لدجر توزیع شده چیست

9

لدجر توزیع شده چیست

لدجرها پایه های حسابداری به صورت نوشتاری و پول های باستانی بودند.

جنس آن ها رس، چوب، سنگ، پاپیروس و کاغذ بود. هنگامی که رایانه ها در دهه های ۱۹۸۰ و ۹۰ ایجاد شدند، پرونده های کاغذی دیجیتالی شدند، و اغلب با ورود داده های دستی به کدهای دیجیتالی تبدیل شدند.

این کتابخانه های اولیه دیجیتال فهرست بندی و حسابداری دنیای کاغذی را ایجاد کردند و می توان گفت که دیجیتالی سازی بیشتر به تدارکات اسناد کاغذی به جای ایجاد آنها پرداخته است. موسسات مبتنی بر کاغذ همچنان ستون فقرات جامعه ما هستند: پول، مهر و موم، امضا کتبی، صورتحساب، گواهی نامه و استفاده از حسابداری دوجانبه.

محاسبات قدرت و دستیابی به موفقیت در کریپتو و رمزنگاری، همراه با کشف و استفاده از الگوریتم های جدید و جالب، باعث ایجاد مجلات توزیع شده ، شده است.

در ساده ترین شکل، یک سربرگ توزیع شده یک پایگاه داده است که توسط هر شرکت کننده (یا گره) در یک شبکه بزرگ به طور مستقل به روز می شود. توزیع منحصر به فرد است: پرونده ها توسط گره های متصل به گره های مختلف توسط یک مرجع مرکزی ارتباط برقرار نمی شوند، بلکه به طور مستقل توسط هر گره ساخته و نگهداری می شوند. به این معنی که هر گره در شبکه، هر معامله را پردازش می کند، به نتیجه گیری های خود می پردازد و سپس بر آن نتیجه گیری می کند تا مطمئن شود اکثریت با نتیجه گیری موافق هستند.

هنگامی که این توافق وجود دارد، منحنی توزیع شده به روز شده است، و تمام گره ها یک کپی مشابه خود را از صفحه اصلی نگهداری می کنند. این معماری اجازه می دهد تا یک مهارت جدید به عنوان یک سیستم رکورد که فراتر از یک پایگاه داده ساده است ایجاد گردد.

لدجرها (Ledgers) توزیع شده یک شکل پویا از رسانه ها و دارای ویژگی ها و قابلیت هایی هستند که فراتر از کتاب های مبتنی بر کاغذ است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این، لطفا راهنمای ما را بخوانید «چه چیزی می تواند یک بلاک چین را ایجاد کند؟» در حال حاضر، نسخه کوتاه این است که ما را قادر می سازد تا انواع جدیدی از روابط را در دنیای دیجیتال رسمی و ایمن کنیم.

اصل این نوع روابط جدید این است که هزینه های اعتماد (پیش از آن توسط اسناد رسمی، وکلا، بانک ها، افسران مطابق با قوانین و مقررات، دولت ها، و غیره) توسط معماری و کیفیت کتابچه های توزیع شده اجتناب شود.

به طور کلی، ما در بخش راهنمای ما “تکنولوژی بلاک چین چیست؟” اشاره به این قضیه را در قدرت این روابط جدید نشان می دهد.

اختراع مجلات توزیع شده نشان دهنده یک انقلاب در نحوه جمع آوری و انتقال اطلاعات است. آن را به هر دو داده استاتیک (رجیستری) و داده های پویا (معاملات) اعمال می شود. مجلات توزیع شده به کاربران اجازه می دهند فراتر از نگهداری ساده پایگاه داده حرکت کنند و انرژی را به نحوی که ما از داده ها استفاده می کنیم، دستکاری و استخراج کنیم، کمتر از حفظ پایگاه داده، اطلاعات بیشتر در مورد مدیریت یک سیستم ذخیره سازی است .

 

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب