جذاب ترین پروژه های بلاک چین در سال ۲۰۱۸

10

جذاب ترین پروژه های بلاک چین در سال ۲۰۱۸

بسیاری از شرکت های بزرگ مانند آی بی ام، مایکروسافت و کوکا کولا پروژه های جالبی را با استفاده از این تکنولوژی سخت افزاری غیر متمرکز اعلام کرده اند. بنابراین اکنون، هر دو شرکت بزرگ و افراد به طور یکسان با تکنولوژی بلاکچین آشنا هستند . توسعه دهندگان به دنبال پرکردن خلا های زندگی با بهره گیری از این تکنولوژی هستند ، در حالی که شرکت ها تلاش می کنند تا حفره ها و معایب سیستم های متمرکز فعلی خود را پر کنند .

بلاک چین یک روش پیچیده، شفاف و امن برای به اشتراک گذاری و ذخیره سازی اطلاعات در معاملات است. شرکت ها می خواهند بسیاری از مسائل را در بازار امروز حل کنند مانند حفظ حریم خصوصی، هزینه های معامله و کارایی.

به عنوان مثال، لوفت هانزا، با کمک شرکت نرم افزاری SAP SA آلمان، یک چالش جهانی بلاک چین برای صنعت حمل و نقل را میزبانی می کند. شرکت تبلیغاتی موفق، پینمو، بر روی یک پروژه مبتنی بر بلاک چین کار می کند تا تجزیه و تحلیل های تبلیغاتی دقیق آن را بهبود بخشد و سیستم را با توکن رمزنگاری شده خود، Pinmo Token پشتیبانی می کند .

کوکا کولا و وزارت امور خارجه ایالات متحده: مبارزه با کار اجباری

کوکا کولا می خواهد با استفاده از بلاک چین برای ایجاد یک رجیستری برای کمک به اجرای قرارداد کارگران خود، بهبود یابد. غول نوشیدنی و وزارت امور خارجه ایالات متحده با کمک گروه امرکوین Emercoin و Bitfury در حال ساخت یک رجیستری مبتنی بر بلاک چین هستند برای اطمینان از اینکه کارفرمایان خارجی به تمام شرایط قرارداد کارکنان خود احترام می گذارند.

آنها همچنین گزارش کار کودکان، کار اجباری و حقوق زمین را از ۲۸ کشور در سطح کشور گزارش خواهند داد. وزارت امور خارجه ایالات متحده اطلاعات کار خود را به این پروژه نیز ارائه می دهد. آنها امیدوارند با استفاده از کار اجباری در سراسر جهان مبارزه کنند.

لوفتهانزا و SAP: چالش بلاک چین جهانی برای صنعت حمل و نقل هوایی

چالش بلاک چین جهانی لوفتهانزا (Lufthansa Challenge Global Blockchain) برای صنعت حمل و نقل هوایی اعلام کرد این چالش به دنبال کشف فرصت های بالقوه است و در پی تصویب تکنولوژی بلاک چین در صنعت هواپیمایی است. چالش به سه دسته تقسیم می شود: خطوط هوایی، مسافر و چالش تامین کننده.

چالش هواپیما امیدوار است که از طریق سهولت به اشتراک گذاری اطلاعات در سراسر خطوط گروه و سازمان ها ، خطاها را حذف و دقت عملیات خطوط هوایی را بهبود بخشد.
Traveler Challenge برای راه حل هایی است که تجربه مسافر را با کارایی و راحت تر شدن آن بهبود می بخشد.
Supplier Challenge به دنبال ارتقای ایده هایی است که باعث افزایش شفافیت زنجیره های عرضه و تعمیر و نگهداری می شود که برای عملیات ایمن و قابل اعتماد ضروری است.

پینمو – آینده تبلیغات

پیمو یک پلتفرم تبلیغاتی موفق در سال ۲۰۱۷ با استفاده از پول نقد فیات سنتی را توسعه داده است . آنها با استفاده از تجزیه و تحلیل کمپین های تبلیغاتی بسیار دقیق، موفق شدند. سوپر کامپیوتر Watson AI آی بی ام را به عنوان ابزار مدیریت پس زمینه برای ردیابی آگهی های تبلیغاتی مشتری مورد استفاده قرار دهند .

گام بعدی پینمو (Pinmo) این است که مدل تجاری که قبلا اثبات شده با تکنولوژی بلاکچین برای توسعه دپ (dApp) (برنامه غیر متمرکز) ترکیب شود. این دپ (dApp) امنیت و شفافیت داده ها را افزایش می دهد. همچنین، پینمو (Pinmo) پرداخت های تبلیغاتی را از طریق توکن رمزنگاری شده خود، (Pinmo Token) انجام خواهد داد.

بهره گیری گوگل از بلاک چین برای محافظت از اطلاعات خصوصی کاربران

ممکن است تعجب برانگیز باشند که گوگل در حال توسعه یک برنامه بلاک چین است. امپراطوری نزدیک به ۱ تریلیون دلاری در زیرساخت ابر متمرکز آن ساخته شده است و دسترسی منحصر به فرد به یک googolplex را از داده های کاربر را حفظ می کند.

رسوائی های شرکت های فناوری. زمان خوبی برای تبدیل شدن به یک شرکت ابری نیست. نگرانی در مورد رسوایی حفظ حریم خصوصی فیس بوک باعث شده است تا کسب و کارهای متمرکز بر روی محافظت، ذخیره و استفاده از داده های کاربران خود تمرکز کنند. گوگل نیز با مسائل مربوط به حریم خصوصی مواجه است. بلاک چین با این حال، نهادهای متمرکز را با رشته های توزیع شده جایگزین می کند که مالکیت داده ها را به کاربران منتقل می کند.

تنها گام به دنبال فن آوری بلاکچین نشان می دهد که گوگل اقداماتی را در راستای کنترل کاربران خود برای استفاده از داده های خود انجام می دهد. با این حال، گوگل مشخص نکرده است که چگونه از بلاک چین استفاده می کند .

GoBlock : پیوستن شرکت ۴۵۰۰ ساله بازی سازی چینی به بلاک چین

صحبت از گوگل، در سال ۲۰۱۶، AI گوگل، AlphaGo، قهرمان جهان Lee Sodol را در ۴۵۰۰ ساله بازی چینی هیئت مدیره Go شکست داد. Sedol در حال حاضر بر روی یک نسخه بلاکچین از بازی مورد علاقه خود را در ارتباط با شرکت بلاک چین کار می کند .

این پروژه GoBlock نام دارد و توسط شرکت بلاک چین کره جنوبی توسعه یافته است. هدف اصلی آن بهبود سیستم eSports با اجازه دادن به آنها در رقابت در لیگ حرفه ای جهانی است. Sedol درباره ایجاد یک سیستم پاداش صحبت کرد که از آن می تواند به نفع بازیکنان، هواداران لیگ، بینندگان و تبلیغ کنندگان بهره ببرد . این پلت فرم از بازیکنان آماتور و حرفه ای دعوت می کند و برای مبتدیان آموزش می دهد.

سدول توضیح می دهد:

“به دلیل ویژگی های غیر متمرکز سازی و شفافیت من به تکنولوژی بلاک چین متصل شدم. اگر تکنولوژی بلاک چین و اقتصاد نشانه ای برای بازی Go استفاده شود، قادر خواهد بود اکوسیستم بازی را گسترش دهد و تغییرات غیر منتظره ای را در اکوسیستم بازی به وجود آورد. ”

GoBlock بر روی شبکه اتریوم ساخته خواهد شد. به عنوان بخشی از سیستم پاداش، توکن ها برای حمایت از سوابق بازی، لیگ ها و بازیکنان بازی صادر می شود.

آی بی ام: رهبر Blockchain pack

آی بی ام (IBM) اعلام کرد که در حال حاضر مشتریان بلاک چین مانند VISA، HSBC و Walmart دارند. جیم کوانوف مدیر مالی IBM توضیح می دهد:

“برای ما، بلاک چین مجموعه ای از فن آوری هایی است که به مشتریان ما اجازه می دهد تا پروسه های پیچیده و پایانی را به نحوی که قبلا انجام نشده است، ساده کنیم.”

آی بی ام اعلام کرد که ۶۳ شرکت تکنولوژی بلاک چینی خود را به تصویب رسانده اند. بلاک چین کسب و کار خود را بر اساس Hyperledger پلت فرم بلاک چیپست منبع بومی خود را ساخته است. این داده ها را با استفاده از “شبکه های مجاز” که اطلاعاتی را با یک رمز عبور پر می کند، محافظت می کند. اکثر مردم تصور می کنند که تصویب بلاک چینی تنها برای شرکت های راه انداز جذاب است، با این حال، لیست مشتری IBM نشان می دهد که شرکت های ایجاد شده نیز علاقه مند به فن آوری بلاک چین هستند.

آینده برای بلاک چین روشن است

در این نگاه کوتاه در آینده بلاک چین، ما شاهد حضور طیف گسترده ای از شرکت ها در سراسر جهان، از بزرگترین شرکت های جهان با در نظر گرفتن پتانسیل این فن آوری هیجان انگیز هستیم .

پروژه های بلاک چین در حال تغییر نحوه تعامل و انجام کسب و کار هستند. گوگل به دنبال بلاک چین برای بهبود امنیت داده ها است. آی بی ام بر روی ارائه راه حل برای مشتریان با استفاده از فن آوری بلاک چین متمرکز شده است، در حالی که لوفت هانزا از تکنولوژی بلاک چین برای بهبود کل صنعت حمل و نقل استفاده می کند.

جالب خواهد بود ببینید چگونه بلاک چین جهان را تغییر می دهد، به گونه ای که این اتفاق در یک دوره کوتاه اتفاق خواهد افتاد .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب