آی سی او میلیارد دلاری تلگرام به طعمه تبدیل شد

18

آی سی او میلیارد دلاری تلگرام به طعمه تبدیل شد

آی سی او تلگرام قرار بود یک رکورد برای توسعه پلتفرمی باشد که اینترنت غیرمتمرکز را برای زندگی به ارمغان بیاورد .اما در عوض تبدیل به یک روند جذب سرمایه کنترل شده کرده است که در یک آشفتگی پشتیبانان آن توکن هایشان را به سرمایه دارها می فروشند .

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال این شرکت اخیرا پیش فروش عمومی آی سی او خود را لغو نموده است و از سرمایه گذاران خصوصی ۱٫۷ میلیارد دلار سرمایه جذب نموده است .

دیدگاه بزرگ شرکت تلگرام ساختن TON) Telegram Open Network) است که یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین که شامل اپلیکیشن پیام رسان آن با ۲۰۰ میلیون کاربر می شود و شامل طیف وسیعی از خدمات شامل پرداخت ها , ذخیره سازی فایل , مرورگر بدون فیلتر و عدم تمرکز برنامه های میزبانی شده روی این پلتفرم می گردد . قرار بود این طرح ۱٫۲ میلیارد دلار سرمایه جذب کند به صورت فروش عمومی و خصوصی اجرا گردد که در پیش فروش خصوصی منجر به جذب ۱٫۷ میلیارد دلار سرمایه شد و پیش فروش خصوصی آن لغو شد .

نتیجه این شد که مردم عادی امکان خرید توکن گرام را از دست دادند تا زمانی که مبادلات آن آزاد شود . در حال حاضر هیچ جدول زمانی برای آن وجود ندارد. اما با تقاضای فراوان برای برنامه پیام رسان و تخفیف های بسیار برای سرمایه گذاران اولیه ، یک بازار ثانویه برای خرید و فروش توکن هادر اوایل به وجود آمد که بازده بالایی داشت .

بیشتر بخوانید

یک منبع آگاه گفت که یک سرمایه گذار اولیه که توکن ها را با قیمت ۰٫۳۷ دلار خریداری کرده است به دنبال فروش آن ها به قیمت ۱٫۳ دلار است . به طور بالقوه افزایش ۳٫۵ برابری برای یک توکن که هنوز در ابتدای راه هست و توجه ها موجب شد که دیگران نیز نرخ های خود را افزایش دهند و تعدادی از کارگزاری ها به دنبال سوء استفاده از این فرصت هستند .

این فقط بعضی از نمونه های معاملات غیر رسمی است که به عنوان سرمایه گذاران اولیه هستند که در صورت تقاضا پول نقد گرام را دریافت می کنند و پس از لغو فروش عمومی افزایش یافت و تخفیف ۵۰ درصدی دریافت کردند .

با توجه به کاهش قیمت بیت کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتالی در سال جاری، بازدهی سه برابری بدون خطر بسیار عالی است .

منبع دیگری اعلام کرده است که شرکت تلگرام از فروش های غیر رسمی آگاه هست اما از آنجا که سرمایه گذاران آی سی او قوانین را نقض نمی کنند هیچ اقدامی نمی تواند انجام بدهد و تنها نظاره گر است . مسئله آی سی او این است که بازار می تواند از طریق معاملات غیر رسمی قیمت خود را تعیین کند و این موضوع را پیچیده می کند و واقعیت این است که تلگرام در کنترل جریا سرمایه و قیمت گذاری نقشی ندارد . آی سی او تلگرام در حال حاضر به طور قابل توجهی بیش از هر پروژه دیگر تا به امروز مورد توجه قرار گرفته است .

جدا از فرآیند فروش غلط ، به دلیل ابهام , پروژه به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. چارلز نوایز آن را با یک مقاله سفید (WHITE PAPER) منتشر کرد که “اساسا یک لیست دلخواه از چیزهایی است که آنها میخواهند داشته باشند و آن را به کار گیرند و فرض بر این می گذارند که همه چیز قابل دستیابی باشد و به نتیجه برسد .MIT Technology Review آن را “bold” کرد اما ایده هایش ناپخته هست در حالی که دیگران اشاره کرده اند که بیشتر تئوری های فنی که در سند قرار داده شده از پروژه های دیگر کپی برداری شده است .

چالش های فوری تلگرام در این لحظه فراتر از آی سی او است. دولت روسیه با فیلتر این پیام رسان و مسدود کردن آی پی های ۱۹ میلیون کاربر و کمپین های خبری سعی در جلوگیری از گسترش تلگرام داشت . این رویکرد فرایندهای خدماتی دیگر مانند Twitch، Slack، Soundcloud، Viber، Spotify، Fifa، Nintendo را ب مشکل روبرو کرد .

 

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب