تتر (tether)

تتر یا اصطلاحا تتر دلار، ارز واحدی که این روزها در اکسچنج ها رایج می باشد و تریدرها از آن برای حفظ سرمایه استفاده می کنند .تتر همواره قیمتی برابر یک دلار دارد و در هنگام ریزش بازار تریدرها با تبدیل دیگر ارزهای خود به تتر سعی در حفظ سرمایه خود دارند . تتر نوسانات بسیار جزیی دارد که همواره به سمت یک دلار میل می کند. ارزهایی نظیر تتر که قیمتی ثابت دارند و ریسک سرمایه گذاری پایینی دارند را ارزهای دیجیتال با ثبات می نامند .

تتر به عنوان یک استیبل کوین

ارزهای دیجیتال با ثبات یا همان استیبل کوین ها با اهداف مختلفی ایجاد می گردند اما همه آن ها یک هدف مشترک دارند و آن حفظ پایداری ارزش خود معادل یک دلار می باشد . اخیرا علاوه بر تتر، استیبل کوین های دیگری نظیر دای و دلار حقیقی نیز ایجاد شده اند و حتی شرکت سیرکل نیز ارز خود را به نام یو اس دی سی با پشتوانه دلار عرضه خواهد کرد .

شرکت ها و نهادهایی که استیبل کوین ها را عرضه می کنند به عنوان پشتوانه معادل توکن هایی که ایجاد می گردد نزد نهادهای مالی و بانک ها دلار وثیقه می کنند تا به توکن خود اعتبار ببخشند . اخیرا استیبل کوین ها از سوی نهادهای مختلف و سرمایه گذاران مورد توجه قرار گرفته اند . از این رو در یک سال اخیر موج عظیمی از ایجاد استیبل کوین ها شکل گرفته است که هر کدام سعی دارند با ارائه یک الگوریتم یا پشتوانه های جدیدی مخاطبان خود در بازار را جذب کنند .

هم اکنون تتردلار بیشترین حجم معاملات را در بازار ارز دیجیتال پس از بیت کوین در اختیار دارد .

دلار تتر در اکسچنج ها

استیبل کوین یا در واقع پایدار کوین در تلاش است تا به صورت پایدار نسبت یک به یک خود را با معیار مد نظر حفظ کند اما رشد اخیر بیت کوین در ۱۵  اکتبر ۲۰۱۸ موجب افت شدید قیمت تتر نسبت به دلار شد که پایداری آن را رسما زیر سوال بود و شاهد آن بودیم که اکسچنج هایی نظیر بایننس و کوکوین آن را از معاملات خود حذف کردند و ترید آن در دیگر اکسچنج ها با مشکل روبرو شده بود .

اکسچنج بیت فاینکس نیز که خود از بنیان گذاران آن بود امکان خرید مستقیم ارزهای دیجیتال را با کارت های اعتباری برای مشتریان خود فراهم نمود .

کاربران این استیبل کوین نیز از بیم از بین رفتن آن به سمت معادل های آن نظیر دای و دلار حقیقی و دلار سیرکل و پکس (PAX) و دلار جمینی رفتند .

 

بیشتر بخوانید

تتر چیست

تتر چیست ؟ تتر (Tether (USDT یک ارز دیجیتال است که ارزش آن معادل ارزش دلار آمریکا است. ایده این بود که یک ارز دیجیتال پایدار ایجاد شود که بتواند مانند دلارهای دیجیتال استفاده شود.سکه هایی که به منظور جایگزین دلار استفاده می شوند،…

استیبل کوین ها چه هستند

استیبل کوین ها چه هستند ؟ همان طور که می دانیم ارزهای دیجیتالی نوعی از دارایی ها هستند که ثبات و پایداری قیمتی ندارند . با این وجود با معیار دلار ارزش گذاری می شوند و به عنوان یک دارایی پذیرفته شده اند . بی ثباتی قیمتی سبب می شود که برای…

ارز دیجیتالی ین

گروه اینترنتی موسوم به GMO در حال راه اندازی یک استیبل کوین معادل ین (واحد پول ژاپن) برای سال 2019 میلادی می باشد . بر اساس گزارشی که در 9 اکتبر منتشر گردیده است واحد IT ژاپن آماده راه اندازی یک پایدار کوین یا ارز دیجیتال با ثبات برای ین می…

استیبل کوین سیرکل (usdc)

اخیرا شرکت سیرکل که حمایت گلدمن ساکس را دارد اعلام کرده است استیبل کوین مختص به خود را با پشتوانه دلار ایجاد خواهد کرد . این شرکت که در زمینه ارزهای دیجیتال فعال می باشد طرح جدید خود را که یک ارز دیجیتال با ثبات مختص به خودش می باشد را…

استیبل کوین – پایدار کوین – ارز دیجیتال با ثبات

استیبل کوین (stablecoin) یا ارز دیجیتال با ثبات به ارز دیجیتالی اطلاق می شود که پشتوانه ای معادل یک دارایی پایه دارد و همواره با آن برابر است . برای نمونه دلار تتر (USDT) قیمتی معادل یک دلار دارد و به دلار آمریکا وابسته است .

دلار حقیقی

trueusd یا دلار حقیقی که بخشی از پروژه TrustToken است که بر بلاک چین اتریوم قرار گرفته است در حالی که دلارتتر بر بستر اتریوم قرار دارد .

یو اس دی تی

یو اس دی تی (USDT) یا اصطلاحا دلار تتر یک توکن و دارایی دیجیتالی محسوب می گردد که توسط تتر پشتیبانی می شود . هر دلار تتر پشتوانه ای معادل یک دلار آمریکا دارد .

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند. به طور پیش فرض ما شما را با این کار موافق می دانیم، اگر بخواهید می توانید این را لغو کنید. قبول کردنادامه مطلب