آیکن

آیکن (ICON)

دنیا بر اساس مرزبندی ها به کشورهای مختلفی تقسیم گردیده و هر یک برای خود ارز و پول رایج خود را برای مبادلات و توسعه استفاده می کنند . فناوری بلاک چین در حال شکستن مرزها و سازماندهی مجدد جوامع دنیاست اما هنوز هم نیاز به یک اکسچنج و صرافی قابل اعتماد برای مبادلات دارند که این منجر به یک قدرت متمرکز می گردد که با فلسفه بلاک چین مغایرت دارد .

ارز دیجیتال آیکن سعی در حل این مشکل دارد . یک پلتفرم غیر متمرکز که هر فردی می تواند به بلاک چین متصل گردیده و به واسطه آن با جوامع مختلف ارتباط برقرار کند و اطلاعاتش را به اشتراک بگذارد . شبکه آیکن می تواند امکانات مختلفی را در اختیار بگذارد از جمله این که ارزهای دیجیتالی مختلف را به یکدیگر تبدیل کرد و پرداخت ها را انجام داد .

به عنوان مثال فردی در یک بیمارستان در یک سوی دنیا مورد درمان قرار می گیرد و شرکت بیمه آن شخص در یک کشور دیگر قرار دارد . پس از درمان بیمارستان سوابق پزشکی این فرد را بر بستر بلاک چین ثبت می کند و اطلاعات فرد توسط شبکه آیکن برای شرکت بیمه ارسال می گردد . شرکت بیمه نیز پس از دریافت اطلاعات آن ها را بررسی و هزینه را محاسبه و پول را از طریق شبکه آیکن برای بیمارستان ارسال می کند . صنایع دیگر نیز می توانند از این روش بهره ببرند. به عنوان مثال سهام بانک ها و تجارت های مختلف و سوابق تحصیلی افراد و خرید ارز دیجیتال اتریوم و …. ایده ها برای بهره مندی از شبکه آیکن نامحدود هستند .

آیکن با نماد انحصاری ICX نمایش داده می شود .