سکه دریک

سکه دریک

از سکه های مربوط به زمان هخامنشیان می باشد .

دریک کوین (dariccoin) اولین کوین ضرب شده در ایران توسط یک ایرانی خوش ذوق می باشد. این کوین که از دسته ارزهای دیجیتال غیر متمرکز می باشد و بر پایه ی تایید بر زنجیره ای از بلاک ها یا اصطلاحا بلاک چین قرار گرفته است از الگوریتم اسکریپت (scrypt) پیروی می کند . نظر به این که این کوین با استفاده از بلاک چین و تایید تراکنش ها توسط ماینرها فعال است دخل و تصرف به این کوین تقریبا صفر می باشد و تراکنش های آن از امنیت بالایی برخوردار است . براساس اظهارات سازنده ی این کوین برای بهبود و ثبات و حفظ سرمایه ی سرمایه گذاران در ارزهای دیجیتال نیاز به یک ارز بومی جهت حفظ ارزش سرمایه ایده ی اولیه ی ساخت این کوین شکل گرفته است. امید است با گسترش این ارز بتوان ثبات خوبی در بازار داخلی ایران بر روی ارزهای دیجیتال ایجاد کرد.
از جهت داخلی بودن این ارز هنوز هیچ گونه حضوری از ان در اکسچنج های خارجی صورت نگرفته است زیرا معیار اکسچنج های خارجی عرضه و تقاضا می باشد و بازار داخلی ایران بسیار محدود است و هدف اصلی آن اکسچنج های داخلی می باشد.
این کوین که از لایت کوین فورک شده است مزایایی مشابه بیت کوین دارد با این تفاوت که با پیروی کردن از الگوریتم اسکریپت بسیار بر روی سی پی یو راحت جواب می دهد و انرژی کمتری مصرف می کند.
این ارز که در اول اسفند ۹۶ عرضه شده است با سی پی یو و گرافیک قابل ماین هست . مجموع سکه های این کوین ۴۲ میلیون سکه می باشد. و پاداش هر بلاک ۵۰ سکه هست و هر روز ۲۸۸ بلاک تولید می گردد و پس از ۴۲۰ هزار بلاک که ۴ سال به طول خواهد انجامید پاداش استخراج نصف می گردد و با گذر زمان سختی شبکه شدت خواهد گرفت و ارزش ارز فراتر خواهد رفت .
این ارز هم اکنون دارای کیف پول ویندوز و لینوکس می باشد . سرعت تراکنش های فعلی ان ۳۶ تراکنش در ثانیه می باشد و فی تراکنش هم اکنون رایگان می باشد اما بر حسب ترافیک شبکه متغیر خواهد بود .

هم اکنون بلاک چین این کوین از بین رفته است .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب