سازنده اتریوم کیست

27

سازنده اتریوم کیست

در سال ۲۰۰۸ یک توسعه دهنده ناشناس بیتکوین را به عنوان یک روش جدید برای ارسال پول از طریق اینترنت به وجود آورد. چهار سال بعد، یک پسر ۱۹ ساله یک پلت فرم جدید مبتنی بر این تکنولوژی را برای توسعه اینترنت به وجود آورد.

ویتالیک بوترین، یک برنامه نویس از تورنتو، در سال ۲۰۱۱ به بیت کوین علاقه مند شد.

او در همین سال مجله اینترنتی بیت کوین را پایه ریزی کرد و صدها مقاله در خصوص دنیای ارز دیجیتال و رمزنگاری شده نوشت. او در ادامه به دنبال کیف پول مخفی رفت و قسمت تاریک بازار رفت.

در ادامه او ایده پلتفرمی را مطرح کرد که امکانات آن از پلتفرم بیت کوین بیشتر بود. او یک وایت پیپر در سال ۲۰۱۳ منتشر کرد که در آن یک پلتفرم نرم افزاری غیرمتمرکز منتشر می شود که اتریوم نامیده می شود.

اتریوم ساختن قرارداد هوشمند را آسان می کند و توسعه دهندگان برای طیف وسیعی از برنامه ها می توانند از آن بهره ببرند.

جامعه رو به رشد

بیشتر بخوانید

اتر چیست

بعد از منتشر شدن اوراق سفید توسط بوترین دیگر توسعه دهندگان نیز به تیم پیوستند.

دکتر گاوین وود، یکی از بنیانگذاران مقاله زرد اتریوم، “کتاب مقدس فنی” را که مشخصه ی ماشین مجازی اتریوم (EVM) است را مشخص می کند که دایرکتوری آن چه طور قرارداد هوشمند را اجرا می کند.

موسس  Joseph Lubin به دنبال Brooklyn-based ConsenSys بود، سیستمی که تمرکز آن بر ساخت برنامه های غیرمتمرکز است.

بوترین و سایر بنیان گذاران، در ژوئیه ۲۰۱۴، کمپین تبلیغاتی را در جایی که شرکت کنندگان اتر را خریداری کرده بودند،و توکن های اتریوم که به عنوان سهام در این پروژه عمل می کردند، آغاز کردند.

با افزایش بیش از ۱۸ میلیون دلار، در آن زمان از موفق ترین مشتریان بود. یک سال دیگر گذشت، اما اولین پخش زنده، Frontier، در ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۵ آغاز شد. این یک پلتفرم خصوصی نیست اما یک رابط برای توسعه دهندگان برای ایجاد نرم افزارهای غیرمتمرکز است.

پلتفرم قرارداد هوشمند در حال گسترش هست و در حال تبدیل شدن به اکوسیستم صدها توسعه دهنده و حتی مورد توجه غول های فناوری مانند مایکروسافت و IBM است .

سرمایه اولیه ۱۸ میلیون دلاری اتریوم و توسعه پروژه اکنون توسط بنیاد اتریوم، که یک موسسه غیر انتفاعی مستقر در سوئیس است اداره می شود.

 

 

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب