لایت کوین چیست

17

لایت کوین چیست ؟

لایت کوین یک پروژه همتا به همتای ارز دیجیتال است که به صورت یک نرم افزار متن باز با لایسنس MIT/X11 منتشر شده است. ایجاد و جابه جایی سکه ها بر روی یک پلتفرم متن باز ارز دیجیتالی می باشد بدون نظارت هیچ قدرت مرکزی. لایت کوین الهام گرفته شده از بیت کوین است و به لحاظ فنی شبیه به آن هست با ویژگی های سریع تر و ارزان تر.

قیمت لایت کوین با توجه به سال خوبی که داشته است رشد کرده است.

رشد بزرگ بازار

در تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۱۷، لایت کوین (Litecoin) به بالاترین سطح قیمت خود یعنی ۳۶۰٫۹۳ دلار رسید که در مقایسه با قیمت یک سال پیش (۴٫۴۰ دلار)، افزایش ۸۲۰۰٪ باور نکردنی بود. این کاملا منعکس کننده رشد بازار که ارزش کل آن از یک سال گذشته از ۱۷٫۷ میلیارد دلار به حدود ۶۵۰ میلیارد دلار افزایش یافته است که این رقم بیش از ۳۶۰۰ درصد است.

لایت کوین به عنوان ابزار آینده

لایت کوین اغلب با بیت کوین مقایسه می شود که از بسیاری جوانب شبیه هم هستند به جز هزینه های تراکنش. برای بسیاری از معامله گران و کاربران ارزهای دیجیتال قیمت گذاری لایت کوین منطقی تر از بیت کوین می باشد و آینده ای پایدارتر.

همانطور که می بینیم برخی از فروشگاه های آنلاین شروع به پذیرش ارز دیجیتال می کنند، ما می توانیم جواهرات، مواد غذایی، لباس، الکترونیک و غیره را با آن خریداری کنیم. از آنجا که ارزش لایت کوین توسط تقاضا در وب سایت های معاملات ارز مانند Bitfinex، OKEx، GDAX و Coinbase تعیین می شود، ممکن است پلت فرم خرید آنلاین را در نظر بگیرید که قیمت محصولات به طور مداوم تغییر می یابد تا ارزش سکه های پذیرفته شده را تغییر دهد.

علاوه بر تجارت و خرید لایت کوین (Litecoin)، ممکن است آن را از طریق استخراج بدست اورید، هر چند این یک فعالیت بسیار فنی است و نیاز به مقدار مناسب از دانش کامپیوتر است. یک کامپیوتر خوب برای به دست آوردن سکه ها ممکن است کند باشد، اما معدنچی جدی از واحدهای پردازشی استفاده می کند که به سرعت معادلات ریاضی را حل می کند که از بلاک چین پشتیبانی می کنند.

تجارت لایت کوین

بیشتر بخوانید

افزایش محبوبیت لایت کوین (Litecoin) و دیگر کریپتوکارنسی ها عمدتا در پاسخ به تقاضا برای جایگزین گزینه های ارزی است که خود را از بانک ها و دولت های متمرکز جدا می کند. طرف دیگر تقاضا از طرف معامله گران و سرمایه گذاران است که پتانسیل عظیمی را که پیشنهادات اوراق قرضه ارائه می کنند را درک کرده اند و بسیاری از معامله گران سهام و فارکس بازار را تغییر داده اند. ارز دیجیتال به راحتی می تواند برای معامله گران مورد استفاده قرار گیرد، به این معنی که در سال ۲۰۱۷ میلیون ها نفر از مبتدی ها و همچنین معامله گران شروع به خرید و فروش سکه های مختلف کردند.

لایت کوین به عنوان یک ابزار جهانی

لایت کوین ها می توانند هر جا (هر چند به طور غیر قانونی در برخی از کشورها مورد استفاده قرار بگیرند)، توسط هر کسی استفاده شوند. هزینه های پرداخت شده توسط کاربران لایت کوین پایین تر از شرکت های کارت اعتباری و انتقال بانکی است. به عنوان مثال، یک شخص در فرانسه میتواند در عرض چند ثانیه به شخص دیگری در چین پول بفرستد و هر دو طرف پیام معامله را دریافت کنند (که در بلاک چین ذخیره خواهد شد). لایت کوین برای تأمین هزینه های سریع و ارزان طراحی شده است که به آسانی ارسال ایمیل می باشد.

۸۴ میلیون لایت کوین

تنها ۸۴ میلیون لایت کوین وجود دارد و در حال حاضر ۵۵٫۵۸ میلیون کوین استخراج شده، به این معنی که تقریبا ۳۰ میلیون سکه برای معدنچیان باقی مانده است. این رقم ۸۴ میلیون سکه در برابر ۲۱ میلیون بیت کوین نمایانگر این است که لایت کوین ۴ برابر سریعتر از بیت کوین است.

مقدار ثابت سکه نیز به این معنی است که تورم بر ارزش کلی ارز، بر خلاف ارزها مانند دلار، پوند و یورو تاثیر نمی گذارد. برای معامله گران فارکس که احساس می کنند ارز ممکن است ارزش کمتری داشته باشد، ممکن است قبل از بازگشت به پول خود، لایت کوین ها را خریداری کنند و سرمایه گذاری کنند. تأثیرات خارجی (از جمله دولت ها) می توانند ارزش پول خود را از طریق تورم و کاهش کمی در اختیار بگیرند، اما نمی توانند این کار را با لایت کوین انجام دهند و این آن را پایدارتر می سازد.

موسس لایت کوین

لایت کوین (Litecoin) توسط چارلی لی در اکتبر ۲۰۱۱ ساخته شده است. لی یک کارمند سابق گوگل است که با حل برخی از مسائل خود مانند زمانهای معامله، هزینه ها و استخرهای استخراج متمرکز، از بیت کوین الگوبرداری کرده است. چارلی لی کد اصلی را از بیت کوین (Bitcoin) گرفت و اصلاحات خود را بر روی کد و پروتکل انجام داد تا به طریقی که در نظر داشت بهترین استفاده را برای پول به کار ببندد.

یکی از اهداف اصلی لایت کوین کاهش زمان تأیید بلوک از ۱۰ دقیقه تا ۲٫۵ دقیقه بود، به طوری که معاملات بیشتری را می توان تایید کرد و موجب می شود که ۴ برابر سریعتر از بیت کوین باشد. هر ۲٫۵ دقیقه یک بلوک لایت کوین استخراج می شود و ۲۵ سکه تولید می شود. این بدان معنی است که در حال حاضر، ۱۴،۴۰۰ لایت کوین هر روز استخراج میشوند.

نتیجه

لایت کوین (Litecoin) زمینه بسیار زیادی برای رشد، استفاده بالقوه و پذیرش گسترده دارد. در حال حاضر، ما باید توجه کنیم که شرکت ها شروع به پذیرش آن و پذیرش معاملات برای محصولات و خدمات خود می کنند.

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب