مسائل و محدودیت های بلاکچین چیست

21

مسائل و محدودیت های بلاکچین چیست؟

در هر انقلاب تکنولوژی راه هایی برای خیانت وجود دارد.

برخی از افراد در صنعت بلاکچین معتقدند که بلاک چین بیش از حد پراکنده شده است، اما در حقیقت این تکنولوژی محدودیت دارد و برای بسیاری از تعاملات دیجیتال نامناسب است. اما از طریق تحقیق و توسعه، موفقیت و شکست، و آزمون و خطا، مسائل جاری و محدودیت های بلاک چین را پیدا کرده ایم.

پیچیدگی

تکنولوژی بلاک چین شامل یک لغت کاملا جدید است. به وسیله آن رمزنگاری به یک جریان اصلی تبدیل شده است، اما صنایع تخصصی، پر از اصطلاحات است. خوشبختانه تلاش های متعددی در ارائه واژه نامه ها و شاخص هایی صورت گرفته است که به درک آن بسیار کمک کرده اند.

اندازه شبکه

بلاک چین ها (مانند همه سیستم های توزیع شده) نسبت به حمله هکرها مقاوم نیستند، و به مرور ضد ضربه می شوند، زیرا آنها به حملات پاسخ می دهند و قوی تر می شوند.

با این وجود، نیاز به یک شبکه بزرگ از کاربران است. اگر بلاک چین یک شبکه قوی توزیع شده از گره ها نباشد، استفاده از مزایای آن بسیار سخت می شود.

بحث در مورد این که آیا این ضعف کشنده برای برخی از پروژه های بلاک چین وجود دارد، هست.

هزینه های تراکنش، سرعت شبکه

بیت کوین در حال حاضر دارای هزینه های قابل توجهی در معامله هست پس از اینکه با عنوان آزادی در چند سال اول وجود داشته است.

بیت کوین در اواخر سال ۲۰۱۶، تنها می توانست حدود هفت تراکنش در ثانیه پردازش کند و هر تراکنش حدود ۰٫۲۰ دلار هزینه داشت و تنها ۸۰ بایت داده را می توانست ذخیره کند.

همچنین جنبه ای که از لحاظ سیاسی مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از بلاکچین بیتکوین، نه تنها برای معاملات، بلکه به عنوان یک سرور ذخیره اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد. این مسئله «bloating» است و اغلب بر آن غلبه می شود ، زیرا باعث می شود تا معدنچیان به طور مداوم اطلاعات را دوباره پردازش کنند و بازگردانده شوند.

خطای انسانی

اگر یک بلاکچین به عنوان یک پایگاه داده استفاده شود، اطلاعاتی که به پایگاه داده فرستاده می شوند باید با کیفیت بالا باشند. داده های ذخیره شده در یک بلوک زنجیره ای ذاتا قابل اعتماد نیستند، بنابراین اتفاقات باید در وهله اول به درستی ضبط شوند.

عبارت “garbage in, garbage out” در یک سیستم رکوردی بلاک چین همانند یک پایگاه داده متمرکز صادق است.

نقص امنیتی اجتناب ناپذیر

یک نقص امنیتی قابل توجه در بیت کوین و دیگر بلاک چین ها وجود دارد: اگر بیش از نیمی از رایانه ها به عنوان گره ها برای سرویس دادن شبکه دروغ بگویند، دروغ تبدیل به حقیقت می شود. این حمله “۵۱٪” نامیده می شود و زمانی که بیتکوین اجرا شد، این موضوع توسط ساتوشی ناکاموتو بیان گردید.

به همین دلیل، استخرهای استخراج بیت کوین تحت نظارت جامعه آن هستند. مطمئن باشید از اینکه هیچ کس به طور ناخودآگاه امکان نفوذ به چنین شبکه ای را به دست نخواهد آورد.

سیاست

از آنجایی که پروتکل های بلاکچین فرصتی برای دیجیتالی کردن مدل های حکومتی را فراهم می کنند و چون معدنچی ها اساسا نوع دیگری از مدل حکومتی انگیزشی را تشکیل می دهند، فرصت های زیادی برای اختلافات عمومی بین بخش های مختلف جامعه وجود دارد.

این اختلافات یکی از ویژگی های قابل توجه از صنعت بلاک چین هستند و بیشتر به وضوح به صورت رویداد فورک ها در بلاکچین نمایان می شوند. این فرآیندی است که شامل به روز رسانی پروتکل بلاکچین زمانی که اکثریت کاربران یک بلاکچین با آن موافقت می کنند ایجاد می گردد.

این بحث ها می توانند بسیار فنی باشند و گاهی اوقات هیجان انگیز می شوند، اما برای کسانی که علاقه مند به ترکیب دموکراسی، اجماع و فرصت های جدید برای آزمایش های حکومتی هستند، فن آوری بلاکچین باز است و امکان آموزش آن نیز وجود دارد.

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب