ارزهای دیجیتال

امروزه ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده به یک پدیده جهانی شناخته شده برای اکثر مردم تبدیل گردیده است و با وجود آن که اکثر مردم و دولت ها و بانک ها و بسیاری از شرکت ها از اهمیت آن آگاهی دارند اما هنوز به نوعی با ترس به این قضیه نگاه می کنند . در سال 2016 باید وقت زیادی صرف پیدا کردن یک مقاله در خصوص ارزهای دیجیتال می شد و یا اینکه بتوان مقاله ای در خصوص بلاک چین پیدا کرد اما اکنون فارغ از سر و صدای مطبوعات و اخبار مختلف و نظرات گوناگون بسیاری از افراد حداقل اطلاعاتی در خصوص ارزهای دیجیتال دارند و مقالات بسیاری نیز در این خصوص منتشر گردیده است . مشکل اصلی اینجاست که درک مفهوم بلاک چین و ارزهای دیجیتال قدری سخت است .

ساتوشی ناکاموتو مخترع ناشناس بیت کوین به توسعه پروژه ای دست یافت که قبل از آن هیچ کس توانایی ایجاد ارزهای دیجیتال را پیدا نکرده بود و بسیاری از پروژه ها شکست خورده بودند . ساتوشی در اطلاعیه ای اعلام کرد که یک سیستم پول نقد دیجیتالی را توسعه داده است چیزی که تا قبل از آن هیچ کس به آن دست نیافته بود .

بیت کوین یک پول نقد الکترونیکی جدید است که با همکاری یک شبکه غیر متمرکز بدون نیاز به یک سرور مرکزی فعال است . مهمترین اختراع ساتوشی این بود که او توانست راهی برای ایجاد یک پول نقد غیر متمرکز پیدا کند تا از کنترل عده ای خاص خارج باشد .
برای داشتن یک ارز دیجیتال و انجام معاملات و تراکنش های آن نیاز به یک نهاد نظارتی برای تایید تراکنش ها و جلوگیری از تقلب دارید . اما در یک شبکه غیر متمرکز این نهاد نظارتی و سرور مرکزی وجود ندارد از این رو تاییدیه تراکنش ها توسط همکاران شبکه یا به اصطلاح تخصصی تر ماینرها و استخراج کنندگان بیت کوین صورت می گیرد .