بیت کوین کش

بیت کوین کش (bitcoincash)

بیت کوین کش (bitcoincash) که خود یک هارد فورک (hard fork) از بیت کوین است یک پول الکترونیک همتا به همتا هست که به صورت غیر متمرکز می باشد و بدون نظارت هیچ بانک و موسسه و دولتی می باشد . بیت کوین کش (bcc) با تمرکز بر ظرفیت تراکنش ها به وجود آمده است .

این ارز که در جهت بهبود وضعیت بیت کوین به وجود آمده است با افزایش حجم بلاک ها تعداد تراکنش ها و سرعت تراکنش ها را افزایش داده است . در واقع حجم هر بلوک از ۱ مگابایت به ۸ مگابایت افزایش پیدا کرده و فضای پردازش بیشتری را برای تراکنش ها فراهم می کند و این فضا از طریق حذف کد سگویت (SEGWIT) فراهم شده است که در هر بلاک فضایی آزاد گردیده است .

همچنین یکی دیگر از اهداف بیت کوین کش مقیاس پذیر تر کردن بیت کوین بوده است . مقیاس پذیری بیت کوین همواره یکی از ایرادات این ارز دیجیتال بوده است .

با وجود این که بیت کوین از نظر زیرساختی و معتبر بودن و گستردگی شبکه بسیار وسیع تر از بیت کوین کش هست اما کاربران برای کارمزد کمتر و سرعت تراکنش های بالاتر نسبت به بیت کوین به سمت استفاده از بیت کوین کش حرکت کرده اند . بیتکوین کش یکی از فورک های موفق بازار ارزهای دیجیتال محسوب می گردد .