چرا از بیت کوین استفاده می کنیم

15

چرا از بیت کوین استفاده می کنیم ؟

بیت کوین در ابتدا به عنوان یک روش جایگزین پرداخت سنتی ، به صورت یک روش پرداخت غیرمتمرکز ایجاد شد .بر خلاف نقل و انتقالات سیستم بانکی بین المللی در آن زمان ، استفاده از آن بسیار ارزان و تقریبا سریع بود . مزیت بالایی که به خصوص برای بازرگانان داشت برگشت ناپذیر بودن معاملعه بود . همچنین از بین رفتن تهدیدهایی نظیر هزینه های سنگین از دیگر مزایای آن بود .

با این حال ، بهبود روش های پرداخت داخلی و توسعه سریع روش های جایگزین نقل و انتقالات بین المللی مزایای بیت کوین را در این حوزه کاهش داد . همچنین بالا رفتن کارمزدها و سختی شبکه از دیگر عوامل آن بود .

علاوه بر این، نظارت روزافزون برای جلوگیری از پولشویی و معاملات غیرقانونی، استفاده از ارز دیجیتال را به دلیل حفظ حریم خصوصی محدود کرده است.

در برخی از نقاط جهان، بیتکوین هنوز راه کارآمدتر و ارزانتر برای انتقال پول بین مرزها است و چندین استارتاپ انتقال پول از این ویژگی استفاده میکنند. اگرچه مزایای هزینه و سرعت بیت کوین در حال کاهش است، زیرا کانال های سنتی در حال بهبود هستند و نقدشوندگی در بسیاری از کشورها همچنان با مشکل مواجه هست .

به مرور تعدادی از خرده فروشان بزرگ و کوچک، ارز دیجیتال را به عنوان یک روش پرداخت می پذیرند. با این حال با بررسی آمار تعداد آن ها زیاد نیست . در واقع هر چه پذیرش آن از سوی جامعه بیشتر باشد ، اقبال به سمت توسعه آن نیز افزایش خواهد یافت .

افراد نسبت به بیت کوین احساس راحتی دارند . آن ها به راحتی و تنها با یک رمز در ذهن خود می توانند دارایی خود را نگه داری کنند . همچنین نبود یک مقام مرکزی برای دسترسی به دارایی فرد و مسدود کردن یا قطع کردن آن از مزایای حفظ سرمایه بهاین صورت هست. عده ای از ثروتمندان اکنون بخشی از دارایی خود را به صورت ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده نگه داری می کنند .

به نظر می رسد بیت کوین اخیرا به یک سرمایه گذاری تبدیل شده است . زیرا معامله گران و سرمایه گذاران نهادی و محافظه کاران کوچک از مزایای بالقوه افزایش قیمت بیت کوین آگاه شده اند .

بر اساس گزارش برخی از منابع ، از بیت کوین به طور فزاینده ای برای پولشویی استفاده می شود . اما می دانیم که این موضوع عمومیت ندارد . به هر حال به طور معمول به نظر نمی رسد که بیت کوین روش خوبی برای پول شویی یا تامین مالی تروریسم باشد . زیرا در هر صورت این فعالیت ها قابل بررسی و شفاف سازی می باشد ، و همان طور که می دانیم اخیرا تعدا زیادی در این رابطه دستگیر شده اند .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب