سرمایه گذاری ویزا و مسترکارت در بلاک چین

8

سرمایه گذاری ویزا و مسترکارت در بلاک چین

ارزهای دیجیتال همچنان به حرکت در جهان و ایجاد سیستم های پرداخت جدید مالی برای زندگی در حال حرکت هستند . شکی نیست که آینده پول در این سیستم جدید غیرمتمرکز قرار دارد.

پس چه اتفاقی می افتد وقتی غول های متمرکز مانند ویزا و مسترکارت شروع به اتخاذ قسمت هایی از این تکنولوژی در تلاش برای ماندن در ارتباط با آن هستند؟ این جوابها ممکن است شما را متعجب کند . در حالی که از آن ها انتظار نمی رود که به یک سیستم کاملا باز و شفاف و غیرمتمرکز تبدیل شوند اما شاهد اتفاقات بزرگی در بلاک چین خواهیم بود .

اشتباه نکنید، هیچ شرکتی اعتقادی به ارز رمزنگاری ندارد، بنابراین بعید است که ما یک “سکه ویزا” یا هر چیز دیگری را به عنوان مینور ببینیم مگر آنکه به عنوان یک برنامه برای پاداش جدید عمل کند. با این حال، هر دو این شرکت ها می دانند بلاک چین آینده ی صنعت مالی خواهد بود .

در حالی که اکثر علاقمندان فکر می کنند بلاک چین برتری دهنده مردم نسبت به نهادهای سازمانی و دولتی و مانند این ها هست , سخت است که درخواست تجدیدنظر در خصوص این تکنولوژی را برای آنها مشاهده کنید.

هنوز هم سوالات و چالش هایی وجود دارد مانند آنچه که افراد را برای شرکت در بلاک های خود دعوت می کنند و تنها در صورت عدم تقسیم بندی، آیا به شبکه تبدیل خواهد شد؟ من احساس می کنم که این سوالات در حال حل شدن هستند و چالش ها در طی چند سال آینده از طریق آزمایش و خطا حل خواهند شد.

تحقیقات بلاک چین ویزا

ویزا یکی از حامیان اصلی تحقیقات در سال گذشته در دانشگاه کمبریج به نام “مطالعه Benchmarking Global Blockchain” بود که به روند نوظهور پرداخت و مالی نگاه می کرد و نتایج شگفت آوری در استفاده از رمزنگاری ارز در سطح سازمانی داشت و به این معنی است که آنها توجه خود را به بلاکچین جلب می کنند ، زیرا آنها به وعده های آینده در مورد این فن آوری ها احتیاج دارند و نمی خواهند از آن عقب بمانند . این شرکت ها این تکنولوژی ها را یک ضرورت برای پیشرفت و توسعه خود می دانند .

به عنوان مثال ویزا را قبول کنید – آنها برای مدت ۶۰ سال وجود داشته اند و تنها برای ۱۰ سال یک شرکت دولتی بوده اند. قبل از آن آنها یک نهاد متعلق به بانک بودند و روند انتقال همه چیز طولانی و دشوار بود. از آن زمان تاکنون ویزا در حال پیشرفت است در آنچه که به مشتریان خود ارائه می دهد و همچنان با تغییراتی روبرو است. بلاک چین مرحله بعدی آشکار شدن بود و من هیجان زده هستم تا ببینم چگونه پیشرفت خواهد کرد.

اختراعات بلاک چین مسترکارت

تلاش های موفق در کسب و کارهای کوچک مانند اتومبیل های اجاره ای، Airbnb و دیگران انجام شده است که به طور کامل در بلاک چین اجرا می شود و نیازی به هیچ کارمندی ندارد. اگر همکاری با غول های شرکتی مانند مسترکارت (MasterCard) صورت پذیرد شاهد تغییرات شگرفی در سرعت پیشرفت خواهیم بود . از دیگر مزایایی که حضور شرکت هایی نظیر ویزا و مسترکارت در این زمینه می تواند داشته باشد داشتن منابع مالی برای سرمایه گذاری در این زمینه است . همان طور که شاهدیم این شرکت ها هزینه های بسیاری را به توسعه در پیشرفت تکنولوژی هایشان اختصاص داده اند . بسیاری از ویژگی ای شناخته شده بلاک چین بسیار هیجان انگیز است و می تواند به عنوان حق امتیاز ثبت گردد . هر چند که این ثبت اختراع ها ممکن است توسط دیگران دوباره ایجاد گردد که اگر این گونه بود تسلا و ایلان ماسک تمام اختراعات را به نام خود ثبت می کردند و هیچ گاه هم راه حل های آن ها را ارائه نمی کردند .

بلاک چین و ماهیت غیرمتمرکز آن آینده دنیا است و شرکت هایی مانند ویزا و مسترکارت را که در حال انجام هر کاری هستند که می توانند کنترل خود را در دستان خود نگه دارند وادار به تغییر رویه خواهد کرد .

نتیجه

ارزهای دیجیتال ماندگار خواهند بود و مدیران ویزا و مسترکارت ممکن است ترس داشته باشند و یا افراد را از این سیستم بترسانند اما واقعیت این است که دور نیست روزهایی که این شرکت ها شروع به ارائه خدمات در زمینه ارزهای دیجیتالی و رمزنگاری شده کنند . بزودی کارت های اعتباری و بدهی های موجود در کیف پول های آن از بین خواهند رفت .

ایجاد معاملات ساده تر مالی اهداف نهایی این کسب و کارها و دلیل اصلی آنها در وهله اول است. آنها باید مشتاق به ادغام فن آوری های جدید باشند حتی اگر تناقض های فعلی را به چالش بکشند. این چیزی است که برای همه مناسب است. آنها همیشه هماهنگ خواهند شد، و آن دسته از شرکتهایی که این را نپذیرند و آن را نادیده بگیرند ، به ناچار محو خواهند شد.

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب