گولم

گولم (golem)

گولم یک ارز دیجیتالی نسل سوم است که با نماد GNT نمایش داده می شود . این روزها صحبت از افزایش بهره وری هست به صورتی که از ظرفیت خالی دیگر اشیا در زمان بیکاری آن ها بهره مند گردید . نمونه ای از این بهره وری از ظرفیت خالی را در اسنپ و اوبر دیده ایم . یا اینکه صحبت از آینده ای هست که در یک شهر مدرن تمام خانه ها مجهز به صفحات خورشیدی می باشند و با یک ارز دیجیتال نسل سوم و قراردادهای هوشمند آن در زمانی برق مازاد دارند این برق وارد شبکه گردیده و پول دریافت می کنند و در زمانی که برق بیشتری نیاز دارند از شبکه برق دریافت کرده و پول پرداخت می کنند .

گولم نیز با هدفی مشابه برای بهره وری از ظرفیت های خالی به وجود آمده اما این بار برای بهره وری از ظرفیت خالی سیستم های رایانه ای . همان طور که می دانید داشتن یک سیستم قدرتمند نیازمند خرید قطعات و هزینه های بالایی هست . حال یک سازمان و یا یک شخص نیازمند یک سیستم با ظرفیت بالا می گردد . گولم یک پلتفرم غیر متمرکز می باشد که این امکان را فراهم می کند تا افراد بتوانند ظرفیت خالی سیستم های خود را در اختیار شبکه بگذارند و در قبال استفاده دیگر افراد از این ظرفیت خالی از آن ها هزینه دریافت کنند یا بالعکس که این هزینه ها توسط ارز دیجیتال گولم دریافت و پرداخت گردد .

پس از انقلاب اینترنت به جرات می توان گفت بلاک چین بزرگترین اختراع و کاربردی ترین اختراع اینترنت می باشد . غیرمتمرکز ساختن و غیر انحصاری کردن در صنایع مختلف از جمله دست آوردهای آن می باشد . اصطلاحا به این غیرمتمرکزسازی حکومت بلاک چین بر مردم یا حکومت مردم بر مردم گفته می شود .

گولم با استفاده از قرارداد هوشمند اتریوم امکان ریزپرداخت های شبکه را فراهم می کند و می تواند امکان دسترسی به ابر رایانه هایی غیرمتمرکز را برای افراد و سازمان ها فراهم سازد . شبکه گولم به صورت عمومی می باشد و هر فرد هر زمانی که نیازمند قدرت پردازش بیشتری باشد می تواند به جای خرید و ایجاد یک ابر رایانه به صورت متمرکز به قدرت پردازش مورد نیازش به صورت غیرمتمرکز دسترسی پیدا کند .

کیف پول سخت افزاری TEZOR و کیف پول دسکتاپ و موبایل JAXX از گولم پشتیبانی می کنند .