اتریوم چیست

11

اتریوم چیست

قبل از اینکه اتریوم را درک کنید ابتدا باید مفهوم اینترنت را درک کنید .

امروزه اطلاعات شخصی ما، رمزهای عبور و اطلاعات مالی عمدتا در رایانه های دیگر ذخیره می شود – در ابرها و سرورهایی که متعلق به شرکت هایی نظیر آمازون، فیس بوک یا گوگل هستند. حتی این مقاله coinextend بر روی یک سرور تحت کنترل شرکتی ذخیره می شود که هزینه این داده ها را نگه می دارد و باید آن را فراخوانی کرد.

اما این گونه راه اندازی مشکلاتی هم دارد ، زیرا این شرکت ها تیم های متخصص را برای کمک به ذخیره و ایمن کردن این داده ها، و هزینه هایی که با میزبانی و آپ تایم می آیند را حذف می کنند.

اما با این راحتی، آسیب پذیری نیز وجود دارد. همانطور که می دانیم ، یک هکر یا یک دولت می تواند بدون آگاهی شما به فایل ها دسترسی پیدا کند با اعمال نفوذ یا حمله به یک سرویس شخص ثالث – یعنی آنها می توانند سرقت، نشت یا تغییر اطلاعات انجام دهند .

Brian Behlendorf ، خالق Apache Web Server ، بر این عقیده است که این طراحی متمرکز را مشکل اصلی اینترنت قلمداد کند . بعضی همچون بهلندورف معتقدند اینترنت همیشه به معنای عدم تمرکز است و جنبش تمرکززدایی پیرامون استفاده از ابزارهای جدید، از جمله تکنولوژی بلاک چین ، برای کمک به دستیابی به این هدف، بوجود آمده است.

اتریوم یکی از جدیدترین فن آوری ها برای پیوستن به این جنبش است.

در حالی که بیت کوین قصد دارد تا PayPal و بانکداری آنلاین را مختل کند، اتریوم با هدف استفاده از یک بلاک چین برای جایگزینی اشخاص ثالث اینترنتی است – کسانی که اطلاعات را ذخیره می کنند و انتقال وام های بانکی و پی گیری ابزارهای مالی پیچیده را دنبال می کنند.

“کامپیوتر جهانی”

بیشتر بخوانید

اتر چیست

به طور خلاصه، اتریوم می خواهد یک کامپیوتر جهانی باشد که تقریبا غیر متمرکز است و برخی می گویند مدل دموکراسی سرور-مشتری را دموکراتیزه می کند.

با اتریوم، سرورها و ابرها توسط هزاران گره به اصطلاح «نودها» که توسط داوطلبان از سراسر جهان اجرا می شوند (به این ترتیب یک «کامپیوتر جهانی») جایگزین می شوند.

چشم انداز این است که اتریوم این قابلیت را برای افراد در سراسر جهان فراهم می کند و آنها را قادر به رقابت برای ارائه خدمات بر روی این زیرساخت می کند.

برای مثال، پیمایش از طریق یک فروشگاه برنامه معمولی، شما می توانید انواع مربع های رنگی را نشان دهید که همه چیز را از بانک داری به برنامه های پیام رسانی مناسب تبدیل می کند. این برنامه ها به شرکت (یا یک سرویس شخص ثالث دیگر) برای ذخیره اطلاعات کارت اعتباری , خرید , تاریخ و سایر اطلاعات شخصی شما متکی هستند – جایی که معمولا در سرورهای کنترل شده توسط شخص ثالث است .

البته انتخاب برنامه ها توسط اشخاص ثالث نیز مدیریت می شود، زیرا اپل و گوگل (و یا در برخی موارد فیلتر شده) برنامه های خاصی را که می خواهید دانلود کنید و نگه داری و مرتب سازی کنید.

مثلا یک سرویس سند آنلاین مانند Evernote یا Google Docs را ببینید.

اتریوم ، اگر براساس برنامه اجرا شود، کنترل داده ها را در این نوع خدمات به صاحب آن و همچنین حقوق خلاقانه را به نویسنده آن بر می گرداند.

ایده این است که یک نهاد , دیگر کنترلی روی یادداشتهای خود نخواهد داشت و هیچ کس نمی تواند ناگهان برنامه خود را ممنوع کند , به طور موقت تمام نوت بوک های خود را از حالت آفلاین حذف کند. فقط کاربر می تواند تغییرات ایجاد کند، و نه هیچ نهاد دیگری.

در تئوری، این سیستم کنترل کننده ای است که مردم اطلاعات خود را به آسانی برای دسترسی به آن که در عصر دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند، ترکیب می کنند . هر بار که ویرایش ها را ذخیره می کنند، یا اضافه یا حذف یادداشت ها، هر گره در شبکه تغییر می کند.

شایان ذکر است که این ایده با شک و تردید مواجه شده است. اگرچه به نظر می رسد برنامه هایی که ممکن است برنامه های کاربردی بلاک چین باشند و در واقع مفید، امن یا مقیاس پذیر باشند و از برنامه هایی که این روزها استفاده می کنیم آسان تر باشد .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب