گولم

گولم (golem)

گولم یک ارز دیجیتالی نسل سوم است که با نماد GNT نمایش داده می شود . این روزها صحبت از افزایش بهره وری هست به صورتی که از ظرفیت خالی دیگر اشیا در زمان بیکاری آن ها بهره مند گردید . نمونه ای از این بهره وری از ظرفیت خالی را در اسنپ و اوبر دیده ایم . یا اینکه صحبت از آینده ای هست که در یک شهر مدرن تمام خانه ها مجهز به صفحات خورشیدی می باشند و با یک ارز دیجیتال نسل سوم و قراردادهای هوشمند آن در زمانی برق مازاد دارند این برق وارد شبکه گردیده و پول دریافت می کنند و در زمانی که برق بیشتری نیاز دارند از شبکه برق دریافت کرده و پول پرداخت می کنند .

گولم نیز با هدفی مشابه برای بهره وری از ظرفیت های خالی به وجود آمده اما این بار برای بهره وری از ظرفیت خالی سیستم های رایانه ای . همان طور که می دانید داشتن یک سیستم قدرتمند نیازمند خرید قطعات و هزینه های بالایی هست . حال یک سازمان و یا یک شخص نیازمند یک سیستم با ظرفیت بالا می گردد . گولم یک پلتفرم غیر متمرکز می باشد که این امکان را فراهم می کند تا افراد بتوانند ظرفیت خالی سیستم های خود را در اختیار شبکه بگذارند و در قبال استفاده دیگر افراد از این ظرفیت خالی از آن ها هزینه دریافت کنند یا بالعکس که این هزینه ها توسط ارز دیجیتال گولم دریافت و پرداخت گردد .

پس از انقلاب اینترنت به جرات می توان گفت بلاک چین بزرگترین اختراع و کاربردی ترین اختراع اینترنت می باشد . غیرمتمرکز ساختن و غیر انحصاری کردن در صنایع مختلف از جمله دست آوردهای آن می باشد . اصطلاحا به این غیرمتمرکزسازی حکومت بلاک چین بر مردم یا حکومت مردم بر مردم گفته می شود .

گولم با استفاده از قرارداد هوشمند اتریوم امکان ریزپرداخت های شبکه را فراهم می کند و می تواند امکان دسترسی به ابر رایانه هایی غیرمتمرکز را برای افراد و سازمان ها فراهم سازد . شبکه گولم به صورت عمومی می باشد و هر فرد هر زمانی که نیازمند قدرت پردازش بیشتری باشد می تواند به جای خرید و ایجاد یک ابر رایانه به صورت متمرکز به قدرت پردازش مورد نیازش به صورت غیرمتمرکز دسترسی پیدا کند .

کیف پول سخت افزاری TEZOR و کیف پول دسکتاپ و موبایل JAXX از گولم پشتیبانی می کنند .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب