اتر چیست

20

اتر چیست ؟

همانطور که در اتریوم چیست؟ بررسی شد، اتریوم قصد پیاده سازی یک اینترنت غیرمتمرکز و یک فروشگاه نرم افزاری غیر متمرکز را دارد که از یک نوع نرم افزار جدید (“dapp”) پشتیبانی می کند.

اما در حالی که هیچ کس صاحب اتریوم نیست، سیستم پشتیبانی از این قابلیت رایگان نیست. در عوض، شبکه نیاز به “اتر”، یک قطعه منحصر به فرد از کد است که می تواند برای پرداخت هزینه های محاسباتی مورد نیاز برای اجرای اپلیکیشن یا برنامه استفاده شود.

مانند بیت کوین، اتر یک دارنده حامل دیجیتال است (شبیه یک امنیت، مانند یک اوراق قرضه که به شکل فیزیکی صادر شده است). مانند پول نقد، مستلزم شخص ثالثی برای پردازش یا تایید معامله نیست.

اما به جای عملیات به عنوان یک ارز دیجیتال یا پرداخت، اتر به دنبال “سوخت” برای برنامه های غیر متمرکز در شبکه است.

در حالی که این موضوع ممکن است پیچیده باشد، شما می توانید یک مثال بنیادی از چگونگی استفاده از توکن ها را در اختیار کاربر قرار دهید.

بیایید به مثال نوت بوک آنلاین غیر متمرکز برگردیم. برای ارسال، حذف و یا تغییر یک یادداشت، شما باید هزینه تراکنش معامله در اتر را برای بدست آوردن قدرت پردازش شبکه برای تغییرات را پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید

به این ترتیب، “اتر” گاهی اوقات “نفت دیجیتال” نامیده می شود، و با در نظر گرفتن این قیاس، هزینه های معامله اتریوم بر اساس مقداری”گاز” سنجیده می شود.

هر عملیات هزینه ای برای مقدار گاز است که براساس قدرت محاسباتی مورد نیاز و مدت زمان لازم برای اجرا مورد نیاز است. به عنوان مثال یک معامله هزینه ۵۰۰ گاز دارد، که در اتر پرداخت می شود.

به عنوان یک نظام اقتصادی، مقررات اقتصاد اتر، کمی عقب افتاده است. در حالی که بیت کوین دارای ۲۱ میلیون عدد است، اتر محدودیتی ندارد.

با اطلاعاتی که از اتر وجود دارد، در سال ۲۰۱۴ ، ۶۰ میلیون اتر توسط کاربران در یک فروش عمومی خریداری شد.

۱۲ میلیون اتر به بنیاد اتریوم داده شد، که در آن گروهی از محققان  برنامه نویسان بر روی تکنولوژی های پایه کار می کنند. هر ۱۲ ثانیه ۵ اتر به معدنچیان شبکه اختصاص داده می شود که معاملات شبکه را بررسی می کنند.

هجده میلیون اتر حداکثر در سال تولید می شود. پنج اتر تقریبا در هر ۱۲ ثانیه ایجاد می شود، و هر زمان که معدنچی یک بلوک یا تراکنش ها را پیدا کند به او اختصاص داده می شود.

هیچ کس هنوز تعداد نهایی اتر ها را نمی داند و پس از سال ۲۰۱۷ وقتی که اتریوم برنامه دارد با یک الگوریتم توافق جدید به اثبات سهام منتقل شود این موضوع روشن خواهد شد.

این احتمالا منجر به تغییر در قوانین اتر می شود و بنابراین کارمزدهای استخراج کاهش میابد.

 

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب