بایت کوین

بایت کوین (BYTECOIN)

Bytecoin

بایت کوین(bcn) نمونه ی ارتقا یافته بیت کوین(btc) می باشد که مشکلات بیت کوین را حل کرده است . بیت کوین که در سال ۲۰۰۹ توسط فرد یا تیمی ناشناس پایه گذاری شد و به عنوان اولین ارز رمزپایه نام گرفت و هم اکنون شاخصی برای کلیه ی ارزهای دیجیتال می باشد و اساسا این ارزها با بیت کوین مطرح می شوند.

اما بایت کوین که در سال ۲۰۱۲ به وجود امده است گمان می رود که توسط برخی از اعضای وابسته به تیم بیت کوین ایجاد شده و عیوب ان را برطرف کرده ضمن این که کاملا ارتقا پیدا کرده است .

اولین قابلیت بایت کوین مقیاس پذیری هست که با ۱۸۴ میلیارد کوین ایراد بیت کوین را در مقیاس پذیری برطرف کرده است.

قابلیت تراکنش های بسیار بالا در ثانیه در قیاس با بیت کوین سرعت انتقال این ارز را بسیار متمایز کرده است . هم چنین فی تراکنش بسیار پایین و نزدیک صفر خود عامل جذب دیگری برای استفاده از این ارز هست.

بایت کوین از دسته ارزهای غیر متمرکز می باشد که بر پایه بلاکچین شکل گرفته و تایید تراکنش ها توسط گره ها صورت می گیرد و هیچ بانک یا دولت یا نهادی توانایی دخالت و کنترل این ارز دیجیتال را ندارد .مهمترین شاخصه بایت کوین ناشناس بودن(anonymously) ان هست . این کوین که به صورت کامل ناشناس می باشد و به هیچ عنوان با سیستم های فعلی قابل ردیابی نمی باشد و از الگوریتم کریپتونوت یا اصطلاحا کریپتونایت پیروی می کند به گونه ای که حتی خریدار و فروشنده هم نمی توانند بفهمند که این کوین ها توسط چه کسی ارسال شده است.

بایت کوین علاوه بر قابلیت ماین با جی پی یو قابلیت ماین با سی پی یو را نیز دارد و افراد می توانند با قراردادن سیستم خود در شبکه و کمک به شبکه بایت کوین در جهت حفظ امنیت و انجام تراکنش ها به عنوان پاداش تعدادی بایت کوین bcn دریافت کنند .

بایت کوین که با نماد bcn بیان می گردد قابلیت تبدیل شدن به ارزی بین المللی را دارد و تیم توسعه دهنده ی ان در جهت بهبود شبکه و نرم افزارهای وابسته به ان نظیر کیف پول ها و استخرها و ….. در تلاش است تا پایان ۲۰۱۸ این ارز را به وضعیت ایده ال برساند. گمان می رود قیمت پایه این ارز در اینده ای نزدیک بر روی یک دلار قرار گیرد .

سختی شبکه بایت کوین به شدت در حال بالا رفتن هست و در ۲۰۲۰ به وضعیت فعلی سختی بیت کوین خواهد رسید.

چندی پیش بایت کوین هاردفورک خود را ارائه کرد . از آنجا که سکه های بایت کوین تا چند ماه دیگر به طور کامل تمام می شود بایت کوین با انجام یک هاردفورک شبکه خود را از اثبات کار به اثبات سهام تبدیل کرد .

هارد فورک بایت کوین در تاریخ یک اکتبر ۲۰۱۸ در بلاک ۱۶۲۹۰۵۵ انجام شد . تنها اقدامی که برای این هاردفورک توسط کاربران باید صورت بپذیرد آپدیت ولت های دسکتاپ به نسخه جدید می باشد .

ورژن جدید ولت دسکتاپ که تیم بایت کوین منتشر کرده است از آخرین ویژگی هایی را که برای هاردفورک اعلام شده این است که کاربران هم اکنون می توانند از مزایای هزینه های کاملا پویا بهره مند شوند .

روش walletd ‘create_transaction’ در حال حاضر امکان معاملات را با هزینه کمتر از ۰٫۰۱ BCN ایجاد خواهد کرد، اگر هر دو مبلغ ‘fee_per_byte’ و اندازه معامله به اندازه کافی کوچک باشند.
به عبارت دیگر، کاربران می توانند هزینه ای را از هر مقدار، حتی کمتر از ۰٫۰۱ BCN تعیین کنند. شایان ذکر است که اگر چه از لحاظ فنی امکان تعیین هزینه کمتر از ۰٫۰۱ وجود دارد، معدنچیان به طور طبیعی ترجیح می دهند معاملات را با هزینه های بالاتری تر انتخاب کنند، بنابراین کاربران باید هنگام خرید هزینه ها فوریت معامله را در نظر بگیرند.

در روش ‘create_transaction’ walletd، اگر ‘any_spend_address’ به درستی تنظیم شود، leaving ‘change_address’ خالی باشد آن را به اولین آدرس کیف پول تنظیم می کند.
این یک پیشرفت کاری کوچک اما بسیار مفید است که شرکای ما قطعا قدردانی می کنند.

در حال حاضر خطای TRANSACTION_TOO_BIG شامل مقادیری است که شما واقعا می توانید ارسال کنید .
این ویژگی یک بهبود کارآمد بسیار مفید برای مشکل نسبتا نادر، اما بسیار مهم است. هنگامی که Daemon bytecoin یک معامله را انجام میدهد، به نظر می رسد سکه هایی که می توانند برای رسیدن به مقدار انتقال مورد نظر اضافه شوند. برخی از کاربران دارای توازن زیادی هستند و هنگامی که خروجی ها به تراکنش اضافه می شوند، تراکنش از الزامات اندازه بلاک چین بالاتر می رود. و اگر شما پرایوسی را فعال کنید، تعداد این خروجی ها با تعداد پرایوسی ضرب می شود. این مسئله یک مشکل رایج برای همه بلاک چین ها است.


این امر، فراخوانی API را که مسئول مونتاژ تراکنش است، بهبود می بخشد. در حال حاضر، وقتی چنین مسئله ای رخ می دهد، پیام خطا حداکثر مقدار را می توان با سطر صفر و ناشناس بودن مورد نظر ارسال کرد.

علامت API جدید ‘detrain_fee_from_amount’ در روش create_transaction ‘walletd’ برای جبران هزینه از مبلغ ارسال شده است .
اکنون کاربران می توانند مقدار محدودی از تعادل خود را تعریف کنند. به عنوان مثال، کاربر ممکن است بخواهد دقیقا ۱۰ BCN را از آدرس خود ارسال کند. با استفاده از این گزینه جدید، daemon می تواند هزینه را در داخل قسمت مقدار که می خواهید ارسال کنید کامل نگه دارد (مانند ۰٫۰۲ برای هزینه + ۹٫۹۸ برای مقدار انتقال = ۱۰ BCN )

توزیع خروجی های مخلوط شده توسط روش get_random_outputs با استفاده از روش bytecoind پس از تحقیقات اضافی تیم انجام شده است.
Devs Bytecoin دائما نرم افزار Bytecoin را برای امنیت و قابلیت اطمینان تست می کنند و همیشه به دنبال راه حل های جدید برای اطمینان از آنها هستند. این نسخه الگوریتم های بایت کوین را بهبود بخشیده است .