خلاصه کریپتو در جولای ۲۰۱۸

8

خلاصه کریپتو در جولای ۲۰۱۸

ستاره سابق راک در راه اندازی یک شبکه بلاک چین سرمایه گذاری می کند . مسترکارت (MasterCard) یک پروژه بلاک چین دیگر را ثبت کرده است، شبکه استلار آزمون شریعت (Shariyah) را گذرانده است و راه حل مقیاس پذیری برای شبکه اتریوم  و برنامه پیام رسان به همراه توکن های کیف پول خود .

ثبت اختراع جدید مبتنی بر بلاک چین توسط مسترکارت

غول های پرداخت دیجیتال همچنان به یکپارچگی بلاک چین ادامه می دهند. گام جدید توسط مسترکارت برداشته شده است . این شرکت ثبت اختراعی را برای حفاظت استفاده کننده گان و پرداخت کنندگان و دریافت کنندگان انجام داده است. این برنامه جدید شامل روش های جدید اتصال دارایی های دیجیتال بین حساب های فیات و بلاک چین می باشد.

این روش مبتنی بر بلاک چین عمومی جدید، ترکیبی از مزایای استفاده از فن آوری بلاک چین و پول فیات است. با امنیت و حفظ حریم خصوصی بلاک چین و سریع تر از سیستم پرداخت فیات، این راه حل می تواند برای هر دو پرداخت کننده و دریافت کننده سودمند باشد.

برای مسترکارت (MasterCard) این اولین تجربه ثبت اختراع بلاک چین نیست. در ماه ژوئن این شرکت حق ثبت اختراع را به منظور افزایش سرعت پرداخت و ایجاد امنیت بیشتر دریافت کرد . و حتی قبل از آن، در ماه آوریل، مسترکارت پیشنهاد خود را برای ناوبری سریع بلاک چین از طریق دستکاری داده ها منتشر کرد .

شبکه استلار یکی از اولین بلاک چین های سازگار با شریعت (Shariyah)

استلار ، یک پلت فرم غیرمتمرکز منبع باز برای پرداختهای توزیع شده، مورد بررسی شریعت قرار گرفت و گواهی انطباق سازگاری شریعت را در زمینه انتقال پول و مالکیت اموال به دست آورد . اداره بازنگری شریعت توانایی بلاک چین استلار را بررسی کرده و حکمی را برای استفاده از تکنولوژی استلار در موسسات مالی اسلامی صادر کرده است.

این صدور گواهینامه اجازه می دهد استلار در کشورهایی کار کنند که در آن الزامات انطباق با اصول تامین مالی اسلامی مورد نیاز است. این بازارها با یک چشم انداز چشمگیر برای پیاده سازی فناوری استلار مانند شورای همکاری خلیج فارس و جنوب شرقی آسیا ایجاد می کنند .

با این حال، استلار (Stellar) اولین ارزی نیست که از مارکت ارزهای دیجیتال و بلاک چین مورد تایید شریعت قرار گرفته است . در اواخر مارس سال ۲۰۱۸، نورکوین (NOORCOIN) به عنوان یک اسکناس سازگار با شریعت تایید شد، در حالی که بیت کوین در آوریل ۲۰۱۸ به عنوان یک پول مجاز در قانون شریعت شناخته شد.

بیشتر بخوانید

توکن

استارتاپ

کیک مسنجر (Kik Messenger) اولین برنامه مبتنی بر توکن

برنامه پیام رسان کانادایی Kik نسخه بتا از اولین برنامه های کاربردی , توکن مربوط به خود را منتشر کرد. برنامه تلفن همراه Kinit، یک کیف پول با برخی از ویژگی های اضافی و نظرسنجی است. با گذراندن این آزمونها، کاربر میتواند علامت Kin را دریافت کند، که میتواند برای کارت هدیه همکار تغییر کند یا به یکی دیگر از کاربران Kinit منتقل شود.

تیم Kik در حال برنامه ریزی برای توسعه اکوسیستم خود است و با شرکای تجاری و شرکت های معتبر جهان در ارائه بهترین پیشنهادات به کاربران در حال همکاری است . بر طبق برنامه , راه اندازی کیف پول Kin این اپ را گسترده تر می کند و آگاهی مردم را افزایش می دهد .

Kinit اولین برنامه عمومی در دسترس برای Kin است. هدف با Kinit این است که kin به دست کاربران بیشتری برسد . این یک قدم بزرگ در جهت ایجاد ارز دیجیتال رمزنگاری کاربر پسند است و از طریق تجارب سرگرم کننده می باشد .

انجام تست نت نهایی Raiden

TestNet نهایی پروژه Raiden در طول Dappcon در برلین آلمان انجام شد . این نسخه شامل اجرای جزئی مقیاس پذیری اتریوم است. انجام تست شبکه آخرین نسخه قبل از Raiden در MainNet بلاک چین اتریوم است.

اگرچه هنوز منتشر نشده است، تیم توسعه دهندگان کاملا خوش بین هستند و قصد دارند تا Raiden را تا پایان تابستان ۲۰۱۸ راه اندازی کنند. برای سرعت بخشیدن به این روند، توسعه دهندگان API را منتشر کردند و گیت هاب (GitHub) را باز کردند و از مردم سراسر جهان خواستند به TestNet و پیدا کردن همه مشکلات شبکه کمک کنند . Raiden برای کمک به فعالترین تسترها، یک برنامه فانتزی را راه اندازی خواهد کرد ، اما هیچ جزئیاتی در مورد شرایط و ضوابط آن وجود ندارد.

Raiden یکی از راه حل های برنامه ریزی شده برای مقیاس پذیری شبکه اتریوم است. این پروژه در حال توسعه از سال ۲۰۱۵ بوده و به عنوان یک آنالوگ شبکه لایتنینگ برای بیت کوین ارائه می شود . این پوشش اجازه می دهد تا کانال های پرداخت و پردازش بیش از یک میلیون تراکنش در ثانیه را انجام دهد.

پیتر گابریل سرمایه گذار در یک استارتاپ عرضه مواد غذایی مبتنی بر بلاک چین

پیتر گابریل، نوازنده سابق جنسیس و موسیقیدان مشهور بریتانیا، در راه اندازی یک استارتاپ بلاک چین غذایی به نام Provenance سرمایه گذاری کرد. این شرکت مستقر در لندن در حال کار بر روی راه حل های بلاک چینی است که برای ردیابی تدارکات و زنجیره های عرضه محصولات غذایی طراحی شده است.

در میان دیگر سرمایه گذاران این پروژه، شرکت هایی مانند Group Capital Fund ، Group Digital Currency ، Merian Ventures ، Plug and Play وجود دارد. Provenance در حال برنامه ریزی برای استفاده از تمام وجوه سرمایه گذاری برای افزایش اعتماد به نفس به بخش مواد غذایی است. این شرکت قصد دارد بیش از ۱۰۰۰ پیمانکار را جذب کند . پلتفرم این سرویس با استفاده از سیستم داده های بلاک چین خود می تواند نقش مهمی را در پیش بگیرد و برای مصرف کننده بسیار مفید باشد و زمینه های یکسان برای تولید کنندگان کوچکتر و مستقل فراهم کند .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب