چرا از بلاک چین استفاده می کنیم

11

چرا از بلاک چین استفاده می کنیم؟

همانطور که مفاهیم اختراع قابل درک است، یک تردید خاص در سراسر فناوری بلاک چین به وجود آمده است.

شاید به این دلیل باشد که تصور موارد استفاده در سطح بالا بسیار ساده هست. اما این تکنولوژی نیز مورد بررسی دقیق قرار گرفته است: میلیون ها دلار صرف تحقیق در زمینه فن آوری بلاکچین در چند سال گذشته شده است و آزمایش های متعددی برای اینکه آیا فناوری بلاک چین در سناریوهای مختلف مناسب است یا خیر صورت گرفته است .

فن آوری بلاک چین ابزار جدیدی برای احراز هویت و مجوز در دنیای دیجیتال ارائه می دهد که نیاز به بسیاری از ادمین ها و ناظران متمرکز را از بین می برد. در نتیجه، روابط دیجیتال جدید را توسعه می دهد.

با رسمی شدن و تامین امنیت روابط دیجیتال جدید، انقلاب بلاکچین ایجاد می شود. بلاک چین پایگاه لایه ای از اینترنت برای معاملات ومبادلات مالی(اینترنت مالی) هست (اغلب به نام “اینترنت ارزش-اینترنت مالی” نام برده می شود ، به عنوان مخالف “اینترنت اطلاعات” است که با استفاده از مشتری-سرور، حساب ها و پایگاه های اصلی مورد استفاده قرار گرفته است که در سال های اخیر آن را می شناختیم.)

اما، با تمام بحث پایه ریزی ستون دیجیتال و افزودن یک لایه جدید معاملات به اینترنت، گاهی اوقات بلوک های زنجیره ای، کلید های رمزنگاری خصوصی و رمزنگاری ارز راه مناسب و ساده ای نیستند .

بسیاری از گروه ها فلوچارت ها را برای کمک به یک شخص یا یک نهاد ، بین بلاک چین یا نسخه اصلی، پایگاه داده مشتری-سرور را انتخاب کرده اند.

عوامل زیر چکیده بسیاری از آنچه هست که قبلا انجام شده است:

آیا داده های پویا با تاریخ قابل قبول است؟

در کاغذ به سختی تقلب می شود زیرا دخالت در مهر و امضا  کاغذ ممکن است دشوار باشد. مانند پایداری سنگ ، اسناد کاغذی نیز پایدار هستند.

اما اگر داده ها جریان ثابت داشته باشند، اگر معاملات بصورت مرتب و پیوسته رخ دهد، پس کاغذ به عنوان یک رسانه ممکن است قادر به حفظ سیستم ذخیره باشد. ورود داده های دستی نیز دارای محدودیت های انسانی است.

بنابراین، اگر داده ها و تاریخ آن برای روابط دیجیتالی مهم باشند، آنها به ساختن آن کمک می کنند، و سپس بلوک های زنجیره ای توانایی انعطاف پذیری را فراهم می کنند که بسیاری از احزاب را قادر می سازد تا ورودی های جدید را به یک سیستم ذخیره که توسط بسیاری از نگهبان ها کنترل می شود، ارائه دهد.

آیا باید داده ها توسط یک مقام مرکزی کنترل شود؟

دلایل بسیاری وجود دارد که چرا یک شخص سوم باید مسئولیت برخی از احراز هویت ها و مجوزها را بر عهده داشته باشد. این حضور زمانی خوب است که کنترل شخص ثالث کاملا مناسب و مطلوب باشد. حفظ حریم خصوصی داده ها مهمترین نکته است. راه هایی برای محافظت از داده ها حتی با اتصال آن به شبکه وجود دارد.

اما اگر زیرساخت های فناوری اطلاعات موجود در حساب و ورود به سیستم برای امنیت هویت دیجیتال کافی نباشد، مشکل با تکنولوژی بلاکچین حل می شود.

همانطور که ساتوشی ناکاموتو در کار خود نوشته «بیت کوین: یک سیستم پول نقد همتا به همتا» می نویسد: “بازرگانان باید مراقب مشتریان خود باشند. آن ها بیشتر از اطلاعاتی که به آن نیاز دارند در اختیار دارند. درصد مشخصی از تقلب به صورت اجتناب ناپذیر پذیرفته شده است. ”

کلید خصوصی رمزنگاری شده، معاملات و انجام تراکنش ها را فعال می کند ، که موجب می گردد نیازی به سیستم متمرکز و حساب های دقیق برای ایجاد روابط دیجیتال نباشد. اگر این پایگاه داده نیاز به میلیون ها دلار برای تضمین معاملات مالی سبک داشته باشد، بلاک چین یک راه حل است که امکان حل این مسئله را فراهم می کند .

آیا سرعت انجام تراکنش پارامتری هست که بیشتر از همه باید مورد توجه قرار گیرد ؟

آیا این پایگاه داده نیاز به پردازش میلی ثانیه در عملکرد بالا دارد؟

اگر در عملکرد بالا، معاملات میلی ثانیه مورد نیاز است، بهتر است با یک سیستم متمرکز سنتی مدلی ساخته شود. بلاک چین ها به عنوان پایگاه داده آهسته هستند و هزینه ذخیره داده ها – پردازش (یا “استخراج”) هر بلوک در زنجیره قرار دارد. سیستم های اطلاعات متمرکز بر اساس مدل مشتری-سرور ، سریعتر و ارزان تر … هستند در حال حاضر.

به طور خلاصه، در حالی که هنوز محدودیت های کامل و امکانات بلاک چین ها را نمی دانیم،  حداقل می توانیم موارد استفاده ای که در مورد مدیریت و حفظ روابط دیجیتال به عنوان بخشی از یک سیستم ثبت شده است را مورد استفاده قرار دهیم .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب