عرضه اولیه

0 140

عرضه اولیه (Initial release)

عرضه های اولیه در بورس همیشه یکی از جذابیت های بازار سرمایه بوده است که خود یک پارامتر مثبت برای جذب افراد برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه است و از این طریق این بازار را برای آن ها جذاب می کند . عرضه اولیه زمانی شکل می گیرد که یک شرکت با ثبات و درآمد برای توسعه و پیشرفت نیاز به جذب سرمایه دارد . آن شرکت درخواست خود را به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه می دهد و پس از آن از سمت سازمان مورد بررسی قرار می گیرد که آیا صلاحیت حضور در بازار مالی را دارد یا خیر …..
پس از آن نیازمند تامین بندهای قانونی و خواسته های سازمان بورس نظیر شفافیت صورت های مالی و حسابرسی معرفی حسابرس و …… می باشد . پس از طی این مراحل طبق تاریخ اعلامی از سمت سازمان درصدی از سهام شرکت در بورس عرضه می گردد . عرضه اولیه که صورت می گیرد به دلیل یکسان تقسیم شدن تعداد سهام بین افراد و کم بودن تعداد و مقدار و از طرفی مورد تقاضا قرار گرفتن از سوی بازار در روزهای آتی یک دوره رشد مداوم را سپری می کند و یک سود مناسب را ارائه می دهد . از این رو جذابیت ویژه ای را برای فعالان بازار سرمایه دارد و همه سعی در شرکت کردن در عرضه را دارند هر چند که مقدار کمی هست . همچنین این سود خود جذابیتی را ایجاد می کند برای سایر افراد جامعه که به سمت این بازار حرکت کنند .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب