داستان زی کش

33

داستان زی کش

شما ممکن است سکه زیکش (ZCash) را دیده باشید که از معدنچیان خریداری می شود و در مبادلات به عنوان ZEC شناخته می شود . ZCash چیست و چرا باید آن را بفروشید؟

مانند بیت کوین، زی کش یک ارز دیجیتال رمزنگاری شده غیر متمرکز است که بدون داشتن یک نهاد مرکزی تراکنش های این کوین کنترل می شود . زی کش توسط بانک مرکزی یا دولت کنترل نمی شود. در عوض، بلاک چین توسط معدنچیان و ماینرها کنترل می شود. معدنچیان در عوض برای استفاده از منابع خود مانند برق و قدرت محاسبات، سکه های زدکش را به عنوان پاداش به دست می آورند .

زدکش از کجا آمده است ؟

همه ی این ها با استارت پروژه زیروکوین در سپتامبر ۲۰۱۶ آغاز گردیده است که با یک مقاله آکادمیک از پروتکل زیروکوین الهام گرفته شده است .
این پروتکل به دنبال بهبود حریم خصوصی با ترکیب تراکنش های کاربران با دیگران است. به عبارت دیگر، معاملات فردی کاربر و میزان تراکنش قابل ردیابی نیست.  بنیانگذار نهایی، راجر ور، سرمایه گذار اولیه برای ZCoin و ZCash است. ZeroCoin در اواخر سال ۲۰۱۶ ZCash تبدیل گردید .

همکاری زی کش با جی پی مورگان

توسعه جذابی برای زی کش در اکتبر ۲۰۱۷ شکل گرفت زمانی که نهاد مالی جی پی مورگان (JP MORGAN) همکاری خود را با زیکش آغاز کرد . این همکاری به این صورت بود که به زیکش اجازه داده شد تا از پلتفرم مرتبط با این موسسه به صورت اپن سورس استفاده گردد . این ایده در این جهت بود که به فعالیت های مالی نظم بخشیده شود و از حریم خصوصی افراد حفاظت گردد و جزئیات معاملات و هویت آن ها افشا نگردد . پس از آن زیکش در بین ۲۵ ارز برتر مارکت کریپتوکارنسی قرار گرفت و در اواخر سال ۲۰۱۷ ارزش بازار آن به فراتر از ۲ میلیارد دلار رسید . توسعه زیروکوین به زیکش موجب بهبود پروتکل زیروکش گردید ، به ویژه سرعت و حریم خصوصی آن شد.

تلاش زدکش برای حفظ حریم خصوصی

شاخصه اصلی زدکش پرایوسی و حریم خصوصی آن می باشد . تیم زدکش بیت کوین (BTC) را شگفت انگیز می داند، اما دوست ندارد که معاملات افراد در بلاک چین دیده شود . بنابراین آن ها تصمیم به توسعه زدکش جهت ایجاد زنجیره ای از بلاک ها نمودند تا قابلیت پرایوسی و حفظ حریم خصوصی را برای افراد مهیا کنند . بنابراین بر روی کدهای بیت کوین حریم خصوصی تراکنش ها و سرعت بالای تراکنش ها بهبود یافت و تنها چیزی که در یک معامله زدکش قابل رصد می باشد تاریخ و زمان معامله انجام شده است و همه چیز به دلیل حفظ پرایوسی پنهان باقی می ماند .

علاوه بر این، زدکش با هدف ارسال و دریافت پول به صورت ارزان و سریع به همراه پرایوسی ایجاد شد. هدف ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده ، از جمله زدکش ، این است که مردم قدرت را بر روی وجوه خود بگذارند و همچنین کارمزدی و غرامتی به سیستم های سنتی پرداخت نکنند .

زدکش سرعت بسیار بالایی دارد . یک انتقال بین المللی با استفاده از یک سیستم پرداخت متمرکز می تواند از یک تا پنج روز به طول انجامد. با این حال، نقل و انتقالات زدکش هر ۲٫۵ دقیقه تایید می شود و این بسیار سریعتر از بیت کوین است، که برای تأیید ۱۰ دقیقه طول بکشد.

بهبود معادن زی کش

در تاریخ ۲۶ ژوئن ۲۰۱۸، تیم زیکش شبکه را ارتقا داد، به نام Overwinter. اساسا، این نوع از به روز رسانی شماره صفر نامیده می شود ، و آماده سازی تیم و پروژه برای تغییرات بیشتر است . با این حال، با ارتقا صفر ، چندین تغییر انجام شده است. پس از فعال سازی Overwinter، تمام معاملات باید با فرمت post-fork مطابقت داشته باشند، به نام V3 و فرمت های قدیمی تر دیگر کار نمی کنند. یکی دیگر از ویژگی های جدید SignatureHash، نوعی آنالوگ از SegWit است .

بلاک پاداش زی کش

بلاک پاداش زی کش در حال حاضر ۱۲٫۵ زی کش. با زمان بلاک ۲٫۵ دقیقه، به این معنی است که هر ساعت در شبکه زیکش ۳۰۰ کوین به عنوان پاداش صادر می شود. در گذشته، استخراج یک بلاک در مدت سه روز با یک سیستم خانگی صورت می گرفت که به همین دلیل سکه های بیشتری در بازار عرضه می شد .با افزایش قدرت محاسبات و بالاتر رفتن سختی شبکه میزان تولید سکه ها تا حدودی ثابت ماند و این به ثبات بازار آن کمک کرد .

آینده زی کش

با فشارهای اخیر برای بالا رفتن حریم خصوصی کاربران از طرف اتحادیه اروپا و قانونگذاران ایالات متحده و افزایش نگرانی در مورد حفظ حریم خصوصی به طور کلی، زی کش توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب نمود . بیت کوین ناشناس نیست و گفته می شود آدرس بیت کوین یک نام مستعار است . به عبارت ساده، این به این معنی است که آدرس کیف پول شما به عنوان نام مستعار شما عمل می کند و همچنان می توانید توسط آن آدرس کیف پول ردیابی شوید. بنابراین، زی کش با تغییر در کدهای بیت کوین سعی در بهبود حریم خصوصی دارد .بزرگترین ترس از ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده ترس از پرایوسی و ناشناس بودن این سکه ها هست . نگرانی های دولت ها از معاملات و تراکنش های افراد به صورت ناشناس و مخفی در خصوص اعمال مجرمانه هست . بنابراین لازم است تا توسعه دهندگان سکه ها تدابیری در این خصوص اتخاذ کنند تا مقابله دولت ها را با این موضوع کاهش دهند . تمام سکه ها از سوی این نهادها مورد بررسی قرار خواهند گرفت اما بهتر است به جای نگرانی های امنیتی با صداقت با مردم رفتار کنیم . کاربران سعی دارند هویت خود و منابع مالی و اطلاعات شخصی خود را حفظ کنند . اگرچه هیچ کس هویت واقعی افراد را در پشت آدرس بیت کوین نمی داند اما هنوز اطلاعات زیادی را به نمایش می گذارد و زی کش یک جایگزین مناسب برای کسانی است که تمایل به حفظ پرایوسی دارند .

آیا باید زی کش را استخراج کنیم ؟

سخت افزار معدن زی کش بسیار ارزان تر از آن چیزی است که برای بیت کوین مورد نیاز است. اگر شما یک کامپیوتر مناسب در خانه داشته باشید، می توانید زیکش خود رااتسخراج کنید و بفروشید . توانایی استفاده از CPU یا GPU برای استخراج زی کش به این معنی این است که هر کسی می تواندآن را استخراج کند .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب