آلت کوین ها سالانه راه اندازی می شوند، لایت کوین ۷ سال پیش کشف شده است . علارغم برخی از نوسانات قیمت اخیر در بازار آلت کوین ها ، لایت کوین ارزش خود را نسبت به سکه های دیگر ثابت نگه داشته است. از آنجا که لایت کوین توسط طیف گسترده ای از اکسچنج ها پشتیبانی می شود، خرید و فروش آن آسان است، و این یک سکه ایده آل برای سرمایه گذاران با تجربه و تازه کار است.

داشتن توانایی صرفه جویی در آلت کوین ها به راحتی، همراه با معاملات ارزان تر و سریعتر، ممکن است در نهایت آلت کوین ها را بر ارزهای فیات برتری دهد . با لیست فزاینده ای از مکان ها، می توانید لایت کوین را خرج کنید و در بین خرده فروشان در حال گسترش است .

لایت کوین (Litecoin) چیست؟

لایت کوین ، مانند دیگر ارزهای دیجیتالی ، یک ارز دیجیتال همتا به همتا و یک سکه ی غیرمتمرکز است و به این معنی است که لایت کوین توسط بانک مرکزی یا دولت کنترل نمی شود. در عوض، هر تراکنش در بلاک چین ذخیره می شود، که یک نوع نظارت جهانی هست که بر معاملات نظارت می کند .

هر معامله و تراکنش بیت کوین در حدود ۱۰ دقیقه زمان می برد و لایت کوین در مقایسه با بیت کوین در حدود یک چهارم آن یعنی دو و نیم دقیقه زمان می برد . این باعث می شود که ارزانتر و سریعتر باشد .این یک خبر خوب برای معدنچیانی هست که می خواهند به انقلاب ارزهای دیجیتال برسند .

لایت کوین چه زمانی و چه طور ظاهر شد ؟

بیشتر بخوانید

لایت کوین در اواخر سال ۲۰۱۱ توسط کارمند سابق گوگل Charlie Lee ایجاد شد کسی که ورودش به مارکت کریپتوکارنسی با استخراج بیت کوین بود . چشم انداز او برای لایت کوین بهبود بلاک چین بیت کوین و افزایش تعداد سکه های در گردش بود . لایت کوین تنها دو سال پس از ایجاد بیت کوین به وجود آمد و یکی از معروف ترین ارزهای رمزنگاری شده با ارزش است .

چارلی معتقد است که لایت کوین به عنوان یک ارز رمزنگاری شده مکمل بیت کوین عمل می کند. این چشم انداز لایت کوین را با در دسترس بودن آن افزایش می دهد که برای معاملات کوچک مانند خرید آنلاین مناسب است و بیت کوین پول مناسب تر برای معاملات بزرگ تر مانند پرداخت های بین المللی است.

چارلی لی همچنان علاقه مند به فن آوری حمایت از لایت کوین است. در ژوئن ۲۰۱۷، او تمام وقت کار می کند تا به عنوان مدیر عامل بنیاد لایت کوین بر توسعه ی ارز دیجیتال لایت کوین نظارت کند. این امر برای متقاضیان لایت کوین تأیید شده است، زیرا پیشرفتهای مداوم برای بهبود تکنولوژی، پیشرفت های جدید هیجان انگیز و مشارکت ها در بالاترین سطح صورت می گیرد .

اخیرا قرارداد اعلام شده با TenX یک پلت فرم پرداخت را ایجاد کرده است و یک کارت پرداخت لایت کوین را معرفی می کند و این به طور بالقوه به صاحبان لایت کوین این امکان را می دهد که با استفاده از ارز دیجیتال خود برای پرداخت کالا و خدمات در خرده فروشی های آنلاین و سنتی خرید خود را انجام دهند .

ویژگی ها و مسائل مهم در شبکه

لایت کوین دارای تعداد ۸۴ میلیون سکه است. این تعداد کل سکه هایی است که می تواند استخراج شود و چهار برابر بیشتر از بیتکوین است که دارای ۲۱ میلیون سکه است. از آنجا که بیت کوین های کمتری در دسترس هستند، آنها برای سرمایه گذاری گران تر هستند و برای سرمایه گذاران کوچک برای به دست آوردن ارزش بیشتری دارد و دشوارتر است. افزایش دسترسی و قیمت پایین لایت کوین برای کسانی که می خواهند وارد بازار کریپتوکارنسی شوند بسیار ایده ال است .

لایت کوین فقط یک خبر خوب برای سرمایه گذاران و معدنچیان نیست , حدود ۳ میلیارد نفر در کشورهای در حال توسعه دسترسی بسیار کمی به بانک ها و دستگاه های پول نقد دارند. دسترسی آزاد به کریپتوکارنسی ها می تواند سیستم بانکی در این کشورها را متحول کند و راه حل ارزانی را برای ارسال و دریافت پول و پرداخت هزینه برای کالاها ارائه می دهد.

مشخصات شبکه لایت کوین

در تاریخ ۱۸ ژوئن، مجموع موجودی لایت کوین تقریبا ۵۷ میلیون کوین و ارزش بازار آن تقریبا ۵٫۴ میلیارد دلار است که قیمت آن ۹۵٫۱۷ دلار است. بلاک چین لایت کوین می تواند حجم معامله بالاتر از بیت کوین را اداره کند. و همچنین شبکه آن تراکنش های بیشتری را پشتیبانی می کند . یکی دیگر از نکات خنده دار ، ارزش معاملات معادل ۴۸ لایت کوین یا حدود ۴۵۰۰ دلار است. همچنین، شبکه پشتیبانی , تراکنش های بیشتری را بدون نیاز به تغییر در نرم افزار آن در آینده انجام می دهد. زمان بلاک کنونی یا زمان متوسط بین ایجاد دو بلاک ۲ دقیقه ۲۹ ثانیه با اندازه بلاک ۲۸ کیلوبایت است.

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب